Çorum'da balık avı için göl veya baraj yardımı..

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fb-blade tarafından paylaşıldı.

1. fb-blade

fb-blade Tayfun KAVUKÇU

Favori Kamış:
    Shakespeare Potenza Tele Spin
    Favori Makine:
    Shakespeare Medalist FDS
    En İyi Avı:
    125 cm. Yayın (kızılırmak)
    uzun zamandır iş ve okul dolayısı ile balık avına gidemiyorum. Çorumda yaşıyorum ama daha önce gittiğim göller ve barajların suyunun çekildiğini öğrendim. nereye gidip avlanmakla ilgili hiçbir fikrim yok. bana çorum veya çevre illerde bulunan göl veya baraj yerleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim. nereye gideyim ve ne tür yemler kullanayım. kullanacağım oltalar hakkındada bilgi verirseniz sevinirim. yakın zamanda gidecek olan varsa birlikte gitmek yada orada buluşma gibi şansımızda olabilir. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. saygılarımla...

2. Crimsonking

Crimsonking Mehmet Ali Tekeli

Merhaba,
    Çorum da bulunan yer malesef tüketiliyor. Öncelikli olarak Çorum da usta avcılar var, bu abilerimizle zamanında avlandığım birçok yer vardı ancak eski bir bilgi, gene de;
    Mecitözü Hıdırlık göleti, küçük olmasına rağmen büyük balık barındırır, mepps ile gökkuşağı alası, ve yemli ile sazan alabilirsiniz.(kaldıysa), yukarısında yolu bozuk bir gölet daha var, boş yere vakit kaybetmeyin, ancak yemlik balık için birçok gümüş bulunduruyor....
    Kızlırmağı zaten keşfetmişsiniz...
    Şehrin hemen yanındaki çomar barajıda kızılkanat ve sazan vardı...
    KArgıdan kastamonu tarafına inen orman yollarında derelerde dağ alası mevcut...
    gene burada -kargı - orman içinde saklı 2 DSI göletinde sazan ve gökkuşağı bulunuyordu. sırf doğa ve manzara için bile gidilir...
    Alaca göletinde, kendim avlanmadım ancak balk tutulduğunu biliyorum...

3. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

4. fb-blade

fb-blade Tayfun KAVUKÇU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shakespeare Medalist FDS
    En İyi Avı:

yardımın için teşekkürler. hıdırlık da balık kalmadığını duydum. hatta çoğu yerde kalmamış.acaba ne yapacağımı şaşırdım. çok fazla uzaklaşamıyorumda şehirden. en fazla 100-150 km uzaklaşabilirim. ne yapacağım bilmiyorum. aslında kızılırmak ve yeşilırmak var ama ben artık gölette veya barajda balık tutmak istiyorum.. anlayacağın biraz işim zor.

5. fb-blade

fb-blade Tayfun KAVUKÇU

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shakespeare Medalist FDS
    En İyi Avı:
    bilgi için teşekkürler. ben daha önceden bakmıştım bu linke, ama bu barajların ve göllerin çoğu artık kurumak üzere. mevcut olan yerler içinde (bilmediklerim) ne tür balık çıkıyor yada neyle avlanılıyor onu öğrenmek istemiştim. daha önceden bir iki kere gidip deneme şansımda pek yok. boş zmanım çok az . zaman kaybetmek istemiyorum acıkcası.

6. cal11a805a

cal11a805a abdurrahman

bence mecitözüne gidene kadar kızıl ırmağa (OBRUK barajın) gitmen daha mantıklı bide çorum barajında hala sazan var ama aynalı sazan yakalarsan çok şanslısın demektir. Benim pazar günü çorum barajına gitme planım var.Ramazan çıktıktan sonrada oğuzlar'a Obruk brajına gitmeyi düşünüyorum.

7. ^^e_sin^^

^^e_sin^^ Erhan Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    yanlış hatırlamıyorsam Obruk Barajında yasak var

8. cal11a805a

cal11a805a abdurrahman

paylaşımların için teşekkürler kargıdaki dereler hakkında daha fazla bilgi vere bilirmisiniz özelliklede tam yerini .hiç alabalık avlamadım gidib boş dönmek istemem.

9. Crimsonking

kargıdan kastamonu tarafına, kargı yaylalarına(bir tane ana kargı yaylası var zaten) çıkılan tarafta zaten 2 tane dsi göleti var...biri zamanında çok bakirdi, bizi kontrole gelmeye çalışan jandarma göleti bulamamıştı...:) sonraları suyu çok azaldığında balıklar ağ ile toplanmış diye duydum ama, varsa da oldukça büyük balık bekleyin, balık burada üreyemiyor, farklı senelerde hep birer yaş büyük aynı boy balıklar tutmuştum, mecitözünde de böyle idi...diğer gölette ise farklı boylarda olduğuna göre ürediğine kanaat getirdim... birinci gölet bir doğa harikası, trekking ve kamp merakınız varsa ideal, 2.cisi biraz daha bilindik, gölü sorun tarif ederler ama, o dönemde örümcek ağı şeklinde orman yollarıydı...hız yapmayın yola hayvan çıkabilir...:)

10. Crimsonking

kırmızı benekli alabalık için ise aynı dağların güney yamacındaki derelere gidebilirsiniz...1. bahsettiğim bakir göletin birkaç km kuzeyi..googleearth te bakarsanız bulmanız muhtemel...

11. serhatozer19

serhatozer19 serhat Özer

Favori Kamış:
    linaeffe turnafresh 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA power liner
    En İyi Avı:
    4,4 kg sazan , 8.2 kg yayın
    mrb benim tavsiyemde obruk barajı...

obruk barajına bikaç defa gittim ve sazan avından memnunum .. çok iri sazanlar çıkmasa bile bol denebilecek düzeyde balık var.. bayramdan sonraki ilk hafta sonu bende kendimi obruk barajının kıyısına atacağım....

12. huntaka41

huntaka41 Ümit

Selamünaleyküm ustam yem olarak ne kullandın

DUB-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi