Amatör Balıkçılık Belgesi

Konu, 'Tebliğler' kısmında Fisherman tarafından paylaşıldı.

1. Fisherman

Fisherman

Favori Kamış:
    OLTA/ZIPKIN
    En İyi Avı:
    TURNA KESİKKÖPRÜ 4KG.
    Arkadaşlar "Amatör Balıkçılık Belgesi" Ankara'da hangi adresten alınıyor.
    Alan varsa prosedürü ile birlikte yazarsa sevinirim, bir de bu belgeyi almayanlar için ne gibi bir yaptırım uygulanıyor ve hangi hallerde ibraz edilmesi gerekiyor bunlarıda bilen varsa yazsın.

Saygılar

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Aslında bu konu çok konuşuldu siz gelmeden önce. Ben belge almadım işin açığı. Herhangi bir yaptırımı olduğunuda sanmıyorum.
    En yakın örnek Turna yarın itibari ile başlıyor. Geçen hafta köprüköydeydik. Herkes jandarmadan çekiniyordu. Ama oraya gittiğimde jandarmanın balıkçı dostlar ile sohbet ve hafiften hafiften mangal muhabbeti yaptıklarını gördük. Ve heryer balıkçı kaynıyordu...

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar ben daha bu güne kadar birinin gelipte balıkçılık belgesini sorduğunu duymadım görmedim bence boşa masraf etmeyin zaten belli bir miktara kadar balık tutmanın her hangi bir cezası olduğunu sanmıyorum.

4. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    tabiki bu söylediğim ankara için geçerli yanlış anlaşılmasın.

5. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    ben geçen sene tarım ve köy işlerinden dilekçe ve yanında fotoğraf götürdüm:) artis jandarma komutanları den geldiğinden lazım oluyor:) ben ne olur ne olmaz diye almıştım:) yinede almakta fayda var:)

Son düzenleme: 3 Nisan 2006
  6. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Arkadaşlar,

Su Ürünleri Sirkülerinde daha geniş bilgi var.
    Darılmazsanız ben derim ki. Madem biz bilinçli insanlarız.yasa da böyle bir mecburiyet getirmiş.Biz gereğini yapalım.isteyen sorsun,isteyen sormasın, bu görevlilerin bileceği iş.
    Ayrıca görevini yapmadığına inandığımız görevlileri de dolaylı yoldan uyarabiliriz.
    mesela jandarmaya kendi belgemizi gösterip diğer balıkçılarda da olup olmadığını sorabiliriz.
    _Bana ne, dertsiz başıma iş mi açacağım. diyen olursa O'na da birşey diyemem.
    Herkese sevgiler ve rastgele.

7. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    amator balıkcılık belgesi

herkeze merhaba arkadslar tarım il müdürlüğünden ben bu belgeyi aldım aldığımda birkac sorum oldu bu belgenin yaptırımı nedir diye bana söylenen özellikle barajlarda ve göllerde jandarmanın cok ciddi yaptırımları olduğuydu ve ayrıca kullanılan malzemelere el konduğuydu denizlerde kıyıdan avlananların sorumluluğuda zabıtaya verilmiş bu belgeyi almak cok basit.
    1:)1 adet fotoğraf
    2:)nufuscuzdanı sureti
    3:)ikametgah senedi

istanbulda (20 ytl ) bence herkez almalı korkusuz avlanmak için.

herkeze rastgelei

8. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    arkadaslar reis bence cok haklı siz nerdersiniz....:):):)

9. balikci

balikci

Sevgili arkadaşlar,

Öncelikle amatör balıkçılık belgesi alınması zorunlu değildir. Amatör balıkçı belgesi sadece isteyenlere belli bir ücret karşılığı verilmektedir.

Amatör balıkçı belgesi olmaksızın, denizlerde ve iç sularda amatör balıkçılık kurallarına uymak şartıyla balık avlayabilirsiniz.

Eğerki biri gelirde senin neden balıkçı belgen yok? avlanamazsın derse.. sakın hakkınızı aramaktan çekinmeyin.

10. balikci

balikci

Ayrıca bakanlığın düzenlediği 36/2 numaralı sirkülerden bir alıntı:

Böyle bir zorunluluk getirildiğinde ilk bu sitede duyacağınıza emin olabilirsiniz.

11. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Ben Tarım Müdürlüğüne bu belgeyi almak için başvurduğum zaman bu belgenin ne amaçla verildiğini sormuştum. Bana bu belgeyi almanın şimdilik zorunlu olmadığı, avrupa birliğine uyum yasaları kapsamında bu belgenin verilmeye başlandığını, bilinçli avlanmayı ve amatör avcılığı teşvik etmek amacıyla verildiğini söylediler. Ankara' da 5 YTL karşılığında Kimlik Foyokopisi, 1 fotoğraf ve tarım il müdürlüğünden alınan bir dilekçeyle başvuruyorsunuz. Hemen hazırlayıp veriyorlar. Ankara Tarım İl Müdürlüğü, İvedik metrosundan 150 metre ileride. İsteğe bağlı, isteyen gidip alabilir.
    Saygılar...

12. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Sevgili ruludağ açıklayıcı bilgilerin için çok teşekkürler fakat ben sana bu belgeyi aldığın adresi yani tam olarak İstanbul'da nerede Tarım müdürlüğü var bu il tarım müdürlüğümü yoksa her ilçede mevcutmu:confused:
    Vereceğin bilgiler için şimdiden teşekkürler:)

13. turna

turna

Arkadaşlar ben devamlı alıyorum 2 sene kullanım hakkı var.ASlında basit bir konu hiç kimseyede sirküleri izah etmek için uğraşmam 10 dak. hazırlanıyor.
    Ankara için, metro ivedik istasyonunda in dışarı çık caminin yanı danışmada yardımcı oluyorlar.1 foto,hüv.fotokop.yeter.5 ytl evrak ücreti.

14. glpaksoy

glpaksoy

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    TURNA
    merhaba fisherman ben geçen sene bi arkadaş vasıtasıyla çıkarttım çok kolay ve prosedürü olmayan bi işlem 2 yılda geçerli. bu yıl istenilenler (2 fotoğraf - nüfus cüzdanı fotokopisi - dilekçe ve 10 YTL). sağ olsun bi abimiz belgenin getir götür işini yaptığı için tam yerini bilmiyorum ama belge Tarım ve Köy işleri Bakanlığını İl Müdürlüğünden veriliyor sanırım.
    rastgele

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    sirkülerden alıntı
    Diğer Yasaklar
    Madde 14.-
    e) Orman içi sularda amatör balıkçılık yapılırken Çevre ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün veya Doğa Koruma ve Millî Parklar Mühendislikleri’nden avlanma fişi alınması zorunludur. Bu fiş alınmadan balık avlamak amacıyla ormana girmek ve avlanmak yasaktır

ayrıca yeni su ürünleri kanun tasarısı TBMM ne sunuldu değişiklik yapılarak kabul edilirse bundan sonra avlanma belgesi almak zorunlu
    http://www.basbakanlik.gov.tr/docs/k...i/101-1219.doc

ben iki belgeden de her sene alıyorum ve başım rahat bir şekilde balığa gidiyorum

Son düzenleme: 4 Haziran 2006
  16. çılgınispari

çılgınispari

İnanamıyorum 20Ytl için yapılan yaygaraya inanamıyorum :D
    ankarada ikamet eden arkadaşlarımıza bu belgeler sorulmamış olabilir ama bizim ikamet ettiğimiz yer ankara değil istanbul arkadaşlarım alın belgenizi koyun cebinize hem içiniz rahat gönlünüz ferah olsun hemde tarım bakanlığına birnevi bir katkımız olsun canımız sağ olsun yaaa
    Gözünüzü seveyim allah aşkına yahu formun her yerinde bu konu konuşacak yazacak paylaşılabilecek bir anınız kalmadımıda bu konuya bu kadar saplandınız kaldınız yahuuuuu
    Vallahide billahide bu konudan bana gına geldi artıkkkkkkkkkkkk

17. hobbytime

hobbytime

kanun

burada yazan taslak tbmm den geçtimi, aynenmi geçti .............bir dikkatli okuyalım lütfen

Son düzenleme: 4 Haziran 2006
  18. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    fisherman merhaba, ankarada amatör balıkçılık belgesi yenimahallede bulunan tarım il müdürlüklerinden alınıyor. ben 6 senedir kullanıyorum belgeyi. bir kere 1 temmuz günü jandarma kontrole geldi. haymana soğulca sulam göletinde o sıra çok işime yaradı. ama ne olur ne olmaz almak lazım gönül rahatlığıyla balık avlamak için. (eskiden tarım ilçe mdürülüklerindende varilyordu ama şimdi o uygulama kalktı. görüşmek üzere. rastgele

19. GurhanANKARA

GurhanANKARA

Favori Kamış:
    1.80 kamış,diamond RD630 makina
    En İyi Avı:
    Gümüş Balığı ( 6 gram )
    Bende geçen hafta Kurtboğazına gittiğimde oradaki görevliler izin belgen var mı diye sordu.Bende çıkarıp amatör balıkçılık kimliğimi gösterdim rastgele deyip gittiler..

20. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    gürhan belge almayıp da gösteremeseydin bütün takımların gitmişti birçok arkadaşın oltalarını belgeleri olmadığı için alındı