Karda Sazan Avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında KARAYEL55 tarafından paylaşıldı.

1. KARAYEL55

KARAYEL55 Levent

Favori Kamış:
    EFFE PHANTOM KAMIŞ
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TRB 65 -Ryobi ECUSIMA 6000Vi-Ryobi ECUSIMA 8000Vi-BANAX SX 3000-BANAX SX 4000
    En İyi Avı:
    5,700Kg Alabalık-11 Kg Sazan
    Merhaba arkadaşlar.Bu hafta sonu cuma günü Samsundan Amasyaya sazan avına gitmeyi düşünüyoruz.Havalar buaralar güzel gidiyor...İlkkez bu ayda sazan avı yapacağım.Kışın sazan avı hakkında fazla tecrübem yok.Daha önce bu aylarda sazana gitmiş abiler kardeşler varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim....

2. zeroplus

zeroplus umut tuna

kışın sazan avlamak gerçekten zordur.su soğudukça sazan derinlere kaçar ve mümkün mertebe az hareket eder ve yemlenir(büyükler için tabiki).büyük balık için mümkün olduğunca çeşitli kokulu protein miktarı bol olan yem hazırlamaya çalışın.bunun dışında işin ustaları gerekli eklemeleri yapacaklardır.

3. KARAYEL55

KARAYEL55 Levent

Favori Kamış:
    EFFE PHANTOM KAMIŞ
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TRB 65 -Ryobi ECUSIMA 6000Vi-Ryobi ECUSIMA 8000Vi-BANAX SX 3000-BANAX SX 4000
    En İyi Avı:
    5,700Kg Alabalık-11 Kg Sazan
    Teşekkürler Umut kardeşim

4. narada

narada taylan

Gölete gitmeyi düşünüyorsan aklından bile geçirme derim. Göletlerde kışın yakalayabilceğin balıklar turna ve sudaktır turna avı şu an yasak sudak varsa şansını deneyebilirsin ama yazın olduğu gibi verim alamayabilirsin bir de yem kullanarak avlanmanı tavsiye ederim sahte yemlerle avlanamazsınız balık su soğuk olduğu için hareketli olmaz bir de mümkünse tekneyle açılabiliyorsanız tekneyle açılıp radar varsa radarla balığı bulup yemli oltanızı o bölgeye atabilirseniz balık yakalayabilirsiniz. Size bir önerim daha olacak kaynağa yakın derelerde balık tutabilirsiniz kaynak suyu olursa dere sıcak olur biz geçen hafta Kırklareli'de derede tatlı su kefali yakaladık siz de kışın suyun sıcaklığını dikkate alıp uygun bir yer bulabilirseniz balık yakalıyabilirsiniz sazan bile yakalama şansınız var rastgele

5. lecharmeur

lecharmeur Faruk

Favori Kamış:
    Vega Potenza Moon Star 425 - 150 - 220 gr & İtalcanna Kombat 4.20 cm - 220 gr
    Favori Makine:
    DAİWA WINDCAST Z 5000 & Penn Affinity 7000
    En İyi Avı:
    Bkz raporladığım avlar....
    Taylan selam
    Kırklareli lafını görünce heveslendim birden hangi derede aldınız tatlı su kefalini ve ne tür takım ve yem kullandınız bilgi amaçlı yazarmısın ..
    Sevgiyle kal

6. x-a-3

x-a-3 Timur

En İyi Avı:
    6 Kg Turna
    kırklareli tarafında çok fazla dere var tam tarif lazım gitmek için. ben kırklareliliyim geçen yaz çok turna aradım ama bulamadım... barajda güzel kefaller tutmuştum

7. atlen20

atlen20 onur bozkurt

Favori Kamış:
    SIWEIDA-DRAGON
    Favori Makine:
    DAM ATP 360 FD
    En İyi Avı:
    5 kg pullu sazan
    kardeşim kışın sazan avı olmaz gibi düşünüyorum ama artık balıkların feleği şaşmışsa çıkalabilir.
    yem olarak solucan kullan derim.
    HAYDİ RASTGELEE