D.a.m Steelpower Tele Surf 390 Cm Kamiş

Konu, 'Kamışlar' kısmında seckinacar tarafından paylaşıldı.

1. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    surf kamış,cormoran big ben 6000 pi makina
  2. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    bu fiyat aralığında başka tavsiyeleriniz varsa onlarda çok işime yarayacaktır

3. Bu kamış oldukça kaliteli bir kamış.Markası ilede kendini ispatlamış,piyasada hatırı sayılır bir yere sahip..
    Benim incelediğim kadarı ile bu kamış aksiyon olarak yavaş aksiyonlu bir kamış..Bu kamışlar 120gr üzeri ağırlıklarda kurşun atışında aşırı esneme yapmakta..Bunun dışında kesinlikle kalıteli bir kamış..

Bu fiyat aralığında ve surf amaçlı düşünüldüğünde Shimano alivio bx 4220 model surf kamışı tavsiye ederim.Oldukça kaliteli ve 150gr kurşunda bile çok kararlı bir kamış..Bu modeli alırken 4220 yani 180-200gr atarlı olan modelini almalısınız diğer 100-120 gr atan 4212 modelini tavsiye etmiyorum..Bu kamış ülkemize geleli 20-25 gün oldu ve sınırlı sayıda geldi..acele ederseniz tükenmeden alabilirsiniz;)

Bu iki kamışı kıyaslarsak DAM kapalı uzunluğu taşımaya uygun ..shimano ise 146cm kapalı uzunluğu olan bir kamış.Bunun dışında kalite olarak bence aynı düzeydeler.Ama unutulmamalıdırki surf kamışlarda parça sayısı ne kadar az ise kamış verimi o kadar iyidir..

4. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    Teşekkürler Erdal Abi yardımın için ,yarın istoça gitcem orda bahsettiğin kamışada bi bakcam

5. seckinacar

seckinacar

Favori Kamış:
    Abi nerden aldığını birde fiyatını da yazabilirmisin?

6. Seçkin kardeşim ben yurtdışından getirttim ..Fakat şu an Türkiyedede satılmakta..

Eğer araştırıp bulamazsan ben sana yardımcı olurum..:)

7. yilmaztaha

yilmaztaha

Favori Kamış:
    Olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Kofana
    Yeni takımınız şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Merak ettiğim için soruyorum, kamış üzerinde 6 tane kılavuz halkası var. Sörf kamış için fazla değilmi?

8. Aramis

Aramis

4,50 var bende aynı kamışın ama daha kullanmak nasip olmadı.Havalar ısınmaya başladı yakın zaman içerisinde kullanırım umarım.Ama aldığım bilgilere göre çok iyi bir kamış olduğu söyleniyor.Hadi hastgele :)

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Cüneyt kardeşim aynı şeye bir çok kişinin kafası takılıyor haklısın
    kaç parça varsa o kadar da halka koyuyorlar..ama bir farkla konulan halkalar diger teleskobik lerden daha kaliteli + azadaha geniş
    bu sistemde gerek kamışın saglam ve esnekliği gerekse makinanın kafasının büyüklügü ve konik olması misinanın gidişinde gerekli hızı saglıyor zaten..halkaların etkisi az oluyor..
    kolay gelsin:)

10. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Ben halen kullanıyorum bu kamışı ve çok memnunum. 2-3 ay önce çok daha ucuza almıştım.Bir arkadaşımın yerinden ama artık yok onda.150 gr kurşunla kullandım bir sorun yaşamadım tavsiye ederim.4,20 lik alsanız daha iyi olur derim.

11. Sizdeki muhtemelen farklı bir kamış..Bu modelin 4,5metre olanı yok..

12. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
  13. elmexicano

elmexicano ahmet can berkyürek

En İyi Avı:
    7 kg GT
    dam steelpower

merhabalar,

Ben 4.20 m`lik DAMÖ steelpower kullanıyorum. 5 ay önce satın aldım. çok memnun olduğumu belirtmek isterim.
    100-250gr atarlı bir kamış bendeki.

dikkat edilmesi gereken şey, kamışı ilk kullanımda 150 gr ile atmamak. yavaş yavaş malzemeyi alıştırmanız gerekiyor.

100-250 gr atarlşı bir kamış için, 75 gr ile başlmaka makul kabul edilir. daha sonra 100, 125 gr kullanabilirsiniz.

ben şu anda 175 gr kurşun ile, 0.20 mm mustad örgü misina, shimano makine ile 150 metreden fazla uzağa atıyorum. avcılığımı iskenderunda yapıyorum.

çok ama çok memnunum. büyük balıkların kıyıdan avı için mükemmel bence.

14. zeynel kaptan

zeynel kaptan zeynel

15. zeynel kaptan

zeynel kaptan zeynel

merhabalar bu dam steel power gunumzdekı olan ıle aynımı yokssa farklımı

16. meystudio

meystudio Emre YILMAZ