4,50 marinboat nasıldır?

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında anylife tarafından paylaşıldı.

1. anylife

anylife tayfun

ustalarım 4,50 marin boat tekne almayı düşünüyorum, 4,50 marinboat tekne fiyat olarak en uygun tekne ama diğer emsali tekneler 230-250 kilo arası iken 190 kilo bir ağırlığı var dalgada ortadan ikiye ayrılmasın :) :) tekne konusunda fikirleriniz yorumlarınız ve tecrübeleriniz öğrenmek istiyorum. kullanım koşulları sırtı çok fazla olmayacak tekirdağ yeniçiftlik kıyılarında genelde istavrit avcılığında yazın ve uygun zamanlarda çapa atma veya akıntıya bırakarak tekneyi istavrite çıkılacak.

2. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Tayfun bende aynı bölgeden dediğin tekne ile 5 yıldır avlanmaktayım hiç bir sorunum olmadı
    hafifliğine aldanma oldukça oturaklı bir teknedir
    bereketli avların olsun rastgele

3. anylife

anylife tayfun

eşref abi çok sağol bilgilerinden faydalanıyorum 20 şubatta fuardan almayı düşünüyorum tekne ve motoru koç tekne ve marinboat epey uygun fiyat olarak motor olarakta 9,9 tohatsu veyamercury ya da artık benzeri bir motor düşünüyorum ama zaman konusunda karar veremedim 2 mi 4 mü alsam ikisininde birbirine göre avantajlı ve dez avantajlı yanları var son fikirleride bu konuda toplayıp son kararımı vereceğim abi

4. İlkerMarmara

İlkerMarmara İlker Ergün

fiyat olarak ne kadar tutuyor. bende niyetliyim de :)

5. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    tekneyi hazır al..sakın yaptırayım falan deme...bas parayı al tekneyi..
    hafif teknelerde polyester ve camelyafından kısmışlardır,,teknen ağır olsun rahat edersin..220 kilo ce belgeliler olması gerekir..en az..yani şöle düşün..4.50 tekne en az dört kat elyaf olması gerekir..en çokta 5 kat..eğer tekne hafif ise bilki elyaftan polyesterden kısılmış ve fiyatıda rekabet edilir şekle getirilmiştir..yani ucuzdur..ancak tehlikesini unutmayın.size büyük bir ihtimal ile ce belgesi vereceklerdir..ancak belgedeki tekneyi vermiyeceklerdir..bilmem anlatabildimmi..iyi tekne ağır teknedir.ce belgesi şartlarını ilgili kurumlardan veya mühendislerden öğrenin,garanti olayını,.yazılı garanti almayı unutmayın,herhangi bir durumda haklarınızı savunabilmeniz açısından..
    bakın tekne nasıl yapılır;jelkot+polyester+cam elyafı+polyester+camelyafı+polyester+camelyafı+örgü cam elyafı=250 kilo 450 cm tekne bu durumda tekne boyuna göre normaldir ve agır bir teknedir.
    birde bu tekne yapılışına bir bakın;jelkot+polyester+camelyafı+polyester+örgü camelyafı+polyester=190 kilo 450cm tekne bu tekne ce normlarına uygun olmayan bir teknedir.
    1 metreye 1 kat
    abi nasihatı..saygılar.

Son düzenleme: 4 Şubat 2011
  6. violinist41

violinist41 Deniz

Favori Kamış:
    Lineaeffe extreme cast-Lineaeffe Scruve 4,50 surf-İtalcanna vertigo-shimanospeedmasterspn
    Favori Makine:
    Shimano Biomaster 4000, Twinpower 8000PG,Bull's eye XT9120,Saragosa 6000,Sustain 5000,Tica Dolphin
    En İyi Avı:
    14 kg Akya
    Ben asla önermiyorum marinboat .Cidarlar çok ince ve malzeme olarak pek kaliteli değil.Aşağıdaki linki incelemenizi öneririm
    farkı daha net anlayacaksınız.25HP Honda 4 zamanlı motorla kullanıyorum 2 yıldır 4-5 şiddetinde 15-20 mil mesafelerden defalarca gidip geldim

http://www.mursanmarin.com/?page=m455dolphin

7. Süheyl Başak

Süheyl Başak Süheyl Başak

En İyi Avı:
    Torik 3-4 kilo
    4.50 tekne ve motoru,

Arkadaşım,
    4,50 tekne bence idealdir. Ancak tekne ne kadar ağar olursa o kadar iyi olur. Ben 20 senedir 4,50 tekne kullanıyorum ve çok memnunum. Artık imalatçılarımız tekne yapmayı öğrendi. Mesela Safterin kalitesi hiç iyi değildi ama şu anda gayet iyi. Ağustos ayında teknemi yeniledim ve Safter aldım. Çok memnunum. Fuarda tekneleri dolaş, incele ve sonra karar ver. Fiyatıda bence uygun. Ancak Safterin yeni tipine bak . Yeni tipinde bilhassa iç bölme çok güzel dizayn edilmiş. Balığa 1 veya 2 kişi çıktığında orta oturma yerini kaldırınca tekne çok daha rahat oluyor.
    Motora gelince 9,9 almamanı tavsiye ederim. teknede 3-4 kişi olunca sürat çok düşüyor. 4,50 lik teknenin ideal motoru 20 veya enaz 15 HP dir. Eğer denizde tekneyi çok kullanacaksan hiç tereddüt etme 4 zamanlı al. 4 zamanlı motorların fiatı daha pahalı ama benzin sarfiyatı çok az.
    Motor markasını tercih ederken kullanacağın yerde resmi tamir servisi olup olmadığına bilhassa dikkat et.
    Yardımcı olabildimse mutlu olurum.
    Selamlar,
    Süheyl Başak

8. anylife

anylife tayfun

5000-6000 TL arası bir maaliyet olacak dostum büyük ihtimal

9. anylife

anylife tayfun

koç tekne için nedersiniz

10. Evren tamer

Evren tamer Evren tamer

Favori Kamış:
    Alba star BospHorus-Dam steelPower
    Favori Makine:
    Okuma DİSTANCE surf-SPECTOR
    En İyi Avı:
    Levrek 4.200 kg
    Evet abi bizde mursanmarinden aldık şükürler olsun iyi.güle güle kullan.rastgele

11. anylife

anylife tayfun

spinnci abimin yazısına göre bu mursan marinboat tan da kötü çünki 175 kilo acaba bu tezatmıdır kafam daha çok karıştı :) :)

12. anylife

anylife tayfun

hangi modeli ne kadara aldınız dostum

13. anylife

anylife tayfun

abi ömer safter yazlıkta yan komşum ama sanırım o dediğin düzelme olan vakit tekne işini ismi devam ediyor ama üretimi başkasına devretti bundan olabilir tam olarak araştırayım olmazsa pazarlığı kolay olur :) :)

14. Süheyl Başak

Süheyl Başak Süheyl Başak

En İyi Avı:
    Torik 3-4 kilo
    4,50 tekne

Tayfun Bey kardeşim,
    Safter teknemi alırken patron ile tanıştım ve hatta oazarlığı da onunla yaptım. Şu anda ismini hatırlamıyorum ama Ömer olmadığına eminim. Sen en iyisi Fuarı bir ziyaret et ve orada seçimini yap. Safterin imalathanesi Kartal da ve teşhir yeri de kartal- Maltepe arasında sahil yolunun hemen arkasındadır. Ben motorumuda Tohatsu 20 HP ve 4 zamanlı olarak oradan aldım. Şu anda çok memnunum.
    Kolay gelsin eminim en doğru kararı verirsin. 4,50 m teknenin 210-220 Kg dan daha hafif olmamasına dikkat etmeni tavsiye ederim.
    Selamlar,
    Süheyl Başak

15. anylife

anylife tayfun

4,50 veya 4,35 bir tekne 9.9 2 zamanlı tohatsu ya da yamaha almaya karar verdim fuarda gezip son kararımı vericem tekne 2 adet alıcaz bakalım indirimi yüksek olur belki burdan gene haber ederim çok teşekkürler abi

16. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    genel yorumlara baktığın zaman ağır teknenin daha olumlu yorumlar aldığını görürsün..175 kilo nedirki?büyük dalgada kırılmasın ortadan:confused:
    ağır tekne iyidir markaya bakma..ağırlığına bak..yinede söylüyorum hazır al tekneni sakın yaptırma işine girme..yaptırısan bile ödemeyi tekne bittikten sonra yap..benden abi tavsiyesi.

17. anylife

anylife tayfun

dün fuardan alımı gerçekleştirdim 4,50 yerliyurt tekne aldım 15 bg 2 zamanlı parsun motor aldım arkadaşlar

18. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    MARİN BOAT İYİ

bende marin boat var memnunum. kilogram hesabına gelince; yazanı değilde bir tartıya koyun bakalım o 230 kg yazan tekne kaç kg çıkacak? kullanılan elyaf ve polyester kalitesi ne? tenekesi 80 liraya da poşyester var 115 liraya da...

19. murat581

murat581 murat

Hasan Bey merhaba;

Diğer teknelerin ağırlıkları ile ilgili daha detaylı bilgi verir misiniz? tekne kaç kilo olmalı? Bi de polyester kalitesinden bahsetmişsiniz. Ne tür bi polyester kullanılmış olmalı ve marinboat nasıl polyester kullanıyor? Yardımlarınız için teşekkür ederim

20. tanersezenn

tanersezenn taner

tutarı ne kadar olmuştu?