Datça Da Avlanan Varmi?

Konu, 'Bölgeler' kısmında bergoz_1925 tarafından paylaşıldı.

1. bergoz_1925

bergoz_1925

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    FANGİRİ 800gr
    Bu foruma atacağım ilk mesaj ve herkese bu yaz tatilinde RASGELE.Ben kendimi bildim bileli yazları datçada tatilimi geçiriyorum.ve İZMİR den her sene bir çok yem götürüyorum ve her sene yemlerimi eşyalarımdan daha çok kolluyorum.Oraya varır varmaz yemler buzdolabına öncelikli olarak yerleştiriliyor.Yani bende bir balık avcısı hastasıyım.Eğer aramızda yaz tatilini datçada geçiren arkadaşlar varsa onlarla buluşmayı çok isterim.Herkese rasgele

2. can

can

foruma hosgeldin, sanirim datca dan kimse yok..yanlis hatirlamiyorsam gökovadan biri geldigi gibi kayiplara karismisti :confused: umarim burada keyf alir daimi olursun.
    Selamlar

3. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

offf offf tatile gidebilecekmisin diye bir sorsana...:mad:
    aramıza hoşgeldin

4. SaLTaDoR

SaLTaDoR

Favori Kamış:
    kamışlı olta
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorm walla :)
    hocam datcada ben hatun avliyodumda balik avliyanina rastlamadm :D bu yaz gene turist rehberligine gelicem karsilasirz isallah ! haydin rast gele :)

5. bergoz_1925

bergoz_1925

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    FANGİRİ 800gr
    Datçaya hatun avlamaya gelene wallahi ilk kez rastgeldim:)
    Ben balık avlamayı yeğliyorum genelde akşamları balığa çıkar sabahlarıda denizin ve havanın keyfine bakarım.Temmuz aylarında hava biraz rüzgar yapar ama suyuna denk gelirsen gerçekten çok güzel balık yakalayabilirsin.Hatunları avlamaya geldiğin gün belki bir iki oltada atabiliri

6. diamondsfocus

diamondsfocus

Favori Kamış:
    Sadece Olta Avcılığı
    En İyi Avı:
    Levrek 8,1 kg ; Lüfer 1,15 kg ; Akye 4,5 kg ; Orkinos 30 kg ; Fangri 2,45 kg ; Çipura 1,15 kg
    Datça harika..

Harika Levrek çıkıyor..

Geçen ay oradaydım, bölgeyi bilmem ama Levrek tutmak istiyorum diye sordum balıkçılara. Yer tarif ettiler gittim.

Sadece bir gün kaldım ve yakl. 4 Saat avlandım ama 18 tane İspendek ve 2 Levrek (2.2 kg / 2.5 kg) aldım.

Sence Nasıl ???

Rasgele Arkadaşlar..

7. cognitor

cognitor

Favori Kamış:
    Sadece olta
    Hocam ben geçen yıl datça da avlandım hem de öyle keyifliydi ki, öğretmen evini biliyorsundur, onu geçince büyük bir iskele var orada avlanabilirsin, o civardaki taşların arasındaki deniz salyangozlarından topla, iskeleye götür ha kumsaldan da bir tane taş al yanına, salyangozları kırıp kırıp iğnelere tak sonra da fırlat oltanı denize, ben baya bir mercan ve karagöz yakalamıştım. Şimdiden rast gele...

8. bergoz_1925

bergoz_1925

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    FANGİRİ 800gr
    Öğretmen evini geçtikten sonra gördüğünüz o iskele benim tam tamına 12 senemi yedi her akşam orada balığa çıkmışlığım vardır.Orada balık sadece tek tük vurur.Ama dediğin gibi kayalara yapışan minareleri toplayıp orada balık avlamaya çalışan bi kaç arkadaşım vardı benim ama ben hep gerçek yemle avlanmaya çalışıyorum.Bilen vardır belki koyun arka tarafında ufak bir göl var ben genelde oradan teke topluyorum ve deniz patlıcanı arıyorum.Tabi bunlar sadece yemlerim bitince oluyo:)Daha evvelki yazımdada yazmıştım.Ben buraya İZMİR deki bütün yemleri götürdüm ama çoğunla iş yapamadım.Hele hele SÜLÜNEZ le iş yapamamam beni gerçekten çok şaşırtmış idi.Bundan sonra sadece boru kurdu götürüyorum ve 3-4 günlük avımı onunla gerçekleştiriyorum.YEmler bitince dediğim gibi teke ve en çok kullanılan yem olan SÜBYE yi kullanıyorum.Mutlaka ve mutlaka her gece bir deniz yılanı kesin yakalıyorum.Yakalayanlar bilirler ben hayatımda bu kadar iğrenç bir balık görmedim.1.cisi beden denilen bi şey bırakmıyo 2.cisi salgıladığı o garip sıvı insanın biraz canını sıkıyo.Dediğim gibi her sene ayrı bir hevesle gidiyorum ama hep içimde bir karamsarlık oluyo çünkü o kadar güzel yem götürmeme ve her gece sabahlamama rağmen balık yakalayamamak insana koyuyor.Ama bu sene gene aynı maceraya atılmak için şimdiden sabırsızlanıyoorum

9. frosten

frosten

bu yaz datça akturda balık avlayacağım

sevgili arkadaşım bende datça akturda balık avlayacağım bu yaz.ne zaman orda olacaksınız.cevap yazarsanız sevinirim.iyi günler

10. r.oktay

r.oktay

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kılıç 7 kg, Lahoz 8,5 kg
    adını bilemediğim arkadaşım.datçada alavara denilen akturun karşısından gökova tarafına doğru berbat bir yoldan aşağıya,deniz kenarına kadar inersen toprak yolun yanında kayalık bir denize çıkarsın.su çok derin.dibe takmazsan orada çok keyifli av yapabilirsin.birde benim bildiğim palamutbükü var.su iri çakıllı.balıkta var.ancak balıkavı bu.mevsım,rüzgar,su sıcaklığı v.s gibi etkenleride unutma.iyi tatiller...

11. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Foruma hoşgeldiniz...
    Paylaşımda bulunmadan önce imza ayarlarınızı yapmanız ve daha sonra da tanışalım başlığında yeni bir konu açarak forum halkına merhaba demeniz gerekmekte.
    İmza ayaralarınıza isim,doğum yılı,bulunduğunuz şehir ve kan grubnuzu yazmanız gerekmekte...

İmza ayarlarınızı aşağıdaki linki kullanarak yapabilirsiniz :

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

12. starwors48

starwors48 inanç sidar

iyi günler datçada nerelerde avlanıyorsunuz.ne çeşit yemler kullanıyorsunuz.

13. starwors48

starwors48 inanç sidar

ne tür yemler kullanıyorsunuz ben de dalyandayım.orada mamun ve teke ile avlanılyor.rastgele.

14. joyi

joyi ersin arabacı

Favori Kamış:
    olta
    datçada genelde levrek avladıklarını biliyorum

biz geçen yaz hayıtbükünde çupra ve karagöz aldık ama yemleri izmirden götürmüştük

15. sinanayhan

sinanayhan Sinan

Favori Kamış:
    Rapala, sırtı
    En İyi Avı:
    lahoz, 5 kilo
    Ben de bu yaz Datçaya gideceğim, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

16. mehmetkirez

mehmetkirez mehmet kirez

Favori Kamış:
    alba star 3,50
    En İyi Avı:
    sazan 1,5 kg
    datçaya ve datçalılara selam en kısa zamanda oradayım yakında balıkseverlerle görüşmek umuduyla

17. serbestsayar

serbestsayar

Favori Kamış:
    OLta
    En İyi Avı:
    SAZan 6 kilo
    Dostum benım tayinim yeni oraya çıktı nasıl biryer olduğu konusunda bir fikrim yok ama ben herzaman orda olucam balık avlayabiliriz takılırız mutlaka bana yaz.

18. moytaş

moytaş koray

Her yaz datçadayım bana yazın görüşelim

19. erkantur

erkantur erkan

bende suan datcadayım banada yaza bilirsiniz billurkenteyim

20. karambole

karambole mahmut devrim deniz

En İyi Avı:
    kofana 4,5 k.g
    bende datçadayım avlak yeri olarak sabah hastanenin sağ tarafındaki kumluktan avlanıyorum cupra ve karagöz var ancak malesef balon balığı takımları mahfediyor avlanmak isteyen arkadaşlar pm den mesaj atabilir