İstanbul-Ağva ve çevresinde denizden ne çıkar

Konu, 'Bölgeler' kısmında seseyna tarafından paylaşıldı.

1. seseyna

seseyna tunç doğan

Favori Kamış:
    misina kasnağı
    En İyi Avı:
    Lüfer, Rus Kefali 3,5kg, Sazan 4,7 kg, Kasna 2,8 kg
    Merhaba arkadaşlar,

Ağva ve çevresinde denizden balık tutmak istiyorum. Ama bu ayda hangi balık çıkar buralardan bilmiyorum. İstavrit pek olmuyor. Deredeki kefal, sazan ve çapaklardan sıkıldım. Gerçi Yeşilçay Deresi'nde mahsur kalan 1kg üstü deniz kafalleri olduça güzel ama son zamanlarda oldukça azaldı. Gözüm denizde ama dedğim gibi bu çevrede kıyıdan avlayabileceğim balık cinsi nedir ya da ağva kıyıları balık yaparmı bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.

2. seseyna

seseyna tunç doğan

Favori Kamış:
    misina kasnağı
    En İyi Avı:
    Sanırım kimsenin Ağva denizi hakkında bilgisi yok. iş başa düştü sanırım deneme yanılma yolu ile neler yapabileceğimize bakıp deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

3. OnurERDOGAN

OnurERDOGAN

Favori Kamış:
    surf & spining takim
    En İyi Avı:
    palamut , lufer , kirlangic
    ben 2 3 senedir sürekli gidiyorum ağva ya çocukların eğlenmek amaçlı tuttukları 3 5 tane kraçeden başka balık görmedim yüzerkende çok istavrit gördüm ama adam gibi balık tutanı görmedim ama orda konuştuğum kişiler zaman zaman levrek olduğundan bahsediyorlar.

4. seseyna

seseyna tunç doğan

Favori Kamış:
    misina kasnağı
    En İyi Avı:
    Bugün fener ayağından levrek umuduyla attım oltamı. Fakat yemlerim bozulmadı bile. Önümüzdeki hafta içi dere karşısındaki fenerin arkasındaki kayalıkları denemeyi düşünüyorum. İnsan ayağının neredeyse hiç basmadığı yerler var oralarda. Sabah erken saatte balıkçılardan ya da teknesi olan birisinden rica edip beni karşıya geçirmelerini isticem. Geriyede nasıl dönerim bilmiyorum ama buna deyeceğini düşünüyorum.

Fotoğrafı internetten buldum ama gitmeyi düşündüğüm yer burası.