akbük yada kazıklı tekneyle av turu öneri

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında azimli tarafından paylaşıldı.

1. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    RYOBİ ECUSİMA 6000 Vİ DAM SPEEDCAST 850
    Selamlar,
    dostlar hafta sonu fabrikadan arkadaşlarla:fish2: av turu düzenlemeyi planlıyoruz sizlerden önerilerinizi (iğne,misina marka ve kalınlık yem vs.)bekliyorum birde bilgisi olan varsa balık durumu nedir.kendimce 3 numara krom iğne çaprazmı kullanmalıyım yoksa düzmü.çipura çokgüzel ve sert kafa atıyorreeling . 0,35 ana beden ve takım 15 cm'den uzun olmayan köstek düşünüyorum yem olarakta orada mamuna çok alışmış balıklar.şimdiden teşekkürler

2. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Temmuz ayında Akbük koyunu neredeyse komple dolaştım sandalla ve hep küçük balıklar geldi. Karagöz dedikleri hep el kadar geliyor ve en fazla bu balık geliyor, sonra mercan iyi geldi, çipura ve mırmır da 1 defa geldi. Kazıklı'ya gidemedim.

3. zafdem

zafdem zafer

Favori Kamış:
    SHIMANO SPEEDMASTER AX 14-40 GR
    Favori Makine:
    SHİMANO EXENCE 4000S-BB-daiwa cartate 2510PE H -daiwa cartate 3012H
    En İyi Avı:
    3.5 kg akya
    adem kardeş;
    1-her iki taraftada balık yok. kalmadı kurttular...
    2-iğne olarak sana tavsiyem;http://www.avmarketi.com/asp/product/1824/50116-OWNER-IGNE kesinlikle dene..
    3-yem olarak; mamunu hırsıza tak bu iğneyle, diğer üst kısımlara mustad 1251 C 4 no veya 3 no tak ve sert kolay çıkmayan yem kullan örn: sülünez, karides v.b
    haydi rastgele..

4. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Kazıklıda balık çok... bitmez ... her hafta benim torbalıdan arkadaşım gayet güzel iri mercan ve mırmır ve çupra alıyor..tekneden..

yerini bilicen.. önemli olan o birde gece avlanıyorlar..

5. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    tavsiyelerine teşekkürler, kafadan beni bitirdin balıkyok diyerek:( ama hemenardından muvaffak abinin umut verici cümleleri içimi kıpırdattı:D biz balık çiftliklerinin oralara gidecekmişiz akbükte çipura güzel av veriyomuş birde iri fangri'ler geliyomuş arada bakalım artık rastgele diyelim.maksat zaten öyle kilolarca balık değil hem fabrikanın stresini atmak.birde şöyle iki üçtane irice çipura mercan gelirse deymeyin keyfimize inşallah resimleri yüklerim olumlu yada olumsuz.

vmc 9224 NI no:3 iğnelerim var onlardan klasik dip takımı hazırlamayı düşünüyorum 3 numara küçük değildir umarım.3 iğneli ve 2 iğneli ancak köstek boyu beni düşündürüyo birde takımın boyunu nekadar uzunlukta önerirsiniz bu konuda diyebilecekleriniz nelerdir

6. zafdem

zafdem zafer

Favori Kamış:
    SHIMANO SPEEDMASTER AX 14-40 GR
    Favori Makine:
    SHİMANO EXENCE 4000S-BB-daiwa cartate 2510PE H -daiwa cartate 3012H
    En İyi Avı:
    3.5 kg akya
    adem kardeş;
    ben o bölgeye en az 5-6 defa gittim, her iki tarafa da..
    ama nedense o bölgeler beni hiç tatmin etmedi. akbük papaz adası etrafı şanslıysan erkek mercan,kupez ve ara sıra iri lidaki yapar başkada bi halt çıkmaz. dedim ya kuruttular diye.. birde çiftlik yakınlarında oltalarınız aşağıda halatlara takılır o nedenle yedek takım 3-4 tane bulundurun.
    kazıklı ise;izmarit,isparoz ve kupezi boldur. mercan da var ama vallaa oda eskisi gibi değil yani çok nadirr...
    takımın boyunu; kurşuna kadar 80-90 cm arası ve 3 tane köstek (10cm) kurşundan sonra sana tavsiye ettiğim iğneyi kullan..(15-20cm)
    kurşundan üstteki ilk iğneye ve alttaki hırsıza mamun, diğer 2 iğneyede kolay kolay çıkmayan karides veya sülünes tak..
    küçük balık üstte o çıkmayan yem ile uğraşırken altta bekleyen ve fırsat kollayan büyük balık senin mamuna kolayca zıplayacaktır.
    sonucunu bekliyorum...
    haydiii rastgele...

7. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Geceleri ağ atıyorlar, gündüzleri pareket mi neyse ondan atıyorlar. Doğru düzgün balık bırakmamışlar. Kıyıda daha iri balıklar var, deniz gözlüğüyle midye kabuğu ararken kendimi akvaryumdaymış gibi hissettim. Yüzlerce kefal etrafımda yüzüyordu, alttan çipura ve karagöz sürüleri geçiyordu. Yakaladığım bütün çipuraları kıyıdan aldım.

8. azimli

azimli ADEM

Favori Makine:
    eh artık neyapalım kader kısmet gidelim görelim bahtımızda ne varmış görelim