yem olarak tavuk göğüsü kullananların dikkatine

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında balıkçıemre tarafından paylaşıldı.

1. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

abiler amcalar tavuk göğüsü kullanırken yemelrken bişey öğrendim sizlerle paylaşmak istedim tavuk göğüsünü ne kadar küçük koyarsak balık o kadar çok saldırıyormuş bende yanımdaki amcadan öğrendim o dedi bana yemleri küçük kesersen balıklar kapış yapar dedi ve denedim ve sonuç muhteşem bi iğnede 2 balık vardı :D gözlerime inanamadım ben zannediyordum çok koyunca çok gelir misali ama daha farklı oldu bunu sizlerle paylaştım bide bunun nedeni nedir diye öğrenmek istiyorum acaba bunun nedeni nedir?

2. lost_paradise

lost_paradise

Favori Kamış:
    Olta , çapari , zargana topu
    En İyi Avı:
    90 60 90 Manken Balığı :)
    Selam Emre,
    Tavuk göğsüyle nerede avlandın ve ne yakaladın merak ettim.

3. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Bir iğne de iki balık bravo :D:D

4. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    emre tavuk eti siki bir et oldugundan dolayi eger yemi igneden buyuk takarsan balik yemi agzina aldiginda igne etin icinde kalacagi icin baligin agzina batmaz..bunun icin igne boyutuna uygun yem kesilir ve takilir..benden de bir tiyo sana
    tavuk etini gogus olarak aldigin zaman ust kisimdaki derinin altinda ki et daha sert olur ve igneden kolay cikmaz alt kisim daha yumusak olur ve cabik dagilir..bu yuzden ust kisimdan kusuk parcalar takarsan hem yem dusmez hemde daha iyi balik tutarsin..ve eti gunu birlik al daha once alip tuzlama yapma...hadi sana rastgele:)

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Bende kullanırım ama hep tuzlarım,hatta dolapta tuzlanmış yarım kilo tavuk hala bekliyor,tuzlamadan hiç denemedim bundan sonra deneyelim bakalım.

6. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

ben sarayburnu bide unkapanı köprüsüne gidiorum unkapanından mezgit severlere tavuk göğüsüyle harika mezgitler çıkıom mezgitte öle küçük mezgit deil kocaman yaa :D bide arasıra istavrit çıkar ama takım kaybetmesiniz mezgittede öle oluo bi iğnede iki balık tuttuğum oluodu hemde iri mezigtler sarayburnunda ise bi kerem tavuk göğüsüyle kefal yakaladım hemde kefal takımıyla deil :D :D :D şans işte acemi şansı orda tavuk göğüsüne izmarit ve istavrit çok geliyor gitmek isteyenler gidebilir ağustosun sonunda bende babamla gidecem iyi balıkalr rastgele ....

7. bende tuzluyorum ılk seferde az tuzlamıstım sonra farkettımkı ne kadar tuzlarsan okadar sertlesıyor bu yuzden bolca tuzlayıp dolaba koyuyorum ...yemı takma boyutuna gelınce bıraz buyuk takıyorum galıba bır dahakı sefere küçük deneyecegım ...bılgı için tesekkurler:) ;)

8. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Tavuk göğsü mükemmel bir yem.Tatlı suda deneyeceğim.Belki sudak ve köstereç(Trakya Levreği)atlar.Avlanırken tavuk göğsünü gölge bir yerde muhafaza edin.Güneş ışığı çok çabuk yumaşatıyor tavuk göğsünü.

9. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

kardeş inanamaya bilirsin ama geliyor ban 2 3 kere rastgeldi zaten bende sürekli gelcek demiyorumki bide tatlı suda işe yarıyacağına garanti veremem hiç denemedim

10. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

14 :D ama babamla geçen sene gitttim birisi kuyruğundan yemle oynarken diğeride saldırırken yakalandı

11. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram

Belki üçlü çarpma kullandı diyeceğim ama ?

Aynı takıma 2 balık gelmiş olmasın?

yada balıklar siyam ikiziydi?

:)

12. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

yaaf abiler kimse inanmıyor zaten birisi kuyruğundan idğeride saldırırken nyeme yakalanmış biri mezgit(biliyosunuz mezgit boş iğneye bile vuruyor)diğer ise izmaritti :( :(

13. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    bende de boyle bir sey olmustu bir igneli takimla iki zargana cekmistim...samandira altina igneden 20 cm yukariya yaprak kursun sarardim ben yem dibe cabik insin diye bir gun samandira gidiyo neyse verdim yolu balik zipladi cekmeye basladik ama baya agir geliyo dedim bu saglam bi zargana sonra bir baktim ki benim oltada iki tane zargana var ve arkada 30-40 tanelik suru geliyor..hemen aldim baliklari yukari bir baktim ki biri igneyi yutmus ve yakalanmis dogal olarak digeride yaprak kursunun parlamasina saldirmis olacak yaprak kursun baligin agzinda ve misine baligin gagasina dolasmis ve bu sekilde tek igne ile iki balik almis oldum:D

ve arkadaslar eger tavuk gogsunu tuzlar iseniz yem sertlesir ama suya girdikten sonra tel tel olur ve balik cabuk didikler..ve tuzlanmis yem daha az koku yapar hemde balik sert oldugu icin bir iki tik eder birakabilir..ama tuzlanmamis yem ayni lokum gibi olur hem yumusak olur hemde siki..boylece av sansiniz artar...ozellikle mercanda cok fark ediyor bunu unutmayin..

14. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Ohh be
    bu vesile ile gizli kalmış bir av hikayesini daha ortaya çıkartmış oldum.

Hauki eline sağlık kardeşim.

15. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Emre ,
    Sadece takılıyorum Sana be kardeş,şans bu neden olmasın.

16. onurnl

onurnl ....

Favori Kamış:
    karbon kamis,shimano makara,fireline craystal misina
    En İyi Avı:
    turna 115cm,59cm capak,54cm tatlisu kefali,78cm kocaagiz,66cm sazan,82cm Sudak,39cm Levrek
    bu tur seyler ve daha ilgincleri olur arkadaslar.bende basimdan gecen bir olayi cok kisa yaziyim,gecen yil 5-6 kisi kayik kiralayip balik avi yarismasi yaptik ve yanimda bulunan kisi ile benim oltama ayni balik geldi oltalari cektigimizde baligin agzinda iki kanca vardi ve yarisma yaptigimiz icin baligin kime ait oldugunu karar veremeyip suya geri salmistik ve isin ilginc yani sarikanatti ve boyu 10-12cm idi,merak edenler icin ben bu yarismada sonuncu oldum.

17. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    olur kardeş rahat ol:) çaparide bizede geldi böyle;)

18. balıkçıemre

balıkçıemre Emre

emre diyin bana ben sizin oğlunuz yaşındayım o yüzden bende size abi diim :D sağol murat abi

19. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    onur abi sen sonuncu oldun ha?inanmam:eek:
    bende okula giderken bile cantada malzeme bulunduran bir cocuktum..bir gun okulda dersler bos okulun ilk haftalari bide arkadaslarla limana gezmeye gittik...iskelede yururken laz balikcilarin arabaya balik yukledigini gorduk onlara bakarken suya dusen sardalyeler oluyodu bir baktim asagida palamutlar donuyo:rolleyes: hemen cantayi actim en kalin misine 0,18 lik var genelde kefal avina gittigimizden cocukken hep ince misine var yani..taktim bir parca sardalye attim suya hemen iri bir palamut aldi misinede makine kafasina 200 mt sariliydi basladim yol vermeye balik acildi 100 mt ondan sonra bir zipladi sonra suda cirpinmaya basladi bende cekmeye basladim bir yandanda arkadaslara suya atlayin bu misineyle bu balik kalkmaz diyorum ve arkadaslar balik yiyecegiz diye suya atliyorlar...bu arada balik iskeleye yaklasinca gordum ki misine palamutun kuyruguna dolasmis ters geliyor...hic cirpinmada yok balikta..arkadaslar asagida baligi tutmaya calisirken sikildim ha bismillah dedim ve yavas yavas aldim disari 1,700gr geldi..arkadaslarda bosuna denize girmis oldu:)

Son düzenleme: 21 Ağustos 2007
  20. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Emre var ya
    samimiyetine hayran kaldım,