Nigde tarafındaki avlaklar??

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında DjKaLpSiZ tarafından paylaşıldı.

1. DjKaLpSiZ

DjKaLpSiZ Furkan Karaaslan

Favori Kamış:
    remixon,dip oltası
    Favori Makine:
    dam sel modul 60
    En İyi Avı:
    turna 3,5 kg dalak 2 kg sudak 1 kg
    bir kac gün içinde nigde tarafına yolculuk eger nigdeye yakın turna,sudak gibi balıkların oldugu baraj,gölet vs varsa yardımcı olurmusunuz şimdiden tşklerimi sunarım rastgele

2. evren.kibaroglu

evren.kibaroglu evren

furkan kardeşim,

foruma üyeliğimin onaylanışının ilk dakikaları şuan ve niğde avlakları ile ilgili soru var :)

şuan hazırlık yapıyoruz kayseri yahyalı ağcaşar barajına gidiyoruz,

niğde de, başlıca ( gümüşler, uluağaç, himmetli, bahçeli, kavuklu, azatlı, gibi barajlarımız var, ama benim bildiğim sadece sazan çıkıyor, sazangiller desek daha iyi olur...

gidebileceğin yerleri az çok belirttim, avlak alanı az amatör balıkcı çok olunca büyük balık yakalamakta zor oluyor işin açığı, birde gizliden ağ atanlar olduğunda yani iş biraz zorlaşıyor...

1 saat sonra ağcaşara doğru yola çıkıyorum, güzel kısmetli kazasız belasız bir gün bizimle olsun... balıkavı dostlarına selamlar ...

3. DjKaLpSiZ

Favori Kamış:
    remixon,dip oltası
    Favori Makine:
    dam sel modul 60
    En İyi Avı:
    raporunu dört gözle bekliyorum

4. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG

bende derinkuyuluyum ağcaşar bize 4 km uzaklıkda acaba orda nereye gidiyorsun balık tutmaya merak ettim

5. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG

niğdede pek balık tutacak alan yoktur ama sana biryer tarif ediyim
    niğdeden nevşehir'e doğru gel derinkuyuyu geçince kaymaklı kasabası var ordan sağa mazı köyü tabelasını takip et yani kaymaklıdan mazıköye nasıl gidilir diye sor mazıyı geçince sola ürgüp diye yol ayrılacak ordan dön giderken önüne damsa barajı çıkacak istediğin balıkları orada yakalayabilirsin hemde büyük olanlarından

6. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    sevgili arkadaşlar lütfen böyle açıktan nokta atışı avlak yerleri vermeyin

birilerinin iştahını kabartmayın. sonra sonu hüsran olur.

bu tür yazışmalarınızı lütfen özelden yapın, avlakların selameti için.

yoksa bir dahaki gidişinizde gölden balık yerine ağ parçaları toplarsınız;) :)

7. DjKaLpSiZ

Favori Kamış:
    remixon,dip oltası
    Favori Makine:
    dam sel modul 60
    En İyi Avı:
    emre abi tşkler ercan abi haklısın k.bakma abi

8. hakansia

hakansia hakan

En İyi Avı:
    1 kg pullu sazan
    niğde kayseri yolunda giderken AKTAŞ YOLUNA DÖNÜYORSUN AKTAŞA VARMADAN SAĞ TARAFTA GÜMÜŞLER BARAJI VAR. ORDA TUTABİLİRSİN.

9. hakansia

hakansia hakan

En İyi Avı:
    1 kg pullu sazan
    Ayrica Nevşehir Yolunda çiftlik Tarafina Giderken önce Gebere Baraji Sonrada Murtza Köye Varmadan Murtaza Baraji Vardir.

10. evren.kibaroglu

evren.kibaroglu evren

arkadaşlar merhaba,

ağcaşar barajında bulunduk 2 gün önce kamp şeklinde olan avımız, balıkların çok oluşuna nazaran aksiliklerden dolayı çok iyi sonuçlar vermedi, 6 tane balık avladımgün boyunca, ağızlarından misina ile bağlayıp ölüp kokmamaları iiçin suya bıraktım, arada bir kontrol ettim kardeş kardeş geziyorlardı, sabah uyandım balık kontrol etttimm etmez olaydım... misina olduğu gibi duruyor düğümlerde dahil, balıklar nasıl kaçtı anlamış değilim, acemiliğimizden olsa gerek, ama zevkli bir gündü diyebilirim, benden daha professyonel olan arkadaşlar orda 5 ila 15 kilo arasında değişen sazanlardan yakalayabileceğine eminim, çünkü balıklar bir oyana bir bu yana atlıyor....

ayrıca arkadaşımın dediği damsa barajınıda bir boş vakitte deneyeceğim.... orda ne tür balıklar var bilginledirirse iyi olur...

araştırıyorum ama pek bir avlak bulamadım sazan harici (yayın yada turna) gibi avlaklar konusundada paylaşımda bulunmak isterseniz, özelden yazarsanız sevnirim...

çok teşekkürler ..

11. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    eğer kapadokya bölgesinde dev balık yakalamak istiyorsan gülşehir kum ocaları yanındaki göletler diyebilirim gözümle gördüm 67 kg lik yayın balığı çıkardılar.

12. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    evren ağcaşar barajı ağcaşar ile gölcük arasında mı kalıyor bir yol tarif edebilirmisiniz

13. evren.kibaroglu

evren.kibaroglu evren

canım kardeşim,

niğdeliyim, bende ilkdefa gittim, ama yahyalıya girmeden 3 km önce onu biliyorum...

ben seçimimi googlemaps le yaptım hiç bilmediğim yollar, haritaya baktım ve motorla çıktık yola, yola çık emin ol bulacaksın,

hayırlı ramazanlar iyi avlar

Son düzenleme: 14 Eylül 2009
  14. evren.kibaroglu

evren.kibaroglu evren

bu arada gülşehrine bayramda gidebilirim, ilk yayın avı olacak benim için, inşllh kısmetimizde iyi bişeyler vardır, yayın avı için teorik bilgilerim var, ama ordaki avlağın yada balıkların beslenme şekilleri nasıl, iyi yemler hangisi, yada konaklama yapabilirmiyiz çadır vb, uygunmudur, ava gidip av olmayalımda :))

15. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    çadir yeri uygun yayın avı için canlı yem götürmelisin yanında ben kurbağa derim ama sen ne kullanırsın ancak sana bir tavsiem var yayın avında kullanman için kibrit kutusundan biraz daha küçük bir süngeri al bildiğimiz sünger bir tabak kan bul kasaplarda bol mitarda var sana 250 gr yetecektir o süngeri o kanın içinde sabaha kadar beklet kanın içinde kurusun sünger sonra onu yem olarak atacağın kurbağanın alt tarafına paket lastiği veya bir ip yardımıyla benim tavsitem sıkı bir paket lastiği ile iyice sıkıştır. ardından kurbağayı arka iki bacaklarından takarak suya at yayını hemen yanına çekecektir. Sünger kurbağanın boyunu geçmesin biraz kurbağadan küçük olsun

süngerin üstündeki kan kokusu gölde yayılacak pıhtılaştığı içinde yavaş yavaş yayılacak kurbağada hareket edince yaralı bir hayvan gibi görünecek %90 iyi bir yayın yakalarsın....

bol kısmetli avlar.... şayet avlarsan bana özel mesaj yoluyla resimlerini gönderirsen sevinirim...

16. stadyum38

stadyum38 burhan

dansada balık yok bosa gıtmeyın

17. avcı50

avcı50 Emre Ünlü

En İyi Avı:
    Sazan 14 KG
    daha 2 sene önce ordan 4 5 kiloluk balıkları çıkarıyoduk ne oldu ordaki balıklara

18. stadyum38

stadyum38 burhan

Arkadaşlar Ben Erciyeste Aynali Sazan Tutuyordum Av Yasa Oldundan Gidemiyoruz

19. stadyum38

stadyum38 burhan

Arkadaslar Araniza Yeni Geldim Zamanla Tanisiriz Selamlar Bayramda Yamula Barajindaydim 3 Alabalik 3çapak 1 Sazan Tutdum Geceleri Cok Soğuk Oluyor Artik Yatili Gidilmez Kayseriye Gelcek Arkadaslar Ben Kayseri Kadir Has Stadyumunda Elektrik Sorumlusuyum Kayseriye Yolunuz Duserse çayimi Icmeye Beklerim

20. sorun51

sorun51 volkan

*** arkadaşlar epeydir yazan olmamış balık için hangi barajları önerirsiniz biz hacıbeyli barajına gittik buyuk balıklar var himmetli barajından guzel balık çektik ama çok kalabalıktı gümüşlerde balık yok cayırlının ilerisindeki adını hatırlamadım ordakı baraja gıttık ordada pek yoktu şimdi yeni barajlar arıyoruz buyuk ihtimalle önümüzdeki hafta çamardıya gitcez. başka nerde balık var bilgisi olan varsa özelden msjlarını bekliyorum şimdiden rastgele....