2 zamanlı motor yağı kullanımı

Konu, 'Motorlar' kısmında freestyle tarafından paylaşıldı.

1. freestyle

freestyle smh

arkadaşlar 3 litre benzine ne kadar 2 zamanlı motor yağı ilave etmeliyiz???

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bende yamaha motor var 1/100 oranında katılıyor.3 lt ye 30 gr.Siz motor markasını belirtmemişsiniz ki nasıl yardımcı olalım.Seagullar 1/10 oranında.Markasına göre değişiyor.

3. egemenparlar

egemenparlar isim hanem boş kalsın

merhaba
    halil bey aslında bu soruyu sizin kendi konunuz olan bot ve motorum da soracaktım fakat konu biraz farklı gitmiş ve de buraya daha uygun gibi geldi.nispeten. siz 9.9 luk yamaha'ya hangi motor yağını kullanıyorsunuz.Servisten mi önerdiler yoksa deneyimlerinizden mi yararlanıyorsunuz :) şimdi değil ama ileride lazım olabilir. kulağımıza küpe olsun fazlada konu açmayıp kargaşa yaratmayalım.

arkadaşım 50 ye bir koy çin malıysa yetrde de artar bile

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Yetkili deniz motoru servisinden aldığım bir motor yağı idi.Bazı arkadaşlar 2 zamanlı motorsiklet yağı kullanılıyor benzinlikçiden alınabiliyor.Üzerinde 2T görünce alınıyor.Fakat doğrusu 2 zamanlı deniz motoru için kullanılan yağ.Fakat markasını hatırlamıyorum.Eve gidince bakar buradan paylaşırım.

5. alpargun35

alpargun35 c.alp argun

Motoruna göre değişir , iki zamanlı, yamahanın ''yamalube TC-W3-2 ''

6. RamazanUsta

RamazanUsta Ramazan Uzan

Favori Kamış:
    Albastar Qual Surf
    Favori Makine:
    Albastar Pasha
    En İyi Avı:
    Akya 8.5Kg
    Yamahanın yamalubesi gerçekten süper. Hem motorun ömrünü uzatıyor hem bujinin ömrünü uzatıyor hem çekişi arttırıyor ama biraz pahalı. Gerçi katkı miktarına fiyatı iyi sayılır. Üstelik dumanı hemen hiç rahatsız etmiyor.

2T ler motorsikletler için ben kendi adıma önermiyorum. Kısa zamanda buji karbüratör devirdaim vs sorunları beraberinde getiriyor. Dumanıysa baş döndürüyor.

Yamaha olmasa bile benzin istasyonlarında üstünde marine motorlar için yazanlar var. Onlardan almanızı şiddetle öneririm.