Manisa durasallı barajı raporu

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında gülbaharlar tarafından paylaşıldı.

1. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    Resimler :yer manisa durasallı göleti 07 08 2008 gece yarısı müjdat abim ve değerli kardeşim avcıperdeciyle görüştükten sonra sabaha karşı saat 2 sularında yola koyuldum saat 03 sularında balık yerimdeydim havanında rüzgarlı olması nedeniyle oltalarımı atmak için havanın ağarmasını bekledim hava ağarmasına rağmen rüzgarın kesileceği yoktu bu belli olmuştu oltalarımı hazırlayıp tamamını suya attıktan sonra başladım beklemeye yaklaşık 1 saat sonra oltalarımı kontrol amacıyla 1 tanesini sudan çektim olduğu gibi yemleri üzerinde duruyor fakat ottan yemlerimin hiç biri görülmüyordu iş belli olmuştu yer çok otlu ve hava rüzgarlı sazanda beklemek boşuna olacaktı ama niyet etmiştim artık bende her yarım saatte bir oltalarımı sudan çekerek yosunlarını temizleyip tekrara suya atmaya başladım ve sonucunda uğraşlarımın cevabını aldım.
    kullanmış olduğum yem arpa şehriye yumurta vanilya küspe tozu karışımı ve tatlandırıcılar akşamdan hazırlanıp kullanılmaya hazır bir şekilde balığa gitmek için dolapta bekletilmiştir.
    kullanmış olduğum göl takımlarım

göldeki başı boş pinterler eskiden burada kerevit avı çok yapılıyormuş hastalık gelmiş ve gölette kerevit kalmamış ve burada bulunan teneci arkadaşlar bu pinterleri sudan toplamaya bile üşenmişler şuan konuşulanlara göre göletin altı pinterlerle doluymuş bende kıyıda toplayabildiklerimi topladım ve biraz olsun çevreyi temiz tutmak istedim toplanıp yakılan pinterler yakılan pinterler eski pinter yani kullanılamaz durumdalar
    pinterler ve ben

bunlarda havanın rüzgarlı ve göletin yosunlu olmasına aldırmayıp büyük uğraşlarım sonucunda almış olduğum sazanlar sazanlar tartılmadı ama 1/5 kilo ve üzeri zaten duyumlarıma göre buradan 1 kilo ve 3 kiloya kadar sazanlar çıkıyormuş daha irileride varmış ama bana nasip olmadı inşallah başka bir sefere saygılarımla .

not: makinadaki tarihler ogünkü tarihi göstermemektedir bilgilerinize

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    tebrikler ali o otların arasından yakışıklı balıklar çıkartmayı başarmışsın:)
    çevreye olan duyarlılığın içinse ayrıca teşekkürler :)

3. orhanav1

orhanav1 ORHAN GÜLER

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN 21KG
    Selam

TEbrıkederım Alı abıcım.:)
    Yer olarak harıka bır göl gördüğüm kadarıyla.
    Su da çok temız,balıklar da bır okadar lezetlıdır.
    İnşallah bırdahakıne bekledığın sazanı alırsın.
    Sevgıyle kal.

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Ali abim, o gün seninle birlikte avlanmak nasip olmadı ama, nasıl olsa yemek nasip oluyor:) Ellerine emeklerine sağlık, tüm trofeler livarında olsun;)

5. saitcan

saitcan İSMAİL

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    850 gr mercan 700 gr çupra .
    ali abi elerine sağlık güzel sazanlar .abi senin yemleri görüpte atlamıcak balık varmı baksana hacı bekir lokumu gibi görünüyor:D :D

6. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    biladerim pinterler 3 senedir suyun içindeymiş hiç birini sudan toplamamışlar sularda çekilmeye başlayınca pinterler suyun dışındada kalmış çoğunu sudan çekmeye çalıştım ama hepsi kumların altında kalmış

7. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    onlarla nasıl uğraşıyorum bir bilsen annem bizdeydi hanıma sormuş ali nerede diye oda utfakta börek yapıyor demiş geldi yanıma inandı valla bir hazırlık bir hazırlık yemleri yaptıktan sonra iğneden düşmemesi için bir dakika kadarda kaynamış suda beklitiyorum ve sonra soğuk suyla şoklatıyorum balık vurmadıktan sonra iğneden düşmeleri imkansız oluyor

8. solakali79

solakali79

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 2KG
    Ali abi balıklar güzel,inşallah bir dahaki sefere daha büyüklerini av raporlarında görürüz.

9. Chipower

Chipower Ümit Şimşek

Favori Kamış:
    Milo Explanada 420,Milo Fulk 11 Surf
    Favori Makine:
    Shimano Big Baitrunner Long Cast,Daiwa Spitfire4000
    En İyi Avı:
    Olta suda şu an bekliyorum...
    tebrikler ellerinize sağlık boş dönmemişsiniz karşılığı gelmiş emeklerinizin.devamı gelsin inşallah.

10. summerset

summerset Barıs Tufan

Favori Kamış:
    lineaeffe fishing ferrari extreme 2000 surf kamış ; tubertini gorilla surf makine
    En İyi Avı:
    50 cm kofana ;2 kg kalkan
    Ali abi balıkar çok güzel afiyet olsun umarım ilerde daha güzelleride oltanıza rast gelir. bu arada çevreci ve örnek davranışınız içinde ayrıca teşekkürler :)

11. gurbetteki kasabali

gurbetteki kasabali garip

topragim tebrikler,sazanlar harika gözüküyor insaallah bir dahaki sefere en büyüklerini cekmek nasip olur.Durasalli Salihliyemi bagli oluyordu acaba.bana hic yabanci gelmedi.insaallah bir gün beraber avlanmak nasip olur.agustos ayinin birinde bende arkadaslarla Turgutludan gecen gediz cayinda cok güzel bir Yayin cikardim,1 bucuk aydir Turgutluda izindeydim,cogu günüm Manisa Celal Bayar kesimhanesinde gecirdim hic unutamayacagim anilarim oldu orda. belki bir gün bir araya gelirsek nicin kesimhane dedigimi anlatiram sana.ALLAH"a emanet ol topragim.

12. deePblue

deePblue na

tebrikler abi..çevreye karşı olan duyarlılığınız için size teşekkür ediyorum.
    :)

13. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    Ali abi güzel av olmuş.Ayrıca doğayı korumada katkıda bulunduğun için tebrik ederim.İnsanlarımız biraz daha duyarlı olsa doğamız çok güzel korunacak ama malesef birçok yerde üşengeçlikten çöplerini almıyor insanlar.

;) Boşunu geri götürmesi,dolusunu getirmekten zor olduğunu düşünen insanlarımızın bıraktıklarıı:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: [​IMG]

14. KSK/34

KSK/34 Serkan/ksk

En İyi Avı:
    hayalimdeki levrek
    Tebrik ederim güzel bir av olmuş

15. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Öncelikle harcamış olduğunuz emeğin karşılığında yapmış olduğunuz bu başarılı av için tebrik ederim
    Bu arada yazınızda bu gölde daha önceden kerevit olduğundan bahsediyorsunuz aynı olay Bolu Yeniçay gölündede mevcut aşırı derecede kerevit var ve yöre halkının demesine göre bu göle kerevitler atıldıktan sonra balık popilasyonunda azalma olmuş çünkü bu kerevitler göldeki balıkların yumurtalarını yiyormuş bu denilenlerin doğruluk payı ne derece bilemiyorum fakat eğer anlattıkları gibi ise çok kötü bir şey ve neden bunu yapıyorlar anlamıyorum

16. 10ur_22

10ur_22 Onur

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    6 kg sudak 5kg yayın 9 kg aynalı sazan
    Güzel av olmuş abi ellerine sağlık.

17. poissonbleu

poissonbleu murat

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kocaağız 4kg
    Aliciğim Manisa'da balık bırakmamışsın:) güzel bir av olmuş,tebrikler.
    bu arada çevreciliğine hayranım.
    sağlıcakla kal...

18. kral-ozcan

kral-ozcan ömer

En İyi Avı:
    7kg turna 100 cm ve 10 kg aynalı sazan
    alı abı tebrıkler paylasım ııcn.yınede o kadarı nasıp olmus ve guzel bır gun gecırmısın.en onemlısıde teknolojıden ve bulanık sehır yasantısından bıraz olsun uzak kalmısn.butun bunları dusunursek balılar ve bu avda baya kazanclı cıktın:D.umarım bı dahakı sefere cok guzel sazanlar alırsın ve cok daha guzel bır gun gecırırsın:D
    saygılarımla!

19. nevzat42

nevzat42

Ali kardeş sazanlar güzelmiş.Afiyet olsun.

20. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Wayy wayy waayy. Alicim neler yapmışsın sen öyle. Hem çevreci olmuşsun, hemde avcı. Sende iyi ve güzel gelişmeler var. Bu site sana çok yararlı oldu kardeşim. Bu arada başarını da tebrik etmeyi unutmayalım ve sana daha büyük avlar dileyelim.