gelincik balığı ve gündüz balıkçılık

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında musenna tarafından paylaşıldı.

1. musenna

musenna AHMET

Favori Kamış:
    4.5m normal olta
    En İyi Avı:
    700gr kızılkanat
    sayın usatalarım ben burda(kerpe) istavrit avlıyorum ama av 20dk sürüyor gece güneş batarken balık kıyıya yanaşıypor o yüzden ama burda çok canım sıkılıyor gündüz ve sabah erkenden balık tutmak istiyorum ne tutabilirim nasıl tutabilirim bi de burda gelincik tutuyorlar bu balık nasıl tutuluyor oltası nasıl yani çapari felan gibi bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar sevgiler :)

2. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    İğnesini biraz büyük tutarak 2 uzun köstekli 4-6 numara iğneli dip takımı yapabilirsin. Tek önemli olan havanın kararmasından sonra bu oltayı kullanman. Yem olarak gelincik çok seçici değildir. Ben istavrit eti, midye,kum kurdu, canlı teke gibi birçok farklı yemle yakaladım. Aynı takımla çok güzel iskorpit de yakalanabiliyor.

3. musenna

musenna AHMET

Favori Kamış:
    4.5m normal olta
    En İyi Avı:
    700gr kızılkanat
    öğlen ya da sabah erkenden tutanileceğim bir balık yokmu

4. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    gelincik takımı klasik 3 lü veya ikili dip takımı yem olarak fazla kurcalama kafanı tak midyeyi gitsin kerpe yi bilmiyorum gündüz için pek bişe diyemem ama 4 ten sonra zarganaya olta atabilirsin tabi ilk önce avlağında bulunan tecrübeli abilerinede bir sor buralardan ne alabilirim diye biri yardım etmezse öbürü eder inşallah bi yararım dokunmuştur ;)

5. carbon16

carbon16 buRak

Favori Kamış:
    OKUMA boXter bxf-60
    En İyi Avı:
    turna 51 cm
    2-3 gün önce ordaydım dediğin gibi istavrit in süresi kısıtlı.ama 4 gibi zargana avlayabilirsin onun haricinde palamut var ama oda açıklarda kıyıdan imkansız.Eğer ulaşım imkanın varsa kerpeden 2-3 km uzaklıkda sarısu(akarsu)var.orda sazan,kefal,dere balığı gibi balıklar çıkyıor orayı denemedi de tavsiye edeblirim.

6. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    gelincik avlarken yanına pense almayı unutma fena yutuyor iğneyi :D

7. ayastafanos Balıkçısı

ayastafanos Balıkçısı İbrahim Şevki Karanlık

Favori Kamış:
    Kamış ve makina
    En İyi Avı:
    İskorpit(20cm)-sarıkanat(22cm)-gelincik(27cm)-zargana (52cm). istavrit,ispari,izmarit,kupes,kalamar.
    üçlü dip takımı yap,köstekleri 20 cm kadar köstek aralarınıda 30 cm tut. 8-9 no iğne ile bile tutuyorum ben.yem ne bulursan onu tak,midye,karides,istavrit,tavuk eti ne bulursa yer.