Gece avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında szd tarafından paylaşıldı.

1. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    :)
    Arkadaslar bu gece kardesimle beraber lüfer avlamak için akam 5 den sabah 9 a kadar sahilde kalacağız, olurda lüfer alamazsak ( büyük ihtimal ) gece avlaya bileceğimiz başka hangi balıklar var bide hani takım ve yemle avlanır bilgilendirirseniz çok mutlu olurum, onlarıda yanımızda götürelim sabah elimiz boş dönmeyelim :)

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim .

2. sgntch

sgntch

Gece en iyi avi veren balik turlerinden biri Mirmirdir. 3 Kostekli dip oltaniz ile kurt,mamun,teke yemleriyle rahatlikla yakalayabilirsiniz.

Eger luferi avlamayi dusundugunuz mekan hakkinda bilgi verirseniz bu konuda uzman arkadaslar size daha detayli yardimci olacaktir.

3. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ilgilendiğiniz için öncelikle çok teşekkü ederim.
    Avcılar sahilde avlananacağız dün aynı yerde yanımdaki bi ağabey bi sarı kanat bide kofanaya kaçan bi balık aldı :)
    darısı bizim başımıza

4. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yarim saate ava gidecem :( ustalar pek ilgilenmediniz bende artık malzeme satan ağbeye sorayım :(

tekrardan tskrlr sgntch

5. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ve gecenin sonunda...

Sahile gittigimizde saat 6.30 cıvarlarındaydı baktımki herkez istavrite atıyor çantadan çaparilreri çıkartık kardeşimle salladık denize yarım saatte 14 tane istavrit tuttuk bu kadar yeter sanırım yem yapmak için dedik ve başladık lüfer takımlarını ayarlamaya oltaları attık denize, başladık beklemeye ben bi ara bi etrafa bakayım kim ne tutumuş diye bi araştırma gezisine çıktım, saat 9 cıvarı ustalardan sadece biri bi sarı kanat tutmuş hemen mangalı hazırlamış yemek için hazırlıyrdu :)biraz sohbet ettikten sonra kardeşimin yanına döndüm bekledik, bekledik, ama tık yoktu sonra ben acaba eşkinayamı atsam diye düşündüm ve hazır takım bulamadığımdan iş bana düşmüştü, aldığım iynerle biraz orantısız 3 köstekli bi takım yaptım sonra yem olarak karides almıştım takıp atayım dedim aaa bi baktık karidesler ölmüş ne bilim suyunu değiştirmek lazımmmış :) ölü ölü taktım gönderdim suya bekledim bekledim tık yok havada iyice sogmaya başlamış ve çok sert esen rüzgardan korubmak için kendimize kuytu biyer ayarladık kararlıydık sabaha kadar kalacaktık nede olsa herşeyimiz hazırdı derken yemeğimizin ordan bi poşet hışırdaması duydum o ne diye bakmaya gittiğimde kocaman farelerin yemegimizi kemirdiğini gördüm :) ve hemen önlemini aldım falan fıstık uzatmayayım... kısaca sabah oldugunda birçok yöntemi denediksekte bi tane iskorpit bi tane sargos tuttuk bunlarıda denize geri gönderdik sonuçta yorgunluktan ölmüş bi şekilde eve döndük ve dinlenmek için oturdugum koltukta uyuya kalmışım sonra nasıl olmuş bilmiyrum ama yatağıma geçmişim ve aralıksız 9 saat uyumuşum

6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Tüm zorluklara, tüm olumsuzluklara hatta olmayan balıklara rağmen zevk alınarak geçirilen o saatler değilmi zaten yaşanmak istenen. Balık olmasa da anlatımınız harika olmuş. 9 saatlik uykunun 10 saatlik olanından dün bende de vardı.:) Ama o yorgunluklara gerçekten isteyerek zevk alarak katlanıyoruz. İnşallah Lüferlerin bol olduğu bir avınızı da okurum....

7. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Hocam anlatacak okadar çok şey varki bu kadar av açısından boş geçen bi gecede ama forum dolar sanırım :) daha size aksam yanımıza gelen bize yardım ederken sohbetiyle hoş vakit geçirten Ugur amcayı , alkolu fazla kaçırp taşkınlık yapan ....ları sabaha karşı çiftleşmek için 20 mt ilerimizde denize nazır kayalık alananı secen arkadaşları, konu dagıldı :) sabah saat 4 gibi denizden küçk teknelerden kepçeyle bişeyler yakalamaya çalışan balıkçı ağbeyleri anlatmadım, bu arada acaba ne yakalıyrlar o saatte kıyıya yakın gecerek teknelerin önünde bi ışık var ve bi ağbey devamlı elnideki kepçeyi denize sallıyr bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirm .... :)

8. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    zargana, yakalıyolar lüfer için yem yapıyorlar.

9. szd

szd irşat Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    onuda denedim dostum :)

10. sgntch

sgntch

Saglik olsun Irsat. Bir dahaki sefere belki 2 kg lik bir lufer sizi bekliyor olacaktir.

11. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    yeniköy

Bugün sabah saat 6 da yeniköydeydim bakalım ne var diye gittim tekneler uzun oltaya zargana takıp indiriyorlardı yaklaşık 30 40 tekne vardı ara ara çekiyorlardı kaba sarıkanatları kıyıdan rapalayla deneyenlerde vardı bir tane aldılar fakat teknelerden fırsat bulupta atamıyorlar zaten öyle aman aman da balık çıkmıyor daha yani daha var harekete onun için çok kafana takma zamanı geldiğinde sende yakalarsın bizde yakalarız biraz daha sabır diyorum.

12. gokhan_27

gokhan_27 gokhan

En İyi Avı:
    olunca ilk size söylicem:)
    herkese gunaydın hayırlı sabahlar hayırlı işler uzun zamandır ne balıga gıdebılıyom nede foruma gırebılıyodum anca musayıt oldum:) sizden istegim aksamları yenikapı tarafında akşam ne cıkıyor bilgisi olan varsa ve bizide bilgilendirirse cok sevinirim:) şimdiden herkese teşekkürederim herkese hayırlı avlar

13. emre99

emre99

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit
    abi boşver takma kafaya bidahakine olur