ömerli barajı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında kovboy tarafından paylaşıldı.

1. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    ömerli barajına balıga gidiyoruz saat05:00 civarları göle yaklaştıkça müthiş bir sis tabakası bizi karşılıyor hemen iyi bir yer bulup oltalarımızı atmaya çalışıyoruz önceden hazırladıgımız küsbeli hamuru yaylı oltalara takıyoruz ignelerede mısır tanelerini biz bunları yaparken sis yavaş yavaş dagılıyor. Arkadaşla biraz dolaşmaya gidiyoruz 150-200 m ilerimizde yaşlı bir amca koca bir sazlık kümesinin önünde elinde zıpkın hareketsiz duruyor önce şaşırıyoruz bu adam ne yapıyor diyoruz biraz daha yaklaşıyoruz bize eliyle işaret ediyor ses çıkartmayın diye pür dikkat onu seyrediyoruz az sonra sazlıklar hareketlenmeye başlıyor koca bir sazanın sırt yüzgeçini görüyoruz kalbimiz küt küt atmaya başlıyor adamda hiçbir heyacan belirtisi yok pür dikkat zıpkınını balıga dogru dogrultmuş dogru anı bekliyor balık bir görünüyor bir kayboluyor biz sabırsızlanıyoruz neden zıpkınla atış yapmıyor diyoruz yaşlı amca biraz daha suyun içinde bekledikten sonra balık gözden kayboluyor ve amca çıkıp yanımıza geliyor hemen soruyoruz neden atmadın amca ben garanti olmadan atmam diyor peki birşey vurdunmu diyoruz bize biraz ilerdeki çuvalı gösteriyor hemen koşarak cuvalı açıyoruz gözlerimize inanamıyoruz koca bir sazan kuzu gibi yatıyor 10-15kg rahat gelir amcaya soruyoruz siz hep böylemi avlanırsınız evet diyor bizim köy hep böyle avlanır.

2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Öncelikle hoşgeldin siteye.Fakat biraz konuları incelersen yasak avcılıkla ilgili olarak yazılmış bir çok yazı görebilirsin.Verdiğin av hikayesi örneğinde yasak olan böyle bir avcilık için hiç bir tenkit göremedim..Tatlısuda zıpkın avcılığı zaten yasak ve bir de böyle örneklerle bunu teşvik edercesine anlatmak pek hoş olmamış diye düşünüyorum.Biraz daha dikkat lütfen.

3. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN

sana katılıyorum boyle hikayeleri silmek gerekir bence :mad:

4. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Sayın kovboy kardeş !
    O Yaşlı Kendini bilmez balıkçı zanneden adam,aslında bir KATİLDİR.
    Çünkü o balıklar kıyıya havyar dökmeye geliyor.Ve bu balıkları vuranda insan olamaz.Binlerce balığı öldürüyor aslında ama cahillik işte.
    Senden de bu adamı uyarmanı beklerdim,ama hiç etkilenmemişe benziyorsun.

5. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    arkadaşlar sakın beni yanlış anlamayın ben başımdan geçen bir olayı sizle paylaşmak istedim kimseyi özendirmek iamacıyla yazmadım bu yazıyı bu tip insanları uyarsan ne olacak biliçli biri olsa zaten yapmaz .yinede haklısınız uyarıda bulunmadıgım için hatalıyım

6. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Siz de lütfen yanlış anlamayın. Burada eleştiri getiren herkes bu konuda gerçekten çok duyalı insanlar.Hepimiz hikayenizde anlattığınız türden zihniyete sahip insanların balık neslinin korunmasına yönelik daha bilinçli olmasını ve daha korumacı yaklaşmasını istedikleri için eleştiri getiriyorlar.Umarız siz de bundan böyle şahit olduğunuz böyle olaylarda tavrınızı koyar ve uzlaşmacı bir yolla karşınızdaki kişiyi iknaya çalışırsınız.O da olmazsa en yakın jandarmaya ihbarda bulunursunuz.
    Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar.

7. simendifer

simendifer Sennur

Yasaklara uymak ve uyarmak hepimizin ilk görevi olmalı arkadaşlar... Sirkülerden öğrenilmemesi halinde buradan görülebilmesi açısından konuyu silmiyorum... Çünkü hala sirkülerden ve yasaklardan bihaber olan pek çok balıkçı var... Hiç değilse buradan uyarmış olalım... Sevgiler,

(Sazana yazık olmuş, kuvvetle muhtemel yumurta bırakmak için sazlıklardaydı)

8. glnck34

glnck34 tezcan

Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    2,5 kg sazan, 60 cm turna
    arkadaşım KATİL'dir diyosunda
    bence abartıyorsun
    bu balık havyar dökmeye gelmiş diyorsun da (bu hikaye havyar zamanı mı)
    oltayla avlayınca havyar dökmüş olmuyor mu
    tamam zıpkınla avcılık kanunen yasak ve her avcı kurallara uymak zorundadır
    yanlış yapıyorsun demek ayrı birşey abartmak ayrı birşey
    6 yaşımdan beri balıkçılık yapıyorum ama son zamanlardaki aşırı merhametli (yalandan bir merhamet tabi ki, avcı 55 sözüm sana değil kardeş) avcılara inanmıyorum.
    bir sitede görmüştüm, bir resim çekmiş arkadaşın biri, ördeğin gagasına takılı kanca,
    resmin altına da yazmış
    "lanet olsun bu küspeliyi kullanan" felan
    küspeli olup olmadığı belli de değil. hani dostlar eleştiri de görsün diye yazmış.
    iyi de bu kanca balığın ağzına batınca acımıyosun da
    ördeğin ağzına batınca mı rahatsız oluyorsun, doğa aşığı oluyorsun
    arkadaşlar her ne kadar balıkların beyninden 10 çift sinir çıksa da (insanda 12)
    onlar da acı hissediyor.
    ve biz onları avlıyoruz. hatta suya geri iade ediyoruz, ağızlarını yırttıktan sonra. niye ? yemesekte yakalamak çok ZEVKLİ.
    ZEVK dedim dikkat edin, zevk için canlarını yakıyoruz.
    sahte hayvanseverlik yapmayalım lütfen.
    kimi kandırıyoruz,
    madem biz bu avcılığı yapıyoruz, kurallara uymak da şart
    herkes kendine iyi baksın

Son düzenleme: 23 Eylül 2010
  9. #sevgin

#sevgin Sevgin Ziya

Favori Kamış:
    Sertfishing/virtuo/3.30
    Tezcan abi yazdıklarını okudum fakat biraz kafam karıştı , o bahsettiğin resmi bende gördüm boş küspe aparatı hatta rengini bile hatırlıyorum 'kırmızı' aparat bir pelikanın gagasında duruyordu.

Anlatılmak istenen şey bu zaten küspe kullanmak yasak.

Canım abim, zevk için balıkların canını yakıyoruz diyorsun , madem bu avcılığı yapıyoruz kurallara uymak şart diyorsun zaten abilerin anlatmak istediğide o kurallara uyalım.

Sazan'ın acı hissetme konusu benimde kafamı kurcalamıştır hep , bu işin üstdaları benim ustalarımdanda aldığım bilgiler , sazan iğne battığında bir nebze acı tabiki hisseder ama süerkli yemlendiği ve ağzını kullandığı için ağızı sertleşmiş dayanıklılık kazanmıştır.

Küspe değil , doğru iğneler kullanıp usulüne göre çekersek balığı :D ağzında hiçbir yırtılma olmaz , yada bende hiç yırtılmadı.

Doğru demişsin kurallara uymak çok şart hemde ..

10. Astalavista

Astalavista Furkan

Güzel bir av olmuş. Tebrikler...

11. bülent07

bülent07 BÜLENT ÇABUK

Favori Makine:
    shimano twinpower
    En İyi Avı:
    18 KG lagos
    Bu söz Üstüne daha söz söylemeye gerek yok.Ağzınıza sağlık.

12. omerergin

omerergin ÖMER

...

Abi seviyorum bu siteyi ya !!!
    avcılık standart insanların işi değil zeki olmalı günü değil geleceği de görmeli ben inanıyorum sizin bu yazdıklarını okuyup bilinç altına yerleşen bir çok insan vardır şimdi.
    Özellikle sözüm jandarmaya köy yerlerinde hiç takip yok tırıvırı atan bir adamı şikayet ettim jandarma bana al elinden yak dedi !!! doğru söylüyor aslında...
    Elinize yüreğinize sağlık herkes yanındaki veya bulunduğu mekandaki insanları uyarmalı bu doğa hepimizin ...

13. asurduman

asurduman AŞUR

En İyi Avı:
    1.5 kefal
    Selam Arkadaşlar Ilk Denemem Hakkinda

Selam Arkadaşlar Ben Bu Siteyede Balik Avinada Yeni Başladim Ilk Denemem 11/06/2011 De Kadiköy Rihtimda Oldu 8 Kefal 4 Laminya 1 De Gelincik Aldim çok Başarili Bir Av Oldu Benim Için Herkeze Selalmlar

14. mustafa34

mustafa34 mustafa

Favori Kamış:
    silstar
    En İyi Avı:
    5 kg aynalı sazan
    o elinde zıpkınla balık avlayan kişi

emirli köyünde oturan birisi o sazanı havyar zamanı zıpkınla vurdukdan iki gün sonra çocugu telörgülere yüzü koyun yapışıp yüzünü gözünü kesmiştir havyar zamanı sazanlar kurnaköy tarafına gelir ve yumurta bırakır erkek sazanda gelir döllemeye işte bu havyar zamanı elinde mızrakla orada sazlıkların arasında geceleyin beklerler ellerinde mızraklarla ama konuştum ben kendisi ile dedi tövbe ettim bir daha yapmıycam ama tabi ne kadar sözünde durur onada bakıcaz ben 1995 den beri emirli köyüne giderim artık köylüler arkadaşım olmuş durumda ama 2011 de emirlide sazan sadece havyar zamanı oltaya vurmuştur onun dışında vurmadı bilginize