alabalık avı için hangi kamış çeşidi kullanılmalı?

Konu, 'Kamışlar' kısmında zenefe tarafından paylaşıldı.

1. zenefe

zenefe Emrah

Favori Makine:
    Remixon 30,8 bilya
    En İyi Avı:
    3 kilo gökkuşağı alabalığı
    iyi günler.kıyıdan alabalık avı için 270 cm 5-20 gr atarlı kamış sizce iyi bir seçim mi?benim avlandığım bölgede alabalık 35m -45m uzaktan çıkıyor.mepps ile avcılık yaptığımız için biraz uzağa atmam gerekiyor.kısaca 270 cm parçalı kamış bu av için uygunmu?tercihlerim aşağıdaki linkte.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

https://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-92650270

http://www.hepsiburada.com/d.a.m-26...oryid=1307209&productid=sporvr92600270#tablnk

2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bence iki kamista uygun alabalik avina,marka secimlerinizde gayet güzel...

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bence de uygun, yine de yeterince uzağa atamıyorum diyosanız da misinanızı inceltin derim.

4. zenefe

zenefe Emrah

Favori Makine:
    Remixon 30,8 bilya
    En İyi Avı:
    3 kilo gökkuşağı alabalığı
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.ama benim kafama takılan bir konu var.parçalı kamışların halkaları bildiğim kadarıyla biraz küçük oluyor,acaba bu halkalar uzağa atışı engellermi.çünkü teleskopik kamışlarla kıyasladığımızda arasında fark var.

5. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Benim kamışlara baktım da ,aynı boyda teleskopik ile parçalı kamışın halka çapları arasında fazla bir fark yok,uzağa atışı fazla sayıda halka aşırı sürtünmeye neden olacağından bir nebze engeller ama spin kamışı tabir edilen linklerini verdikleriniz de zaten bu iş için tasarlanmış kamışlar.Söylediğiniz uzaklıklara rahatlıkla atarsınız bence.

6. gece_denizi

gece_denizi cüneyt

Favori Kamış:
    pelikan 15-40 gr atarlı kamışım
    Favori Makine:
    pelikan 28 robin makinam
    En İyi Avı:
    2 kilo kalkan ve 4,5 kg levrek.
    slm

arkadaşım bendede 2 parçalı kamış var aynı boyda ve ben bunu levrek için kıyıdan at çek yapmak için kullanıyorum ve istediğin yere nokta atışı yapabilirsin zamanla alışınca.1 hafta içinde alışırsın kamışa ve istediğin mesafeye atarsın.

7. okyar5

okyar5 okyar kahraman

Favori Kamış:
    D.A.M ve Remixon kamış
    En İyi Avı:
    120 cm yayın ve 45 cm dağ alabalığı
    selam iki kamış da gayet uygun.hafif ,esnek ,kaliteli. ancak kullanacağın makina da çok önemli.maksimum 30 luk makina kullanmalısın ayrıca misinan ince olmalı o zaman yorulmadan saatlerce at çek yapabilirisin.saygılarımla...