Göller ve barajlarda yemleme nasıl yapılır?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında volkan tarafından paylaşıldı.

1. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Yayın 23.4 Kg Aynalı Sazan18.4 Kg Sabut 37 Kg
    Değerli balıkcı arkadaşlarım..Benim 20 yılın üzerinde bir olta balıkcılığım almasına rağmen yaklaşık 5 yıl önce öğrendiğim ve mükemmel seviyede iş yapan bi yemleme tekniğini sizlerle paylaşmak istiyorum..
    Yaklaşık 5 yıl önce yine Tekirdağ' da bulunan Bıyıkali göletinde balık tutmaya çalışıyordum..Bu gölete her gitmemde 1 -2 parça büyük balık (1kg ve üzeri)alırdım..Göle balık tutmaya gittiğim birgünde olta attığım bölgenin 200m yakınına bir grup olta balıkcısı geldi..Göle sürekli kamışlarla birşeyler fırlatıp çekiyorlardı,bende uzaktan neler yaptıklarını anlamaya çalışıyordum..Aradan 1 saat geçtikten sonra gözlerime inanamayacağım şeyler olmaya başlamıştı..Balıkcılar sanki istavrit tutarmış gibi sürekli 1kg ,2kg,hatta 10 kg lık sazanları olta ile çekiyorlardı..Beş dakikada bir birileri ''KEPCEYİ GETİR KEPCEYİ'' diye bağırıyordu.Ben artık bulunduğum yerden bu ''KEPCEYİ GETİR,KEPCEYİ'' seslerinden rahatsız olmuştum..Adamların ne yaptığını balıkları nasıl yakaladıklarını çok merak ettim ve dayanamayıp yanlarına gittim..
    Usta! dedim onlara bu işin sırrı ne;Nasip işi evladım dediler,söylemediler anlıcanız..
    Moralim bozularak geriye döndüm..Adamlar harbiden söylemiyolardı ne yaptıklarını..O gün moralim acayip derecede bozulmuştu.Balıkcısın diye geçiniyosun volkan diye kendi kendime söylendim durdum..
    Aradan birhafta geçti yine aynı yere gidecektim ve bir hafta o adamların ne yaptığını anlamaya çalışmış başaramamıştım..Adamları orada görürüm ümidiyle yanıma onları uzaktan izlemek için bir dürbün aldım..Eee asker adamız nede olsa askerlikte emir verilmeden yapılacak ''Keşif,Emniyet ve irtibat'' dan 1ncisini uygulayacaktım..Kısacası Keşif Harekatına çıkıyordum.
    Şans işte o adamlar yine ordaydı..Onları uzaktan dürbünle izlemeye başladım..Neyaptıklarınıda anlamaya çalışıyordum..Sonunda adamların ne yaptıklarını anlamıştım..Arkadaşlar şimdi merak etme sırası sizde..Yanınıza bir dürbün alıp Bıyıkali göletine gitmeye ne dersiniz...KEPCEYİ GETİR,KEPCEYİ...

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Volkan sen şimdi bizimle dalgamı geçiyorsun :D
    Her balığa gittiğinde Balıksız kal işşşaalllaah emi. :D:D

3. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    bıyıkalide avlananlar nasıl bir araba ile gelmişlerdi aralarında kel kafalı varmıdı
    resimdeki sapkalı sigaralı olan

fırlatıp çektikleri %100 buydu içine mısır koyup yemleme sazan balıkçılığında olmazsa olmazlardan birtanesi
    temuz ağgustos aylarında sazanın sığ yelrede avlanıldığı aylar için ideal
    yanlış anlaşılmasın usta sazan balıkçısı avlandığı avlağı kullandığı taktiği hiçbir zaman paylaşmaz bunun da bazı sebepleri var onları daha sonra yazarım

Son düzenleme: 28 Nisan 2007
  4. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Büyüksün Usta......saygilar.....

5. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Abi seni tanımam için şapkanı çıkarman lazım..Yaklaşık 8 yıl bıyıkalide avlandım belki 1000 nin üzerinde kiloluklar aldım ordan...Artık muhtar bile yeter demişti bana..Ama bu resimdekiler bir canavar..Onlardan kaçırdığım oldu ama almak nasip olmadı..Dedimye sen işi biliyosun büyüksün...ÜSTAD!

6. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    volkan bu resimdekiler ben yokum
    bu arkadaşlar bizim ekibin trakya bölgesi sorumluları bizim ekipte 30/40 kişiyiz çok cidi hazırlıklar var sezon öncesi bu yapılan hazırlıkların da karşılığını her zaman alıyoruz
    bıyıkali,nusratlı,yazer o bölgede çok avlandık bu sene bu yerlere keşif turu yaptım işimiz çok zor çok az su var göl ve barajların durumu içler acısı

KEPÇEYİ GETİR KEPÇEYİ
    kulaklarım paslanmıştı iyi geldi
    kurtlandık iyice şafak saymak için erken mı acaba

Son düzenleme: 29 Nisan 2007
  7. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

haha:D :) süpersin Sabri abi..

8. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:

Yaklaşık 5 yıldır Bölgedeki su kaynaklarında ciddi azalmalar var..Bu olay seni ne kadar rahatsız ediyorsa inan benimde durumum aynı..Bölgede çok yoğun bilinçsiz sulama faaliyeti var.Özellikle Bıyıkali Göleti çevresinde üretilen hazır çim Tarlaları bu işlerin başında geliyor..İnşallah bu sene gündeme gelen '' Küresel Isınma '' uyarıları vatandaşı biraz daha bilinçlendirir.Saygılar...

9. alkantenik

alkantenik

Tekirdağda Büyük Balik Istiyoruz

evet nusratlı gölü nerdeyse kurudu diyebiliriz.
    ben yazır gölüne gidiyorum.orası da tehlike altında ama şuan avlanabilecek durumda.
    geçen gece gittik bi arkadaşla. toplam 10 kilo balık yakaladık ama hepsi standart VE KARA SAZAN.sinir oldum ya..şöyle gelmiyor kardeşim bikaç kiloluk bişeyler..yazır gölüne gidenler varsa daha çok gölün ne tarafını tavsiye edersiniz.ben küspe kullanıyorum.ucunada mısır takıyorum.heralde doğrudur büyük balık için dimi yaaa...

10. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    güzel balıklar iyi av olmuş

11. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    paylaşım için teşekkürler ,ne hikmetse bana denk gelmiyor bu balıklar bende bişiler var anlaşılan :D :D :D

12. birkan

birkan

Favori Kamış:
    .2.40 remixon & 4.50 alba star
    En İyi Avı:
    el kadar sazan
    valla ben de bu sene yazır gölünde ilk denememi yaptın valla yakaladığım en büyük sazan el kadar kullandığım malzemede küspeli takım :)

13. uzunköprülü umut

uzunköprülü umut Umut ÖZER

Favori Kamış:
    3.00m alba kamış 60lık olta ve her türlü şamandıralı olta takımı
    En İyi Avı:
    10 cm tatlısu levreği
    valla abi bizim bu trakya bölgesindeki barajlarda genelde %75 i küspeli takım kullanıyor bu küspe mısır küspesi olur ayçiçeği küspesi olur ben şahsen bir çocuk amatör balıkçı olarak yaptığım bedenlere (küspeli bedene ) 4 iğne takıyorum birncisine solucan ikincisine kuru üzüm üçüncüsünede mısır takıyorum alda gel deyip atıyorum (ben fazla uzağa atamadığım için babam atıyor :) ) balık tutulduğunda bakıyorum hangi taktığım yem de ise bundan sonra o gölde o zamanda onu takıyorum ama daha böyle 2 kiloluk bir aynalı yakalamış deiğilim bu trkya bölgesinde iyi bir baraj arıyorum tavsiye ederseniz sevinirim

14. halil06

halil06 halil adalmış

bu resimdekim mağzemenin adınıda paylaşırsanız sevinirim

15. peraspera

peraspera Hüseyin

Konuyu revize etmek adına buraya yazıyorum. Öncelikle Bugün forumdaki ilk günüm. Kayıt olmadan aylarca yazdıklarınızı okudum. Katkısı olan herkese çok teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım benimde yeni başlayanlara katkı sağlayacağım günler gelir. Benim sorum Şu olacak. Tekirdağlıyım ve buradaki bir gölde avlanmak istiyorum. Gölde israil sazanı, aynalı, pullu sazan, ve tatlısu levreği olduğunu söylüyorlar. 1. göl balıkçışığında yemleme mi daha doğru olur yoksa rapala falan mı? 2.oltam dipteki yosunlara çok takılıyor bunu nasıl engelleyebilirm.

NOT: Balıkçılıkta çok yeniyim ustalık sırlarını istemiyorum temel bilgilerden başlamam lazım:) Saygılarımla...