El yapımı sualtı kamera imalatı :)

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında odemisliefe tarafından paylaşıldı.

1. odemisliefe

odemisliefe Gürkan

Favori Kamış:
    kasnak
  2. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Çok iyi bir fikir..Sitemizde bu tur konuların daha sık paylasılması gerekir..

Benim aklıma takılan bir konu var..Arkadas kapagı pasolarından su sızmaması icin bir onlem almamıs sanırım..O zaman da su alacaktır.Buna da bir cozum bulduk mu tam super olacak..;)

3. rıfat yaman

rıfat yaman RIFAT YAMAN

Favori Kamış:
    alba star akina ve kamış
    En İyi Avı:
    yıl 1992 ankarada aynalı sazan 16.5 kilo
    tebrikler güzel çalışma denedinizmi yoksa deneyecekmisiniz uğraşıldığı kadar verim alırsınız umarım

4. odemisliefe

odemisliefe Gürkan

Favori Kamış:
    kasnak
    Hakan abi bıldıgım kadarıyla baglantı noktalarında contolar bulunuyor. Atıyorum ki 5 katlı bı apartmanın en son katında sifonu ceken bırı en alt kattakı boruya basıncı dusunecek olursak kameraya su sızdıracagını tahmın etmıyorum. ekstradan guvenlık olsun ıstıyosak pasoya cam macunu surebılırız dıye dusunuyorum.

5. Güzel bir çalışma emek harcamışsınız tebrik ederim..

Ancak benim bir kaç noktada sorularım olacak..İlk önce neopren yapıştırıcı sert cisimlerde yada kendi türevi dışındaki materyallere iyi tutunmaz..Diğer konu ise havya ile ısıtılarak yapılan kaynak işlemi hausingın iç hacım genişliği nedeniyle özelikle 15+ metrelerde sorun yaratabilir diye düşünüyorum.Diğer bir konu ise kamerayı nasıl kontrol edeceğiz,kullanacağız..Kamerayı içine koyduk nasıl çalıştırıp nasıl zoom yapacağız..??

İçinde kamera olan bir kutumuzmu olacak:D

Son düzenleme: 9 Ağustos 2008
  6. themad2

themad2 Serdar

Ben 500 YTl i riske atmam sizde atmyın :)
    Ayrıca zoom falan yapılmaz bir işe yaramaz yani .Babam su tesisatçısı olduğu için sık kullandığı malzemeler yapmak için gösterdim.İşe yarayablir ama suyun altında ne derece basınca dayanır allah bilir dedi.
    Fakat şunuda söylemeden geçmeyelim su altı camerası yapma parçası 220 ytl :)

7. Suatreis

Suatreis

Sevgili kardeşim, su alta kamerası yapma parçası nedir? Oto sanayide fevzi ustadan mı alıcaz bunu..? Pazarlık payı varmıdır. Zoom yapılamayacağı kavramını neye dayanarak ortaya koydun ınfrarred teknolojisi hakkında bildiklerin varsa severek dinlerim. Su altında (tatlı, tuzlu, acı, alüvyon bileşikli, yatay akımlı, değiken akımlı) sonuçlarının neden olduğu dış basıç cm2 başına nedir. Bunları Allah bilir diye bir konu yok. Bunları gerekli bilimsel incelemeler durumda bizlerde bilebiliriz. Allahın bildiği konular ile bilimsel kavramları karıştırman senin hayal dünyanda ciddi sarsılmalara neden olur. Sevgili babanın mesleği herkezin yapamayacağı bir zenaattir. Yol yordam teknik bilgi ve tecrübe gerektirir ancak su altı konusu ayrı bir uzmanlık alanıdır. Sualtı kameraları ise tamamı ile su altındaki basınç ve kullanım şartlarını ilgilendiren bir konudur.

Umarım beni anlıyorsundur.

8. hamido

hamido

Favori Kamış:
    kendi yaptığım yılmaz zıpkın oltam eski dayva
    En İyi Avı:
    72 cm levrek
    bu muhafaza basınca dayanmaz esner ama dalmadan su üzerinden çekim yaparsanız belki olur yinede garanti deyil su alıp kameranız mahvolabilir
    gerçekten su altında çekim yapacam diyosanız bu işi yıllardır yapan insanlar var biraz daha fala para verip garantili yıllarca kullanabileceğiniz bişe yaptırın derim

9. ıceman

ıceman orhan

En İyi Avı:
    kefal,zargana,lüfer,mırmır
    Onnumara housing hemde bedava valla in 15-20 metrede aslan gibi yeterli ;)