izmir kalamar avı ekipmanları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında rockchy tarafından paylaşıldı.

1. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    herkese selamlar.

izmire yerleştim artık egeliyim. avlayabileceğim bütün türleri araştırıyorum ne gibi malzeme ve ekipmanlara ihtiyacım olur diye.

kalamar avını zoka dışında başka bir yöntemle yapamıyoruz sanırım. peki bu zokaları ne kadar ağır seçmeliyiz illa spin takım mı kullanmalıyız yoksa 30 gramla çaparili at çek avlarımda kullandığım 3,90 lık kamışımı kullanabilir miyim aksiyon nasıl olmalı nasıl aksiyon vermeliyiz zokaya ve izmirde bornovada oturuyorum aşırı uzaklaşmadan nerelere gidebilirim kalamar avı için?

şimdiden teşekkürler :)

2. burak07burak

burak07burak burak

abi izmirdeyzen malzemeci = hisar önü çağlar av onun dışında sana bi sahte tavsiye edicem kalamar zokası öyle ufaklardan değil uzun yapılı adını öğrenir özelden atarım :D

3. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    peki nasıl bir kamış kullanmam gerekir nasıl bir aksiyon vermem gerekir?

4. burak07burak

burak07burak burak

çok güzel sorular bunlar :D kalamar avında biz sırti çekiyoruz genelde 3 köstek silikon ve en altta sahte balık ama sen kıyıdan avlanacağın için kamışta önemli bunlar hakkında bilgi veremem ama sahtenin adını aksiyonunu gerekli kamış tibini bağlanış şeklini gerekli misina kalınlığını öğrenip sana bilgi verebilirim :)

5. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    sevinirim kardeşim :)

6. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    Buralarda genelde kalamara kamış makine yerine kasnak kullanarak avlıyorlar. Foçada kalamarcılarla yaptığım sohbette yavaş sarım yapıldığı ve ekonomik olduğu için kasnağı tercih ettiklerini söylemişlerdi.

cagri59 bunu beğendi.
  7. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
  8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Furkan hoşgeldin İzmir'imize. İnşallah gönlüne göre avlar yapabilirsin kalamar hakkında hiç bir bilgim yok ama burak malzemeci yerini söylemiş oraya gittiğinde avlak hariç hemen her sorunun cevabını alabilirsin şimdiden rastlege güzel raporlarını bekliyoruz...

9. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Furkancım merhabalar öncelikle yeni şehrin vede okulun hayırlı olsun kardeşim.Kıyıdan kalamar avı için az yüksek vede derin bir meraya ihtiyacın var.Kalamar takımının yapımınıda anlatacak olursak eğer klasik 3lü dip oltası gibi altta kurşun üstüne birbirine deymeyecek şekilde kollar fırdöndü ve makineden gelen klipsli fırdöndü.Kolların ucuna iğne yerine ben rapala klipsi bağlıyorum.Çünkü takımla işin bittimi kalamar zokaları sorun yaratıyor.Bende kliplerden çıkartıp kutularına koyarak muhafaza ediyorum.
    Yavaş yavaş dibe takmadan çekecekin takımı.Benim sistemim bu.

cagri59 bunu beğendi.
  10. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    kamış için çokta büyük masraflara gerek yok o zaman :eek:
    bu yazıyı atlamış olmalıyım teşekkür ederim.
    hoşbulduk :) yarın tamamen yerleşiyorum evime. okulun açılmasınada daha bir haftam var bol keşif yaparak değerlendirmek istiyorum zaten bu zamanımı :)
    teşekkür ederim :) çokta teferruata gerek duyulmayan bir balık sanırım temel prensip ilgi çekecek zoka balığın bulunabileceğimi meralarda yavaş sarım gibi duruyor...