canlı yavru sazan temini?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında canalpakin tarafından paylaşıldı.

1. canalpakin

canalpakin

istanbulda bir yerde içinde canlı olmayan bi su birikintisini balıklandırmak istiyoruz , acaba istanbulda yüksek miktarda yavru pullu sazan nerde bulabiliriz ?
    bu balıkları kesinlikle içinde ekosistem olmayan daha sonradan olusmus bi yere koycaz onuda belirtim

2. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

İstanbulda bulunabileceğini sanmıyorum. Dışarıdan koyacağınız balıkların sizin birikintide ürememe ihtimalleri mevcut. Ayrıca birikintide devirdaim olmuyor ve su yüzeyi de yeterince geniş değilse balıkların boğulma ihtimalleri de var. Göllerde ancak küçük sinek oltalarıyla yasak bitince yakalayıp doldurmanız en mantıklı sonuç olacaktır sanırım.

Ekosistem içinde doğaya zarar verecek bir durum yapmayacağınıza inanıyorum.

Sazanın da kendi içinde cinsleri vardır. İleride büyütüp yemek amaçlı düşünüyorsanız aynalı sazandan başka balık koymamanızı öneririm.

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Dsi ye telefon açıp sorardım ben olsam.

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Hakkı kardeş bana özelden hangi bölgede hangi göle bırakacağını bildirirsen sana bu konuda yardımcı olabilirim;)

5. antepli

antepli Mustfa

Favori Kamış:
    Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
    Favori Makine:
    Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
    En İyi Avı:
    Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
    Degerli kardesim, istanbulda degilde ben sana bir adres vereyim, oradan balik temin edebilirsin, yanliz atmak istediginiz göldeki suyun kalitesini ve oksijen durumunu iyi ölcmeniz lazim. Bence kücük bir deneme amacli isteyin, baliklarin ortama uyup uymadikalrina bakin, tahminen kücüklerin tane baz olarak 0,75 TL yani 75 kurusa alabilrsiniz, ama yinede pazarliginizi yapin:D Büyüklüklerine göre fiyatlar degisiyor:)

piyasanin durumunu bilmiyorum, bana göletin özelliklerini yazarsaniz yardimci olabilirim!!!
    a) Derinlik
    b) yüzeysel alan(KM kare , metrekare)
    c) suya tabandan veya baska yerden akar varmi,
    d) gölet etrafi cevrili özel alan mi

Adres: Afyonkarahisar ege Remzi Kaya
    Cay Cumhurriyet entansif Havuz SAZAN tel: 146141271
    Cumhurriyet köyü CAY- Afyonkarahisar

6. canalpakin

canalpakin

cevaplarınız için çok teşşekürler , su birikintisi dediğime bakmayın aslında büyük biyer metre olarak birşey diyemicem ama standart bi futbol sahası kadar sanıyorum , derinlikde epey fazla

yarın ilk iş dsi ile irtibata geçmek

bide afyondaki yeri aramak istiyorum ancak
    telefon numarası yanlış yazılmış galiba

cevaplarınız için çok teşşekürler
    mümkün olursa yarın gitmeyi planlıyorum kontrole
    uzun zaman oldu ne durumda bilmiyorum orası

7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Aytekin
    Konu acılmışken bende sana sorayım dedim.
    Bundan birkac ay evvel bir arkadaşım gerekli izinleri alarak yapmış olduğu barajcığı bana tahsis etti.İlişikteki resimlerde görüleceği üzere derinliği hayli fazladır(7 metre) eni 80 metre kadar boyuda 150 metre civarındadır.
    Halihazırda minik bir derecikle su gelmekteseyde,yaz başlarında bu dere kuruyacaktır.Mevcut su son yağmurlarla birikmiş olup oldukca hacimlidir.İcersinde halihazırda hicbir balık ve sair canlı bulunmamaktadır.
    Ben burasının Sazan balığı ile (aynalı ve pullu)balıklandırmak istemekteyim.Amacım ise ileride kendi arkadaşlarıma,forum mensupları sizlere trofe boyunda sazan yakalatmaktır.Genelde yakala bırak yöntemi uygulamayı düşünmekteyim.Yeni kurduğumuz SZN Team isimli tatlısu takımımızın ismini verdim.Malum yaşadığım bölge Canakkaleye bağlı Assos yöresidir.
    Yardımlarını bekliyorum.
    Sevgiyle kal

8. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Vedat abi muhteşem, sazanları bulamazsan buraya ben bile atlarım. Amatör balıkçılığın ütopyalarından biri gerçekleşmek üzere sanırım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bir an evvelde sazancıkların kuzu gibi olması dileklerimle tabii..

9. denizci_kaptan

denizci_kaptan Sami

Küçük bir öneride bulunmak isterim. Bu güzel birikintinin etrafına kısa sürede yükselebilen ve birikintinin üstüne gölgelendirme yapabilecek ağaçlarla ağaçlandırma yapabilirsen bir vaha oluşturabilirsin. Bu sayede buharlaşmayı minimum düzeyde tutarak su seviyesini yaz kış koruyabilirsin.

Saygılarımla..

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda

11. erdal ikiz

erdal ikiz erdal ikiz

En İyi Avı:
    4.150 kg kalkan
    selam doğa insanı

inşallah aklınızdakini yapmayı mevlam kısmet eder .
    hayırlı olsun şimdiden

12. mufitsa

mufitsa tayfun tarumar

Favori Kamış:
    Alba star 1002/240 porsuk
    Favori Makine:
    Alba star/ Amir20 11+1
    En İyi Avı:
    sazan 35
    Bu Konuda size yardımcı olucak 1-2 arkadaşım var ama üreme yönünden ve bedensel bakımdan daha az deformasyon olan balık çeşitlerini seçerseniz daha iyi olur sizin için. sürekliligin uzun olması bakımından yakalaması zevkli bir balık üretiminde bulunursan da daha iyi olur ve beslenme zincirini iyi organize etmeniz gerekmekte ilk 6 -7 ay bunları yapay yemlerle beslemek zorunda kala bilirsiniz adepte olana kadar balıklar. kullanmak istediginiz balıgı karar verdiyen bana buradan ulaşırsanız yardımcı olmak isterim.

13. harun911

harun911 harun

merhabalar sazan yavurusu bulabıldınız mı?

14. LNR243

LNR243 Kadir

Favori Kamış:
    25 tane var. Normark,Daiwa ve Shimano olarak.
    Favori Makine:
    Daiwa Tournament Basiair 45 QD
    En İyi Avı:
    Turna 20kg,Sazan 21 Kg
    Adana, K.Maras civarinda tapulu ve oldukca buyuk eski bir sulama goletimiz var. Baliklandirip spor balikciligina acmaya niyetliyim. Seneye inşaallah Turkiyeye kesin donus yapacagim. Diger dostlarinda benimle ayni fikirde olmasi cok hosuma gitti. Keske bircok bolgede sportif balikcilik amaciyla bunu basarabilsek.