günlük balık raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında pelikan25 tarafından paylaşıldı.

1. pelikan25

pelikan25

En İyi Avı:
    palamut,sarıkanat,
    29/11/2006

bu başlık degiştirilip düzeltilmiştir.

Son düzenleme: 30 Kasım 2006
  2. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Günlük bilgiler aksadı mı?

Biz o zaman her gün neleri okuyoruz, bu bir dejavu mu yoksa.... :confused: :confused: :confused:

3. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    kış geldi...

4. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    İlk Rapor - Dragos

29 Kasım akşamı, saat: 18:30 - 22:00 arası dragos sahilden yapılan tüm denemeler sonucu, 3-5 tane Mezgit ve 1 tanede Zargana yakalanmıştır.Onun dışında bol bol üşüme ve boş bekleyişlerle geçmiştir gece. Balık bitiyor galiba.

5. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    dostum orda zaten balık yok ki bitsin:);)

6. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Peki nerede var şu sıralar ? Çoğu yerde yok. Ben yaklaşık 15 senedir bu bölgede avlanırım ve çok güzel avlar yapmışımdır, ama bu sene nooldu bilmiyorum. Çok keyifsiz bir sezon geçiriyor burası. 3-4 sene önce dragos sahilden 1 gecede 15-20 tane lüfer aldığımı hatırlıyorum.Ama bu sene tık yok.

Ben bunu şuna bağlıyorum ;

1 - Artan nüfus ve gelişen teknoloji ile balık daha boğaza girmeden atılan ağlar.
    2 - Balık büyümeden yapılan avlar. Balıkçılarda yaprak ve kraçadan geçilmiyor.
    3 - Bilinçsiz avcılık ve denetimlerin yeterince sağlıklı yapılamaması.
    4 - Çiftlik balıkçılığına yeterince imkan ve teşvik verilmemesi.
    5-
    6-
    7-
    8-
    9-
    10-

Lütfen diğer maddeleride sizler doldurunuz. Şimdilik aklıma gelen bunlar sadece.
    Umarım yakında avlanacak bişiler kalır denizlerimizde ve boğazlarımızda...

7. zafer BAYRAM

zafer BAYRAM

Favori Kamış:
    Kamış/zıpkın
    En İyi Avı:
    Lambuka 2 kg /Levrek 1kg /ve bolca uskumru,lipari.
    kulelide çinekop

29 11 2006 akşamı saat 19 30 da kulelide yemli çinekopa gittim askeriyenin yan tarafına aracı park ettikten sonra malzemeleri indirmek için bagajı açmıştımki yokuştan yukarıya doğru bi ustanın geldiğini gördüm merakla ve iyi bi haber verir diye hemen atılıp sordum abi bişey çıkıyomu diye aynen şu cevap geldi saat 4 de geldim 10 dk sonra 1 tane çinekop aldım şimdi dönüyorum hepsi bu dedi ,e tabiki etkileni yosunuz fakat olsun be dayı amaç denizi görmek iyotu koklamak olsun dedim ,oda git ozaman havanı al dedi.
    Bilirsiniz çinekop lüfer avcılığı biraz ekipman açısından zengindir bir sürü eşyayı yüklendim indim kıyıya baya millet var geldiğimde 50 km trafik hız levhasının altından bi arkadaş 35 santimlik bir kaba sarıkanat çekti ohbe dedim elimiz boş dönmiycez hemen yemleri hazırla, takımı çıkar ,oltayı aç o hevesle 5 6 dk sonra olta suda 15 daka sonra pat ilk çinekop ama 140 gram kurşun atıyorum takım yerinde durmuyo, olsun devam , birkaç yantarafla karışma faslı derken suyu öğreniyosunuz ,bu arada benim sağ tarafımda 20 mt ilerdeki ustalar 7metrelik sallama kamışlarla kurşunsuz sadece fırdöndü ve iğne takıp yemleri karaça olarak canlı bir halde su üstü yapıyorlardı vallaha 5 10 dk dabir güzel çinekop aldılar ,ben saat 12 30 a kadar takıldım 5 tane çinekop aldım
    sağım dan ve solumdan da devamlı alanlar oldu saat 9 dan sonra daha iyi yapmaya başladı ilgilenen arkadaşlara bigi verebildiysem ne mutlu kalın sağlıcakla.

Son düzenleme: 30 Kasım 2006
  8. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    Ben mumkun oldugunca haftalik rapor gondermeye devam ederim walla. Haftasonu bi gelse...:D
    Emekli degilim, Istanbullu degilim, nerde hergun baliga cikmak?

9. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    29 kasım Arnavutköy Fener'in orası...
    Öğleden sonra kesintisiz İstavrit yaptı. Yanlız akıntı çok, balık tutan çok, oltaların karışmaması imkansız. 150 gram kurşun atayım dedim, bu sorunu biraz çözdüm. (karagöz istavritler bi tek bendeydi:) ) Bu arada hem ağır kurşun, hem akıntı hem de dolu gelen olta insanı çok yoruyor :) Akşam sağ omzum acayip tutuldu şaka değil...

10. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Hakkaten aklıma geldi. Siteye düzenli giren arkadaşlardan veya moderatörlerimizden bir ricam olacak. Ben 2 - 3 sene öncesine kadar nerede ne zaman ne tuttuğumu, not defterine yazıyordum. Ama tabii bir süredir yazmıyorum. Acaba böyle bir günlük gibi bişey açsak, tarih tarih nerede ne tutulmuş görsek, ilerisi için de faydalı bir başvuru kaynağı olur mu acaba? Biliyorum belki de oldukça zor bir iştir ama müsait olan arkadaşlar vardır belki.
    Hepinize saygılar sevgiler

11. pelikan25

pelikan25

En İyi Avı:
    palamut,sarıkanat,
    ok hocam düzeltilmiştir.

12. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    iki gündür sarıyerde sadece kıraça var çinekop çok az tektük var yemli oltalarada yaptak geliyor ama oda çok nazlı yemi tırtıklıyor takılanlarda yemin boyu kadar telli babanın altından attık ordada kıraça var sanırım bu balıklar busene büyüyemeden tükenecek

13. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    ?!

Orada balık yok ki bitsin dediğiniz yerde. 1hafta önceye kadar kilolarca mezgit, işi bilen en az 6-7 zargana tutuyordu2-3 saat içinde. Arada gümüş kovalarken çaparilere takılan palamutlarda cabası. (Gümüşçüleri saymıyorum...) Bilginize...

14. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    o anlattıkların 1-2 kere denk gelmiştir.yoksa çok yazılırsı burda yada duyardık.mezgit-zargana ok doğrudur.

15. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    :D Çok 1-2 kere emin ol. Eğer bana inanmıyorsan ve de bulabiliyorsan oranın başka müdavimlerini bul ve kaç 1-2 kere öğren bence..;)
    Sevgiyle,

Not: son 1 haftayı bilemem ama ondan önceki 1 ay aralıksız bahsi geçen balıklar çıktı.Arada tek tük kalkan v.s de saymıyorum.

Son düzenleme: 1 Aralık 2006
  16. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    hımm.ama şu bir gerçek önceki yıllara nazaran çok kötü bir sezon.mezgit hariç:)

17. tattocu_engin@hotmail.com

tattocu_engin@hotmail.com engin aydoğan

selam ya abicim balığa çıkan yokmu perşembe günü balığa cıkacam tabi kıyıdan bol balık yapan yer söylesin rica etsem

18. tattocu_engin@hotmail.com

tattocu_engin@hotmail.com engin aydoğan

selam dün akşam galatadaydım ve 7 tane çinekop ve 3 adet istavrit aldım valla çinekop bayağı küçülmüş yaprak desek yeridir izmarit ve istavritler daha büyük ben çinekop böyleyse avlamıyıcam herkese ras gelsin