Sarı Kağıt (Av Teskeresi)

Konu, 'Tebliğler' kısmında pride75 tarafından paylaşıldı.

1. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Merhabalar,

Daha önce Amatör Balıkçılık belgesi almıştım, ama ne yazıkki artık teknelerin bir çoğu Av Tezkeresi olmayan kişileri denize çıkartmak istemiyorlar. Bu belge olmadan çoğu bölgede tekne ile çıkmak nerede ise imkansız. Bende bugün sabah 9'da Tarım İl Müdürlüğüne giderek, 30 dakika ve 25 YTL karşılığında bu belgeyi çıkarttım. Şu an İl Müdürü'nden imzada bekliyor (kendisi bugün olmadığı için imza alamadım). Artık Amatör ruhlu profesyonel balıkçı oldum:)

2. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

ABB ile teknede ne tür bir sorun yaşadığını anlayamadım Ben amatör balıkçıyım. Bu güne kadar bir sorun yaşamadım. Profesyonel bir belgeye neden ihtiyaç dıyayımki? Hangi bölgede sorun çıktı istanbulda ve ne tür bir sorun çıktı anlayamadım? Biraz daha bilgi verebilirmisin.

3. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Kendi teknen yok ise yani balıkçı tekneleri ile bu belge olmadan balığa çıkamıyorsun. Daha önceleri çıkabiliyorduk ama artık Sahil Güvenlik çok sıkıntı yaratıyor. Dolayısı ile kanuna göre, balıkçı teknesi turistik amaç (gezi vb) ile kullanılamayacağı için ABB ile çıkılamıyor.

Kıyıdan avlananlar için sözkonusu değil. Ben tekne ile çıkıyorum ve bu Durum bir çok bölgede böyle. İstanbul'da sadece 3 ay balık oluyor o zamanda sorunsuz çıkılıyor ama sadece o kadar.

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Yaz tatilinde profosyonel balıkçı olan akrabamın teknesi ile açılacağız.Bana da sarı tezkere sorarlar mı acaba?

5. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Barış, bana kalırsa almanda fayda var. Çünkü sadece tekne sahibinde bulunması yetmiyor, teknede bulunan herkese soruyorlar ve olmayan var ise ceza kesiyorlar(mış)...

6. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Benimde teknem var ama ÖTB li Yani balıkçı ruhsatlı değil. Bana kimse birşey demedi. ÖTB - ADB ve ABB olduktan sonra ama tör balıkçıya kimse birşey diyemez. Tabiki sirkülerdeki sınırlara uyulduğu taktirde. 5 kg çinekopla yakalandığınızda kimse amatör balıkçı muamelesi yapmaz.

Ama balıkçı teknesiyle çıkacaklar için elbette sarı kağıt şart. Yoksa çok ciddi cezalar kesilir gününüz mahfolur.

Bu yazdan itibaren sahil güvenliklerin tekneleri bütün belgeler konusunda aşırı derecede sıkacakları konusunda cok ciddi söylentiler var. ,

Bu işi yapacaksak kurallarına göre yapmakta fayda var..

7. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Kendi teknen ise ve tüm belgelerin tam ise ve bunlar ile beraber bulundurmakta zorunlu olan aletler (Yangın söndürücü, Radar Bulucu vs) kimse bir şey diyemez aksi halde ceza yazmamaları içten bile değil. İstanbul'da Silivri'de sorun olmuyor Boğaz'da da olmuyor ama diğer kıyı şeridinde bunlar sorun.

bilgi amaçlı yazıyorum tartışma amaçlı değil. Tavsiyedir sadece...

teşekkürler,

Onur

8. dozer1219

dozer1219 Kadir

Arkadaşlar geçen gün bir tekne ayarlayıp hafta sonu balığa çıkalım diye düşündüm, buradaki teknecilerinde ilk sorduğu şey bu belge, sahil güvenliğin kendilerini çok sıkıştırdığını söylediler.

9. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Bu belgeyi

İstanbul'da Avrupa yakasında nereden çıkartabilirim.?

Tarım İl Müdürlüğü bi Çatalca da var birde Gürpınarda var?

10. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Tarkan, ne yaptın gitin mi?