Gece avı için fosforlu sahte lazım!!!

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında stanlyy tarafından paylaşıldı.

1. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Dün akşam iftardan sonra semaver keyfi için gittiğimiz gölde, gece 24.00 sularında şansıma bagajdaki takım ve yanımdaki dandik sahteyle atış yapma fırsatı buldum. Gece sahteyle tatlı suda balık gelmeyeceğini düşündüğüm için atış pratiği yapıyordum ancak 15-20 dakikalık denememden sonra aşağıdaki küçük perch oltama takıldı. Balığı geri suya yolladıktan sonra düşündüm ve sizden ricam şu olacak; bu zamana kadar hiç görmedim ama üretildiğini ve işe yarayacağını düşündüğüm için soruyorum. Geceleyin karanlık suyun içinde parlayan fosforlu yada ışıltılı bir sahtenin daha iyi verimli olacağını düşünüyor ve tavsiye istiyorum. Üretimi varmıdır? Varsa tatlı su levreği, sudak, veya turnada en iyi verimi hangi marka ve modelden alabilirim?

Foruma bu tarz malzeme için ikinci yazışım, diğer ikisinde cevap alamamıştım umarım bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar çıkar... :)

2. drasty41

drasty41 Recep

Favori Kamış:
    lineaeffe unicast, spro spin2,70 ve 2,40
    Favori Makine:
    shimano exage ryobi ekusima4000
    Sevgili Fatih sanırım pelican'ın böyle bir sahtesi vardı ama adını hatırlıyamıyorum googleden bi araştırırsan bulabilirsin sanırım rastgele.

3. sencerveben

sencerveben hakan

4. Senol_Temur

Senol_Temur Senol

Favori Kamış:
    Shimano Alivio CX 240 Medium Light
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SRC
    En İyi Avı:
    Sudak 59 cm - Turna 86 cm
    Mepps marka döner kaşık var fosforlu ve Mister Twister'in Fosforlu slikonları mevcuttur . Bende fazla kullanmadım daha bunları ama sana şöyle söyleyebilirim geceleri balıklar için fazla ışık saçan şeyler olursa dikkat çekmeten çok ürkütücü olacağını düşünüyorum eğer gece avlanmak istiyorsan bence beyaz slikonla dene .

Malzemelerim arabada duruyor ama evde unuttugum fosoforlu slikon var onun resmini ekliyorum .

5. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Recep abi ilgin için çok teşekkürler. Google'da pelican markayı epey bir araştırdım farklı sırtı takımları sahteler çıkıyor ama fosfor ibaresi göremedim. İşin garip tarafı forumlardan arayıp fosforlu olduğunu öğrendiğim bir kaç modelinde satıldığı sitelerde fosforlu olduğu belirtilmemiş. :) Av siteleri işimi yokuşa sürüyor anlayacağın... :)

6. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler hakan bey, önerdiğiniz ve diğer arattığım sitelerde 696sl ye fosfor ibaresi eklenmemişti. Ancak bir sitede yine strike-pro'nun farklı boyutta gagasız olan modelin aynı renk ve kod da olduğunu gördüm onda fosforlu diye ek not düşmüşler. Model ve renklerde hoşuma gitti. Bu hafta bir tane bu modelden edineceğim, yorumlarda denizde gece levrek içinde çok tavsiye etmişler. Anlayacağınız çantada her zaman bir tane bulunsun diyebileceğim bir sahte... :)

7. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çok sağol şenol, fosforlu meppsi ilk defa senle duydum, bir tanede ondan edinmekte fayda var, strike-pro'da bir tane sahte balık buldum kafamada yattı ama bu silikonlardanda alıp denemekte fayda var. :) İşim süre olarak çok ağır olduğundan genelde gece avlanmaya mahkum oluyorum. fosforun balıkları ürkütme olayındada, deneyerek öğrenmem gerekecek sanırım. Fosfor olayı bana turnada kullandığımız kaşıktan mantıklı geldi. Oda gün içinde suda dönerken göz alacak kadar parlıyor ve balığı çeken o ışıltı. Teorim bu sistem üzerine kurulu. :D Bakalım tutacakmı. İlgin için teşekkürler... :)

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Yo-zuri Aile Goby ve Sure catch Super Hopper.

Bunların beyaz olanları fosforludur,İkisde yavaş batan tiplerdir, derinden de gelebilirsin

9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    696sl sahteye karanlık bir oda da bakabilirsin.forfosrlu bir sahtedir,bende su üstü olanı var,,

fosforluda al ama beyaz renkli sahte almadan da gece avına çıkma;)
    aynı strikepro serisinden 005 kodlu olan..

yozurı hsym ;) ister gece ister gündüz kullanabilirsin,renk deseni ile biraz alabalığı andırır,,ve bu sahte yi güvenim tamdır..çeşit çeşit balık almışlığım var bununla..

http://www.avmarketi.com/asp/product/135928/PINS-MAGNET-R734-90MM

10. fuat33

fuat33 fuat

Abi denizde kullandığımız raglou silikonlar var fosforlu. Her boyu mevcut üstelik çok güzel kuyruk aksiyonu var. Tatlı suda iş yaparmı bilemeyeceğim. Ama deniz levreğini sazan imitasyonu tatlı su silikonlarıyla alanlar çıkıyosa(isim vermeyelim nazar değerhihi) tatlı su levreğinide bunlarla avlayacağını düşünüyorum. Karanlıkta eline al hiç bişey göremeyeceksin. Sonra kafa lambasını aç 2 dk tut silikona, kapat. Işıl ışıl parladığını göreceksin. Hatta ışığı yoğun tuttuğun yerler daha çok parlar. Fiyatıda çok makul 1-1,5 tl. Rastgele...

11. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  12. sencerveben

sencerveben hakan

rica ederim.yardımcı olabildiysem ne mutlu.birde bu ürünün 096 renk kodlusunu tavsiye edebilirim.tatlı su kefali avında çok iyi bir kandırıcıdır.eminim sizinde işinize yarayacaktır.jl serisi biraz derinden gelir.sp serisi ise yüzeye daha yakın gelir.http://www.avmarketi.com/asp/product/3331/STRIKE-PRO-JER-O-MINNOW-SP-119F
    hangisi sizin için uygunsa ona göre değerlendirme yapabilirsiniz.

13. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Vedat ustam bu bahsettiğiniz modelleri hiç bir sitede bulamadım, bir kaç yerde üretimi durdu falan yazıyor. Nerden temin edebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Birde turna, perch, sudak için, fosforun gece avında etkisi çok fark eder mi? Teşekkürler...

14. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Abi 005'den cevabını okuduktan sonra av bayiine sordum bir tane ayırdılar. Sende dahil forumlarda her av için bulundurulmalı diye yazılmış. 696sl'nin sendeki su üstü modelinde fosforlu yazıyor ama gagalı olan modelinde görmedim onada kendim gidip bakmak istiyorum yada renk kodu aynı olunca diğerindede fosfor varmıdır?Son olarak aşağıda linkini verdiğim sahteninde renkleri açık ve canlı gece kullanım için nasıl olur? Renk kodu 097D üstte büyük resimli.

http://www.avmarketi.com/asp/product/6848/STRIKE-PRO-SP-120F-SUNI-BALIK-9CM

15. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
  16. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Fatih
    Aile Goby için Alba ,Super Hopper için Seafari'ye sormalısın.

Turna gece avcısı değildir.

Sudak özellikle gece avcısıdr.

Perch'te tüm levrekgiller gibi gecede av verir.Esasen Sudakta yakın familyadandır.

Fosforlu kandırıcıların faydalı olacağına inanıyorum.

Birde Yo-zurinin ARC minnow serisinin iş yapacağını söyleyebilirim.

Sevgeiler

17. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    İlginiz ve bilgiler için teşekkürler vedat amca, kısmetse önümüzdeki hafta raporu yazarım. :)