mersin koyu

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında VONALI tarafından paylaşıldı.

1. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.yarın sabah kısmetse arkadaşlarla tekneden balık avına çıkacağız.gideceğimiz yer mersin koyu.burasıyla ilgili nedersiniz verim alabilirmiyiz?o bölgeden avlanmış arkadaşların tavsiyelerini bekliyoruz.yem olarak ne kullanabiliriz.teşekkür ederiz.sevgiler.:)

2. Oztemiz80

Oztemiz80

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    1 kg sudak 1,5 kg kadife
    Ersin kardeşim yer hakkında bir bilgim yok ama ufaklığı görünce dayanamadım yazdım:) kocaman olmuş Maşallah daha dün doğmuştu yav :)

3. Ersin kardeşim Mersin Koyu il olarak nerde :confused:

4. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    evet çok çabuk gelişiyorlar.şu an burada değil annesiyle memlekete gittiler.41 günlük oldu maaşallah.:)

5. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    eee haklısın yazmadım.izmir/alaçatıdan çıkılıyormuş.

6. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Mersin koyuna zeytinlik den( zeytineli) gidilıyor.Ozellikle dalgıc okulları su berrak oldugu icin ogrencilere pratik egitimi burada veriyorlar.Cevrede birkac ciftlik var ,eee ciftligin oldugu yerde de tabiki balık oluyor..
    Ben yanınıza 2-3-4 numara igne ,madya ve yengec almanızı tavsiye ederim..yengecler icin kalın olmayan igneleri tercih edin yoksa oluyorlar..Arka ayaklarını cıkarıp igneyi oradan takarsanız canlı kalıyorlar.Madyayıda sert kısmını ve barsagını cıkardıktan sonra igneye butun olarak takmanızı tavsiye ederim.
    RASTGELSİN..

7. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    teşekkür ederim.boru kurdu iş yaparmı?

8. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Sen bilirsin Ersin ama bu tur yerlerde herboy balık oldugundan cok ugrastırır seni. Daha olta suya duser dusmez acaba yemi goturdulermi diye dusunur durursun.Bence madyadan sasma..
    Birde;Nacizhane tavsiyem madyalı olan oltaya sayet zil takacaksan ilk vurusta hemen sarma oltanı.. İgne yemin icine gomulu olacagından ilk hamlede cekersen balık yemle birlikte igneyi kusacaktır.Bekle biraz balık agzında yemi biraz ezsin ki ignede damaga gecsin..Sonra sert bir ilk hareketle balıgı kıyıya alırsın..
    RASTGELSİN..

9. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim.zaten bütün yemlerden karma yapacağız.madya ,yengeç,sülünes,boru kudu,mamum.bakalım rasgelsin.havada iyi olur inşallah