kazıklı balık avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında dakcan09 tarafından paylaşıldı.

1. dakcan09

dakcan09 durmuş

arkadaşlar hafta sonu tekneyle kazıklı tarafına balıga gidicez mercan ve çipura oldugunu söylüyorlar acaba iğne ve misina secimim nasıl olmalıdır. yardımcı olursanız sevinirim :)

2. zafdem

zafdem zafer

Favori Kamış:
    SHIMANO SPEEDMASTER AX 14-40 GR
    Favori Makine:
    SHİMANO EXENCE 4000S-BB-daiwa cartate 2510PE H -daiwa cartate 3012H
    En İyi Avı:
    3.5 kg akya
    moralinizi bozmıyayım ama boşuna gidiyorsunuz kazıklıya..:((
    çünkü; o bölgedeki balık popilasyonu oldukça zayıfladı..
    siz bilirsiniz.. rastgele...
    iğne: mustad 1251c no:5 veya no:4
    misina 30 luk herhangi bir misina işini görür bence..

3. Erhan KURHAN

Erhan KURHAN Mehmet Erhan KURHAN

Favori Kamış:
    Shimano Technium Boat 2030
    Favori Makine:
    Ryobi Safari 5000A
    En İyi Avı:
    Akya 6 kg
    Yapma hemşerim ben de aynı yere gitmeyi düşünüyordum önümüzdeki günlerde:( daha önce çok methini duymuştum ama bir türlü gitmek nasip olmamıştı...hevesim kaçtı şimdi:(

4. zeppelin

zeppelin Bülent

Şartlar elverişli ise iyi balık alabilirsiniz. Ancak o bölgede genellikle balık çiftliklerinin kenarına gidiliyor. Şansınıza, çipura, mercan, izmarit, kopez çıkabilir. Pek bir şey de alamayabilirsiniz. Misina olarak tavsiyem ip misina olacaktır. Biraz da kaptanın insafına kalıyorsunuz. İyi yere götürürse iyi balık alıyorsunuz.

5. efedede

efedede

Favori Kamış:
    olta
    Kazıklı"den ben de gittim ve boş döndüm.Yolları da çok kötü.Bence o kadar yol gitmeye değmez.

6. paradd

paradd caner

kazıklı yerıne gıdebılıyorsanız salıh adası yılan adası o tarafı tercıh edın ve bolgeyı bılen bırısıyle cıkmaya bakın coook coookk ıyı balık alırsınız saygılar

7. frmerk

frmerk ERKAN

Favori Kamış:
    speedjig
    Favori Makine:
    Remixon jigmaster
    En İyi Avı:
    10 kg Orkinoz
    Rastgelsin.

8. seymensedat

seymensedat SEDAT ERDEM

Favori Makine:
    RYOBİ 6000 VI
    Arkadaşların yazdıkları veya söyledikleri'ne tamamen katılıyorum. Gün geçtikce balık popilasyonu azalıyor. Bana göre bunun nedenleri çok. Ben hiç bir zaman olta ile deniz, göl ve akarsularda tutularak bitirileceğine inanmıyorum. Akbük, kazıklı vede halende Güvercinlik/Kuyucak koyunda teknecilik yapıyorum. Şurası bir gerçekki livarlara yanaştığın zaman çuprayı alabiliyorsunuz, yanaşamazsanız balık yok. İlk zamanlar livarlar harici çok yerler denedim ama gerekli verimi alamadım. Nedeni ise güvercinlik koyuna avlanmaya gelenler bilir, deniz tabanı oldukca çamurdur. Kayalık ve kırma taşlık yok denecek şekilde azdır. Derinlik olarak 50~55mt civarındadır. Dolayısıyla orada yaşayan tüm balıklar hem hazır yem bulabilmek hemde korunmak için livarların altına giriyorlar. Güvercinlik koyunu bilenler için söylüyorum. Yasak olmasına rağmen sabaha kadar gırgırcıların lambacıları diye tabir ettiğimiz tekneye donatılan lambalarla ışıklandırma yapılarak balıkların o havzaya gelmesi sağlanıyor vede sabaha yakın bir saatte gırgır teknesi gelerek o havzayı ağ ile çevirerek balıkları topluyor. Hemde koyun içinde . Sahil güvenliği aradığın zamanda senin ismini ve tekne ismini istiyor doğal olarak. İhbarı dikkate alan sahil güvenlik o gırgırın üzerine yanaştığında ise şikayet olduğunu, tahminim üzerede kimin tarafından şikayet edildiği söylenerek seni deşifre ediyor. Şikayet etsen bir dert, etmesen bir dert. Bizler buradan istediğimiz kadar amatör balıkçılık, yakala bırak diyelim nafile. Bu sadece benim şahit olduklarım. Şimdi tekrar sorumu yineliyorum. Olta ile tatlı ve tuzlu sularda av yapmak balık popilasyonunu etkilermi ? herkese rast gelsin.:mad: :mad:

9. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Hayatımdaki ilk lambacıyı kazıklıda görmüştüm. Bir gırgırın lambacı ile birlikte tekneye aldığı balığı gördüğümde içim cızzz cızz yandı. Anlatamam. Tonlarca balık projektörler yardımı ile maalesef şuursuzca avlanıyor. Bu balık daha nasıl bitmesin? Lambacıların katliamına dur demek şart!!!!!!