Trabzonda Avlak Yerleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında murakour tarafından paylaşıldı.

1. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    ARKADAŞLAR UZUN BİR ARADAN SONRA İLK DEFA YAZIYORUM.ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TRABZONA GİDİYORUM YAKLAŞIK OLARAK 2 HAFTA KALACAĞIM VE TRABZONDA HANGİ BALIK NASIL AVLANIR BUNLARI ÖĞRENMEK İSTİYORUM..YARDIMCI OLABİLECEK ARKADAŞLAR VARDIR DİYE UMUT EDİYORUM ZİRA ELİMDE OLTALARIMLA ORADAN ELİ BOŞ DÖNMEK İSTEMİYORUM..:eek: YANIMDA NE GİBİ MALZEMELER GÖTÜRMELİYİM VE EN LEZZETLİ VE KOLAY AVLANAN BALIKLAR HANGİLERİDİR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...SAYGILAR....

2. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    yokmu yardımcı olacak biri?

arkadaşlar yardımcı olacak birileri yokmu ya...:( kimse yokmu trabzondan yani burada?

3. habib2424

habib2424 habib

En İyi Avı:
    10 kg orkinos
    kimse yok gibi))bence sen orda direk hamsiye çalış!!bol şans arkadaş!!

4. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    Denizde ne tutuluyor bilmiyorum ama derelerde uzugölde alabalık yakalayabilirsin..Ama sirküler hakkında da bilgim yok yanıltmak istemem..Sanırım deniz avı icin bilgi arıyorsun..
    bol sans...

5. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    vakit bulursam uzun gölede gidecem peki orada alabalık için hangi takımları kullanabilirim bilgin varmı? birde çapari ile denizde bol bol mezgit tutulduğunu duymuştum. bilgisi olan varmı ?

6. katsumoto

katsumoto Hasan

Favori Kamış:
    Shimano STELLA-----Lesath Spinning Shore Game
    En İyi Avı:
    1.150 gr Lüfer 2.5 kg Turna
    Murat kardeşim orda yasamadıgım icin bu mevsimde hic avlanmadım..Ama yazın meps 1-2 numara beyaz ustune kırmızı benek iş yapıyor(bunların fransız olanlarını almalısın )..yemli olarak derenin içindeki tasların altında bir çeşit böcek var onu kullanıyoruz..solucanda kullanabilirsin.
    Mayıs ayında uzungöl seyahatimde bir anı anlatmak istiyorum .Gölün kenarında genc bir arkadasımız sadece misina ve meps kullanıyordu eliyle atıp çekiyordu 1 tane balık vardı yakaladıgı oda ayaklarının dibinde duruyordu..Biraz seyrettim meps i çekerken arkasından gelen balıkları görebiliyorsun kenara kadar gelip atlamıyorlardı.Akvaryum gibi bir manzara vardı :D hafiften yagmur basladı ve su ustundeki sineklere mi yoksa yagmur damlalarına mı atlıyorlardı iri boylarda alabalıklar su ustunde dans ediyorlardı oltam yanımda olamdıgı icin sadece seyretmekle yetindim..
    Sirkülere bir baktım az önce 1 Ekim 31 MArt arası av yazagı var..
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2008/08/20080821-6.htm
    sende bir gözden geçir istersen...
    Yinede bu karda super bir doga vardır uzungölde ;)

7. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    yardımların için teşekkürler..yasak varsa av hayal olur bizim için kurallara uygun davranmak nesillerin devamı için tek yoldur.....şansımızı denizde arayacağız bizde o zaman ama deniz için bir iki ipucu veren olsaydı tam süper olacaktı....;)

8. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Değerli kardeşlerim, "Yasak var sa" değil... içsularda alabalık için tüm ülkede zaten yasak var.
    Ayrıca Trabzon yaylalarına bu mevsimde gitmek için paletli kutup aracı lazım.

Denizde ise belki zargana, belki kalkan çıkar ama bu soğukta uğraşabilir, katlanabilir misin bilmiyorum.

9. lazman

lazman Seyithan ZAMAN

Trabzon merkez sahili kumsalı (yaklaşık 20 km ve daha da devam eder ) Karadeniz Otoyolu geçtiği için yok olmuştur . Sahilde kumsal yerinde artık dolgu yapılan kayalıklar var . Bir çok çevreci sahilin ekolojik olarak tahribata uğradığını söylese de , kayalıklar bazı balık türlerinin de çoğalmasını ve kıyı balıkçılığının artmasını sağladı .Şimdi sahil kayalıklarının herhani bir yerinden kamışla istavrit tutulabilir . Trabzon'a da merhaba diyen boru kurdu ile barbun , eşkina( geceleri ), ispariza , karagöz avlanabilir . Tabii bunları yaparken kötü kokulardan da rahatsız olmamamanız gerekir .Zira , Trabzon , hala kentsel atıklarını ,sahilin muhtelif yerlerinden denize akıtır .Buna irili ufaklı bir sürü pis dere de katılınca ,sahildeki kokuyu varın siz düşünün .
    Kayalıkların haricinde Trabzonspor Tesisleri arkası Yat Limanı,Faroz Limanı;Akçaabat liman ve iskelesi ,Yoroz Limanı ,Vakfıkebir İskelesi hatırladığım yerler ..

Son düzenleme: 31 Ağustos 2009
  10. av_cı61

av_cı61 mehmet

arkdaşım öncelikle şunu söliyim alabalık için uzungöle gitme uzungölde balık tutmaya izin vermiyorlar anca havuz alabalığı alır dönersin.yomra deresinin denizle birleştiği yerde levrek alabilirsin.alabalık içinse yukarlara çıkman lazım uzungölden yukarı demirkapı köyünden yukarı yedigöller var oraya gitmek için en uygun zaman temmuz aksi halde 3050 m rakımda kar altında hiçbişe tutamazsın.denizde ise boru kurdu dedikler bizim denizden kayalardaki yosunlardan çıkardığımız travla isimli yemle barbon mavruş(gece) olabilir istavrit havaya göre mesela şuan vurmuyo.

11. Faroz.limani

Faroz.limani fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe sprit surf 3.90
    Favori Makine:
    Okuma Avenger av-65
    En İyi Avı:
    I don't know
    Sana katılıyorum kardeşim. Trabzonda fazla balık çeşidi olmasada tek tük balık tutuluyor.FAROZ LİMANINDA Zargana , Kefal , İstavrit , Mezgit , Barbun , Mavruş , Gelincik , gibi balıklar genellikle tutulur. Yomra , Arsin tarafında levrek tutanlar var. Dağlarda derelerdede alabalık tutuluyor işte.

12. murakour

murakour MURAT

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Banax
    En İyi Avı:
    lambuka 4 kg civarı
    levrek

peki levrek için karadenizde ne kullanıyorlar bizim antalyada kullandığımız ragotlar yada rapalalar iş yapar at çekte ?

13. Kenan KOC

Kenan KOC Kenan

En İyi Avı:
    1 Kg Kötek
    Hiç deneyeni görmedim.