Söğüt Kızılsamlar Barajı

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında mustafadinç tarafından paylaşıldı.

1. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Evet Sevgili arkadaşlar,Bugünde başka bir anı ile burada olalım,geçen yıl yani 2006 yılının Temmuz ayının ilk haftası açılış balığı olarak Dodurga barajına gitmiştik ve balık yerine nasihat alarak dönmeye karar verdik Bozüyük,e yaklaştığımız sırada ekipten biri hadi Kızıldamlar,a gidelim dedi balık yakalayamamış olmanın verdiği istekle Söğüt ayrımından döndük,Söğüt,ü geçtikten sonra 5 Km ilerden Küre çatrağından tam terse girilirse 2 km sonra Baraj kıyısındasınız,akşam oluyordu oltaları attık yemledik ışıldakları taktık ve bekledik bekledik bekledik ama ne gelen var ne giden bir gün önceden kalan yorgunlukla balıkda gelmiyor uyuyalım bari dedik ve yattık sabah yemlemek için saat 05-30 da kalktım biraz sonra zil çaldı baktım ki makaralı oltalardan birinin ucu suya değiyor ve dikiliyor hemen koşarak makarayı sarmaya başladım çok ağır bir balık gibiydi ama diğer oltalarıda karıştırdığı için yardıma ihtiyacım vardı ekip arkadaşlarımıda uyandırdım derken biri fiber oltaları çekti diğeri makaralıları bende elimde kepçe belime kadar suya girdim ve nihayet 4 kg lık sazanı karaya çıkardık akşama kadar bir benzerini bekledik ama nafile sadece bir balık yakaladık,Allaha emanet olun Rastgele.

2. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    kısmette tek balık varmış ama temiz olmuş :D umarım bu sene nice 4kg.lık sazan yakalarsınız rast gele.

3. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Yakup kardeşime

Sevgili kardeşim turna konusundaki mail i aldım teşekkür ederim,rastgele

4. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    büyük balık işi sabır ve nasip işi bunu anlatımınlavurgulamış oldun;) teşekürler rastgele:D

Son düzenleme: 14 Haziran 2007
  5. metin_1963

metin_1963

Favori Kamış:
    OLTA.DİP.ZIPKIN V.S
    En İyi Avı:
    12 KG AYNALI SAZAN
    ACABA BURAYA NASIL GIDECEGIMI ANLATIRMISIN BEN BURSADA OTURUYORUM AYRINTILI BİR E MAİL GONDERİRSEN SEVİNİRİM

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    kısmet öyleymiş yinede iyi av.

7. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Kızıldamlar yolu

Merhaba arkadaşım,Bursa,dan gelişte Ankara istikametine dön Bozüyük,ü geç 15 km ileriden Söğüt yoluna dön yol asfalt güzel ama çok virajlı yaklaşık 20 km sonra Söğüt,tesin hiç girmeden dörtyoldan düz git 5 km ileride Küre yazar sen Küre,ye değilde tam tersine baraj yoluna gir yol toprak bent e varmadan sola tarla içinden patika yoldan git tepeye varınca arabayı bırak ve aşağıya in orası derin ve büyük yapıyor,eğer araba yanımda olsun dersen bent i geç solda atılacak sazlıklar var oda olmasın dersen benti geçince sağa gir barajdan uzaklaşmış gibi görünür ama tepenin arkasından dolanınca barajın başlangıcı karşına çıkar dibi ağaç kökleri çok takılır olta kopabilir (rastgele)

8. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Lutfen imza ayarlarinizi ( isim ,istenirse soyad, dogum yili, katilinan yer ve istenirse sizi ifade eden bir sozu ) profil bolumunden yaparak sizi tanimamiza yardimci olurmusunuz. Bunun yaninda lutfen site icersinde buyuk harfle yazmayiniz. Bagirmak anlamina geldiginden kaba karsilanip, yasaklanmistir.
    Saygilarla.

9. mby.yigit

mby.yigit mustafa

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    remixon
    En İyi Avı:
    levrek 1kg
    sabrın sonu selamettir, bir balıkçıda olması gereken en önemli şeyde sabırdır zaten

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Tek olması hiç omamasından daha iyidir

11. ismail261981

ismail261981

Favori Kamış:
    olta ve küspeli
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 2 kilo civarında
    abilerim bu sene kızıldamlardan çok güzel balık aldık en küçük birbuçuk kg civarında zaten küçük olanlara nasihat edip geri bıraktık sen gitte büyüklerin gelsin diye

12. ilker çetin

ilker çetin ilker

Favori Kamış:
    fiber ve makaralı olta
    En İyi Avı:
    3 kg pullu sazan
    ya abi doğrudur bizde gittik ama olta attığımız bölgeleri yemledik ve 3kg lik balıkları tuttuk