28 ekim KALKAN avı...Tekirdağ

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında poga.T tarafından paylaşıldı.

1. poga.T

poga.T Hasan YILMAZ

En İyi Avı:
    3.250 kg levrek
    Yakalanan balıklar:3 adet kalkan,2 adet mırmır
    Tarih:28 ekim 2008
    Avlama yöntemi: Dip oltası
    Yer:Tekirdağ-Şarköy
    Avlanan kişi sayısı:5

Herzamnki gibi sabah erkenden ders çalışmaya başlamıştım, 12:00 de babam eve geldi hazırlan şarköye gidiyoruz kalkan avına demesiyle yerimden fırladım,tabi benim aklımda eşkina ve levrek tutmak var,saat 13:00’a kadar hazırlıklar sürdü, Amcam,babam kardeşim,yeğenim yola çıktık,2 saat süren yolculuğun ardından merkezde biraz karides(teke) çıkarıp avlak yerimize vardık,16:30 da babam otlara hamsi takıp suya bırakmış,bende kaya kurdu çıkarmak için yola koyuldum,1 saat boyunca uğraşıp 3 tane kurt çıkardım sonrada sinirden babamların yanına uğramadan eve döndüm ve 1 saat sonra amcamın elindeki beyaz poşetin içinde siyah bir cismin olduğu görünce heycanlandım ve 1.2 kglık kalkan…Hemen yemeğimizi yedik ve ben levreği biraz ertelemek zorunda kaldım,avlak yerinde zilin çalmasıyla içim bi hayli hoş oldu ve 2.side poşetteydi,saat 21:00 civarı babamlar geri döndü “Bu saatten sonra kalkan tutamassınız soğukta boşuboşuna beklemeyin “sözüyle içim biraz buruldu,bende 1 oltayı toplayıp çıkardığım 3 kurtla mırmıra attım,yarım saat bekledikten sonra balık hiç vurmayınca sinir olup kurt takılı olan oltayı çekmeye başladım ve oltanın çok ağır gelmesiyle yosun takıldığını düşünerek iyice sinir oldum sonunda karaya çekmiştim kurt takılı oltamı…Oda ne..Kalkan…yanda atılı olan oltaya takılmış elimdeki olta Bi anda babamın sözü aklıma geldi
    Havanın iyice soğumasıyla oltalardaki yemleri tazeleyip evimize döndük,akşamki balığın hevesiyle sabah 5.30 da kalkıp avlak yerimize vardık,ama tık yok..:) Hemen rapalaları alıp at-çek yapmaya başladık kardeşimle,deniz çarşaf gibiydi,yarım saat boyunca atıp atıp çektim rapalayı en sonunda 1 tane levrek rapalamı takip etmeye başladı,tabi benim kalp atışları 120 O suyun üstünden balığın gelişini görmeliydiniz yanıma kadar gelipte beni görünce kaçması çok üzücü:( Atlamadı bir türlü rapalaya….saat 7:30’da kalkan avına devam ettik akşamki gazla 22:00’a kadar oltaların başındaydık maalesef oltalarımız hiç uğramadı….Hepinize rastgelsin….

Son düzenleme: 30 Ekim 2008
  2. sedatk

sedatk Sedat

vay vay vay ne güzel negüzel...afiyet olsun

3. ıceman

ıceman orhan

En İyi Avı:
    kefal,zargana,lüfer,mırmır
    Oy oy oy diyorum başkada birşey demiyorum :D:D

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hasan sağ üst taraftaki kalkanın boyu kaç cm:confused:

5. poga.T

poga.T Hasan YILMAZ

En İyi Avı:
    3.250 kg levrek
    Hocam resime göre hangisi sağ tarafta kaldığını anlayamadım,boyunu hiç ölçmedik,toplam kiloyu ve en büyüğünün kilosunu acele bir şekilde tarttık,hemen ızgaraya girdi,malum evdek,ler balık bekliyordu:) hayırdır ??

6. safaklarda

safaklarda Şafak

Favori Kamış:
    çeşitli kamış ve makineler
    En İyi Avı:
    37 cm levrek
    çok acayip bi balık bu yaw:D

emeğinize değmiş... Daha bollarına rastgele:D

7. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Esabi

O, arkada kaldığı için küçük görünüyor.:p

Tebrikler, güzel av.

8. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hayır hayır merak etme sadece kalkan balığında kilo değil boy limiti varda ve avlanabilecek en ufak boyda 40cm daha ufaklarını yarınları düşünerek salmamız gerekiyor yalnız benim fotoğraftan anladığım kadarıyla sağ üstteki ekmek kesme tahtasına yakın duran kalkan altındaki gazetenin yarısı imiş gibi görünüyor tabi bu göz yanılmasıda olabilir bu arada anladığım kadarıyla balıklar çoktan mideye inmişler afiyet olsun:)

9. poga.T

poga.T Hasan YILMAZ

En İyi Avı:
    3.250 kg levrek
    Evet dediğin kalkan diğerlerinden birazdaha ufak,ölçmedim ama bundan sonra daha da dikkat ederim,kusura bakmayın.....Bu arada tutulan balığı suya salsam nasıl canlı kalıcakki..iğneyi öyle bir yutuyorki boyunun 1/4 kadar içeri giriyor...3 kişi zor çıkarıyoruz iğneyi:) 1 kişi ağzından 1 kişi iğneyle uğraşıyor 1 kişide balığı tutuyor çırpınmasın diye,canavarın dikenleri fena batıyor:)) öteki msjda yanlış yazmışım ızgara yapmadık tavaya girdi:)

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sağol kardeşim inan içten bir özür bazen insanın bütün hatalarını perdeliyebiliyor bundan sonra daha dikkatli olacağına inanıyorum birde av malzemeleri satılan yerlerde iğne çıkartma aparatları satılıyor bu aparat dişli balıklarda ve özellikle iğneyi komple yutan balıklarda balığı en az yarayla kurtarmaya yarıyor fiyatlarıda 1-2 ytl al çantanda bir tane bulunsun ;)
    tekrardan afiyet olsun:)

11. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Bir an Duvara asıp tablo yaptın zannettim.

Güzel görüntüler.
    teşekkürler.

12. fish founder

fish founder Özgür

cidden bende bir an duvara yatay takılmışlar zanettim :)

13. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    Tebrikler Arkadaşlar

14. kıyıcık

kıyıcık oguz

Favori Kamış:
    SHIMANO
    En İyi Avı:
    1 kğ Eşkina
    tebrikler ugraşlı ve güzel sonuçlanan bereketli bir av olmuş çok güzel :)

15. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tebrik ederim.Güzel av olmuş.

16. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Tebrikler güzel balıklar, küçük olan kalkanın boyu gazetenin tek sayfasının eni 38 cm olduğuna göre kalkan da 37 cm civarı. Limitaltı sayılır ama sirkülere göre %10 küçük boylara izin verilebiliyor. Bu yüzden boy limiti açısından bir sorun görünmüyor. Arkadaşımızı güzel paylaşımı için tekrar tebrik ediyorum.

17. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    1) o balığın boyu 30cm'yi geçmez;)
    2) tebliğlerde ölçüm hatası olarak verilen izin %5 tir;)

(1) % 5 küçük boylara izin verilir.

(2) Adet cinsinden limit verilen türlerde kg cinsinden limitlere bakılmaz. Kg cinsinden limit verilen türlerde, avlanılan tür tek veya karışık olsun 5 kg’ı geçemez. Adet miktarı her türün ayrı ayrı avlanabileceği miktar olmayıp, gün içinde avlanabilecek toplam balık sayısıdır. Adet sınırlamasına tabi birden fazla türün avlandığı durumda, avlanılan balıklar tek tür gibi kabul edilir. Bu durumda avlanılan toplam balık adeti 10’u geçemez. Adet ve Kg sınırlamasına tabi türlerin karışık olarak avlandığı durumunda ise, adet sınırlamasına tabi türün avlanabileceği adetten az olması halinde, avlanılan tüm balıklar için kg sınırlaması esas alınır.