Zargana avı teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Kadir abi ragotun mat turuncusu varsa yoksa ince sprey boyayla boyarsan bu zargana ısırık atmadan bırakmaz.... :)

Akdenizi bilmem ama bizim buralarda bayılıyor turuncuya....

Şuda var silikondaki iğneler kalın gelebileceği için tam oturmaya bilir varsa şansın hırsızlı uzun pala ince form ikinci bir iğne ekleyebilirsen daha iyi olur gibi...

2. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    turuncu 105mm ragot var elimde,o olmaz onun 55mm ini almam lazım,bende bir tane turuncu yumurta top var,onu gören istedi:) yaklaşık 7yıldır elimde duruyor:) isteyenlerin hepside zarganacı:)
    artık onu kullanmanın vakti geldi sanırım:) bu gün o turuncu ragotdan alırım 5 6 tane:)

dediğin gibi ek iğne bağlarsam işi sağlama almış olurum:)

3. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    silikon rağot un içinde karın bölgesinde tek iğne standart peki içinden tam kuyruk bölümüne bir tane daha iğne takmaya ne dersiniz tıpkı diğer sahtelerde olduğu gibi ben denedim sıkıntı yok

4. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Kuyruğa iğne takarsan aksiyon bozulacaktır.

5. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    maxrap fayu ya dayanamaz o:) bu gün kaybettiğim maxrap fayu nun yenisini ama bu sefer 11cm olan aldım:)
    rapalanın üstüne kıbrıs sarmasımı sarsak önlem almak için:D

6. yikow

yikow YİĞİT YAŞAROĞLU

Favori Kamış:
    Shimano alivio dx surf 4.20,,Okuma Salina Sea Spin 2.40
    Favori Makine:
    Shımano Alıvıo 4000FB,,Shimano nexave 10000fb
    En İyi Avı:
    Lüfer 33 cm :(
    Bugün aksam ustu 1 saat zargana denemem oldu bir tane orta boy zargana bir tane kefal bir tanede cinekop geldi.İşin sasırtıcı tarafı cinekop gelınce ınanılmaz sasırdım bır anda butun gumusler atlamaya baslayınca dedım zargana bu b cektım cınekop allahtan igne cok batmamısta sag salim suya geri gonderdım.

7. karakuş_34

karakuş_34 yasin

değerli zargana avcı dostlarım bir şey denemek istiyorum ama fikrinizide almadan edemiyeecem.ben diyorumki zargana avında şamandıra arkasına ufak silikon taksam acaba iş görürmü.düşünceleriniz nedir acaba?

8. yikow

yikow YİĞİT YAŞAROĞLU

Favori Kamış:
    Shimano alivio dx surf 4.20,,Okuma Salina Sea Spin 2.40
    Favori Makine:
    Shımano Alıvıo 4000FB,,Shimano nexave 10000fb
    En İyi Avı:
    Lüfer 33 cm :(
    3-4 gündr denıyorum fakat alamadım daha hep takıp oluyor vurduguda oluyor ama anca zarganın cok bol oldugu zaman iş yapar diye dusunuorm.

9. avcı 37

avcı 37 Kemal GÖKMEN

Favori Kamış:
    AMUNDSON KUDOS EXPERT 4.10M YABO MAX PANTHER SURF 4.20
    Favori Makine:
    OKUMA RAW ll 65 DAİWA WINDCAST S4500/ SHAKESPEARE STANDART 2015 GF
    En İyi Avı:
    76.CM BOY 24.6.CM EN 2010 YILI AYNALI SAZAN
    arkadaşlar zargana balığından bahsetmişşiniz şimdi yemek içinmi yoksa yem yapmak içinmi yem yapmak içinse şiddetle ipek öneririm(turuncu renk) hayır yemek içinse durgun ve dalgasız bir hava ile sabah gün doğumundan gün batımına kadar aynı seri sekilde eylül ayından sonra beklemeli olarak şamandıralı 10.numara hırsızlı 0,18 beden misinasi taze hamsi'den çıkaracağımız filato yemler ile yakalarız yer olarak kendim yılardır dip yapısı kum ve sazlık olan bölgeler benim favori avlaklarımdır istanbulda sarıyer bölgesi muazzamdır yaklaşık 60.cm ve üzeri zarganalar oluyor fosfor bakımında çok zengin bir balıktır ben öncelikle pilaki,ızgara ve tavasını yapıyorum tabiki kıymetli olan tarafı sidiklik bölgesinden kuyruk tarafına olan bölgesi şimdiden herkese rastgele....

10. savastulu

savastulu Savaş

Favori Kamış:
    Extreme Cast
    Favori Makine:
    Okuma
    1 saat önce zargan denemesinden döndüm aslında zargandan ziyade gümüş yakalamak için aldığım asansör kerevit kepçesini denemek amacımdı. Oldukça işe yaradı 5 dk da 70-80 tane tam zargan için ideal yemlik gümüş aldım. Hava kararmasına 45 dk kalada zargan denedim. Teknik cok basit 1 iğne misina. Gümüşü kuyruğa yakın yerden tak salla 15 metre misinayı alıp götürmesi güzel 1 duygu. Oldukca vuruş aldım ama 2 adet balıgı kıyıya alabildim akşam olduğu için daha cok oynadı gümüşle. 30 cm civarıydı ikiside yarın sabah oldukça tutabileceğimi düşünüyorum.

11. mstfylcn

mstfylcn Mustafa Sarp YALÇIN

Favori Kamış:
    D.a.m 2346 Steelpower Tele Surf (Boy 450cm-Atarı 100-250gr)
    Favori Makine:
    Alba Star Deimos 60 Olta Makinesi (Sarım 0.35-250mt)
    En İyi Avı:
    Atlantic Spanish Mackerel
    merhaba.. zargana için nerede avlanıyorsunuz?
    ben kartal'dayım.. teşekkürler.

12. Sarı Civciv

Sarı Civciv Ayşin

Favori Kamış:
    Milo Model:Explanada 4,20 m
    Favori Makine:
    shımano alıvıo4000RB
    En İyi Avı:
    Eşkina Balığı 1,5 Kilo

biz gittik arkadaşlarla açıldık baya hatta ama birşey bulamadık sayılır küçüktü zarganlar, açıldığını söylüyorlar zargan avının saatide senin söylediğin saatte söylüyorlar 3le 8 9 arası ama yok bulamadık.reeling idk cyr

13. savastulu

savastulu Savaş

Favori Kamış:
    Extreme Cast
    Favori Makine:
    Okuma
    Ben yeşilköyde denedim ama bu mevsimde Marmara denizinin her yerde olması lazım.

14. ozkan79

ozkan79 özkan

marmaranın kuzey sahillerinde zargana var;ama rüzgar pek verimli değil son zamanlarda banghead sizin bölgenizde liman içlerinde kesin vardır diye düşünüyorum :rolleyes:

15. turbetfur

turbetfur TÜRKER

Arkadaşlar boru kurdu ile sargan tutabiliriz değil mi?

16. sintr

sintr hasan

Favori Kamış:
    YobamaxBullDog
    Favori Makine:
    Okuma trio 55
    En İyi Avı:
    Sadece Zargana
    20 eylül zargana av raporum

sabah erken saatte başlayan avımı rüzgarın şiddetlenmesi sebebi ile öğlen 4 te bıraktım.günün skoru 13 adet zargana sıcak bir gündü artık gümüş tutmakta tam bir işkence yaramaz yapraklar artık kıyım yapamaya başlamışlar takımdan zorla gümüşlerimi çaldılar bugün hep :laughing: [​IMG]

17. BlueFish86

BlueFish86 Olcay ÖZDEMİR

S.a. Arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum forumu çok yararlı bilgiler var, üye daha şimdi oldum..

Kardeş bu zarganaları nerden tuttun acaba, pazar günü zarganaya gitmek istiyorumda. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar..

18. waybe

waybe Yusuf

Favori Makine:
    Misina
    En İyi Avı:
    1,5 KG Mezgit
    canlı gümüşü zargana avlamak için iğneye nasıl takmalıyız

19. TenTen_

TenTen_ Cem

En İyi Avı:
    Çupra 1 kg.
    ustalar,

zargana toplu yemli takımı sallayıp at-çek mi yapıcaz yoksa oltanın düştüğü yerde yüzey akıntısına mı bırakıcaz?

saygılar.

20. sintr

sintr hasan

Favori Kamış:
    YobamaxBullDog
    Favori Makine:
    Okuma trio 55
    En İyi Avı:
    Sadece Zargana
    konunun en başına bakıp tekrar raporları inceleyelim lütfen ben kendi kendime okuyarak birde her zaman saygı duydugum ustamın avdaki taktiklerini deniyerek kendimi pişirdim.Zaten herkesin aksine benimde kendi çapımda uyguladığım yöntemlerim var yaratıcı olmak her zman işe yarar.
    özetle zargana avlamaya en kısa 3,50 m kamış,atçek için uygun bir makina,sağlam bir misina,bir adet zargana topu vede balığa uygun iğne& yem.Takıma gelince makineden gelen misinaya topu bağla topan sonraki fırdöndüye de en kısa 3 mt bedeni onun ucunada hırsız yada tek iğne birde temin edebildiğiniz en kolay yem. at çek at çek kısmette ne varsa tutarsınız olay budur :hungry: