çorlu/sarilar Baraji

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında thenderdome tarafından paylaşıldı.

1. thenderdome

thenderdome Deniz

En İyi Avı:
    4 kg Yayın
    Arkadaşlar herkese iyi geceler.Malumunuz yakında tatlı su yasağı bitiyor.Aklımızda sezonu çorlu sarılarda açmak var ve daha önce hiç gitmediğimiz bir yer.Burada avlanan arkadaşlardan bir kaç rica olacak.
    Öncelikle gölün kenarına kadar araba yanaşıyormu.?
    Gölde hangi çeşit yemleme yapayım.?
    Hagi takım iş yapar,hangi yemle?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

2. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Çorlu/Sarılar Göleti ile ilgili daha önce verdiğim bilgiler var fakat tekrar etmem gerekirse

1-Sarılar göletinde başta turna olmak üzere sırasıyla tatlısu levreği ,sazan,bileğine ve tekniğine güveniyorsan yayın..

2ve3-Kaşık ve yem ile turna tutabilirsin solucan veya canlı küçük balık ilede levrek yakalaman mümkün.Gece kalırsan kuzey istikametinde göleti besleyen kollar civarında yayın yakalamanda olası

Aracınızla göletin büyük bir bölümüne gidebilirsiniz.Her ihtimale karşı yinede güzergahı tarih edeyim.
    Aracınla Çorlu'ya geldikten sonra Tekirdağ yolunun başında Endüstri Meslek lisesi karşısından Sarılar köyü istikametine doğru yaklaşık 15 - 20 Km giderek Sarılarköyü içine giriyorsun ve devam ederek Kırkkepenekli şose köy yoluna ilk önce tren yolu ve sonra köprüyü geçerek yaklaşık 7 - 8 Km devam ediyorsun ve sağ tarafında göleti göreceksiniz.Kırkkepenekli köyüde 4 - 5 Km ileride.

İnşallah verdiğim bilgiler işine yarar.Bu arada sitemizede hoş geldin..Tekirdağ/Çorlu Bölgesi sayfasınada uğrarsan değerli abi ve arkadaşlarınla tanışabilirsin :)

3. moti

moti Tuncay

Favori Kamış:
    Favorim el oltası
    En İyi Avı:
    Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
    Teşekkürler Namık kardeş :)

4. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Üstadım verdiğiniz bilgiler için teşekkürler;
    Yalnız sazan ve yayına değinmemişsiniz!
    Örneğin sazan avında küspe mi, mısır mı, yoksa solucan mı kullanalım? Eğer küspe kullanacaksak hangi karışımı uygulayalım. Ya da, hazır ay çiçeği veya mısır küspesi yeterli olur mu? Mısırı ise anasonlu yada vanilyalı suya yatırmamız bize ekstra bir katkı sağlar mı? Bir de avlayacağımız sazanların muhtemel irilikleri ne kadar? 0.35 mm 17 kg çekerli bir misina yeterli olacak mıdır?
    Yayın avında ise yem olarak ne kullanmamızı önerirsin? Ben genelde karasülük tercih ediyorum, ama yayında kızılkanatta kullanabiliyorum. Sarılar'da karasülük mü , kızılkanat mı daha çok randıman verir? Ya da solucan, ciğer, dalak kullanmamı önerir misin. Kullanacağım misina ise muhtemelen 0.60 mm 42 kg çekerli olacak. Sizce yeterli olur mu? Çünkü avlayabileceğimiz yayın boyları hakkında bilgim yok.
    Son olarak turna ve tatlı su levreği avı ile ilgili bir sorum olacak. Muhtemelen tatlı su levreğine bıraktığımız canlı yeme turnada gelecektir. Sarılar'da kızılkanat veya başka bir yem balığı bulunmakta mıdır? Eğer yoksa canlı yem bırakma olasılığı ortadan kalkacaktır ( diğer türleri avlaklar arası taşıma yapmıyorum, diğer balıkçı arkadaşlarıma da taşımamalarını tavsiye ediyorum ). Rapala ve silikon yeterli randımanı verecek midir?
    Kusuruma bakmayın, oldukça fazla soru sordum. Temmuz sonuna doğru 3 gece Sarılar' da kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
    Muhtemelen 4 arkadaş gideriz. Ve avladığımız balıkların en büyük olanını almak niyetindeyiz. Avlayacağımız balıkların ( tabi kısmette ne varsa o olur ) muhtemel boyutları ve sizin bildiğiniz kadarı ile tutulabilecek en iri boyutları ne kadardır, çok merak etmekteyim. Çünkü Sarılar'ın methini çok duydum. Yukarıda da belirttiğim gibi sizin ve daha önce Sarılar'da avlanmış arkadaş ve abilerimin bilgilerine ihtiyacım var. Paylaşımlarınızla beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

5. thenderdome

thenderdome Deniz

En İyi Avı:
    4 kg Yayın
    Arkadaşlar herkese teşekkür ederim, vermiş olduğunuz bilgilerden ve yakınlığınızdan.

6. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    sarılarda iri sazan alma mevsimi kasım aralık aylarıdır
    senelerdır orada avlanıyorum solucan ve küspe ile sarılarda ırı sazan hiç alamadık en iyi seçenek(yem) kuru mısırdır
    mısır için atrack hiç kullanmadım yemlemek için kuru mısır, iğnedeki yem için de anasonlu süt mısırı kullandık(hair rig)

0,35 mısına orası için ideal üstünde yazan 17 kg çekerıne aldanmayın o çekerin arkasındakı eller çok önemli ben orada genelde shok leader kullanıyorum size de tavsıye ederim , o avlakta balık çok ürkek 0,60 mısına iş yapmayabılır
    eğer balık günündeyse sarılarda avlanıcağız balıklar 15kg 30 kg arasındadır

turna için sarılarda bır ıkı denemem oldu en iyi avı sılıkon rapala ile yaptım

Son düzenleme: 27 Haziran 2008
  7. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Üstadım ellerine sağlık;
    Verdiğin bilgiler çok özel, bunun için sana teşekkür ederim.
    Bir sorum daha olacak. Avlanma zamanı olarak kasım ve aralık aylarını önermişsin. Ben temmuz sonu yada ağustos başı gibi gitmeyi planlıyorum. Sence bu aylarda randıman alamazmıyım? Ayrıca verdiğin avlanma bilgileri bu aylarda da etkili olur mu? Kullanmayı düşündüğüm 0.60 mm misina yayın avı için geçerli, sazanda 0.35 mm üstüne çıkmam. Sanırım 0.60 mm yayın için yeterli olacaktır. Yoksa daha kalınını mı tercih etmeliyim? Ayrıca dediğim gibi karasülük mü, yoksa yemlik küçük balık mı daha randımanlı olur? Veya senin tavsiye edeceğin başka bir yemede açığım (solucan, ciğer, dalak ). Paylaşımlarını merakla bekliyorum.
    Sağlıcakla...

8. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

temuz sonu ağustos başı gitmenizde de bır sakınca yok , kasım ve aralık aylarını tavsiye etmemdeki sebep o aylarda daha iyi randıman aldık özellikle sazan
    yayın konusunda bıraz acemıyım sarılarda yayın olduğunu çok kişiden duydum fakat birçok kez sazan için gitmeme rağmen yayın tutan gormedım
    yayın için yem olarak bırkaç kez denemem oldu bırkaç tane de yayın aldım en iyi randımanı tavuk giğeri ,canlı kurbağa ve kara sulukten aldım

9. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Verdiğiniz billgiler için çok teşekkür ederim.

10. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    bayram tatilinde sarılar barajındayım :)
    sormak istediğim bir şey var bölgeyi bilenler için. yeniçiftlikten çıktığımda en rahat ulaşım nasıl olur.google earth den araştırdığım kadarı ile 2 yol var.
    1. si yeniçiftlikten çorlu oradan sarılar
    2. yeniçiftlikten çorlu kavşağına kadar t.dağ yolundan sonra çorlu kavşağından direkt sarılar. hangisi daha uygun olur

11. ulvi

ulvi

Favori Kamış:
    Kıyıdan Olta ve kamış-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Hayalimdeki balığın peşindeyim
    Çorlu sana daha uygun olur Gökhan..:)
    Yani;Yeniçiftlik,Çorlu,Sarılar..:)
    Yanına Tavuk ciğeri ve bulabilirsen toprak solucanı al yem olarak..;)
    Testere,Yayın ve Sazan'lar seni bekliyor olacaklar..;)
    Canlı yem yakalarsan,şamandıralı Turna'da deneyebilirsin..:)
    Şimdiden sana rastgele..:)

12. gogo71

gogo71 GÖKHAN

En İyi Avı:
    5.7 kg levrek
    teşekkürler abi tavsiyelerini dinleyeceğim kesinlikle

13. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Sabri abi verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben bu Sarılar gölüne ilk defa gideceğim. Bu göl piknik ve kamp yapmak için de uygunmu acaba? Ayrıca turna avında silikon balık kullandım demişsin. Acaba hangi marka-model ve boyutlarda bir malzeme kullandın açıklarmısın?
    Saygılar...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mart 2010