Nisan ayı en iyi avı (Tatlı su)

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında simendifer tarafından paylaşıldı.

?

Nisan ayının en iyi avı sizce hangisi ?

Anketin kapanma tarihi 29 Mayıs 2007.
  1. Asant07

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Fubo

oy sayısı 1
    1,9%
  3. Kovboy

oy sayısı 2
    3,8%
  4. Ahmetcem

oy sayısı 3
    5,8%
  5. Artofdragon

oy sayısı 2
    3,8%
  6. Mtfa

oy sayısı 10
    19,2%
  7. Mrwolf

oy sayısı 8
    15,4%
  8. Svergie-06

oy sayısı 7
    13,5%
  9. wien yakışıklı

oy sayısı 1
    1,9%
  10. Bigcarp

oy sayısı 18
    34,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. simendifer

simendifer Sennur

1 Nisan 2007 tarihinden itibaren YAPTIĞINIZ EN İYİ AVDA sizide net olarak görebileceğimiz şekilde bir FOTOĞRAFINIZI ÇEKİN, HİKAYENİZİ ANLATIN ve bu konuya ekleyin (yanlızca fotoyu koyun ve fotoyu koyanın yorumu hariçinde yorum yazmayın). Bunları Nisan ayı bittiğinde bir anket yaparak oylayacağız (orada yorum serbesttir) ve anket sonuçlarına göre birinciyi seçeceğiz.

KURALLAR

1. KESİNLİKLE ÇEKECEĞİNİZ RESİMDE KENDİNİZDE GÖRÜNMELİSİNİZ.
    2. AVINIZLA BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİNİZ FOTOĞRAF, MUTLAKA AVLAKTA ÇEKİLMİŞ OLMALI
    3. AVINIZIN HİKAYESİNİ ANLATINIZ.
    4. RESMİ KOYAN ARKADAŞIMIZ HARİCİNDE YAPILACAK YORUMLAR SİLİNECEKTİR.
    5. YARIŞMA 30-04-2007' De BİTECEKTİR.
    6. KİLO LİMİTİ GEÇERLİ OLAN AVLARDA KİLO, BOY LİMİTİ GEÇERLİ AVLARDA BOY ÖLÇÜSÜ MUTLAKA BELİRTİLMELİDİR

ÖDÜL

"ANA SAYFAMIZIN BAŞ KÖŞESİNDE OLACAKSINIZ"

NOT :Yarışmaya katılan avlar yöneticiler tarafından seçilmemekte, herkes kendi avını eklemektedir. Sadece eklemede sorun yaşandığında yöneticilerden yardım istendiği için bazı avlar yöneticiler tarafından eklenmektedir. Dikkate alınmasını rica ederiz.

ÖNEMLİ : Bu aydan itibaren, yukarıdaki kriterlerden herhangi birinin eksik olduğu fotoğraflar silinecektir. Bu nedenle fotoğraflarınızda mutlaka avınızla birlikte sizin de görünüyor olmanız ve avın hikayesini anlatmanız gerekmektedir.

2. Asant07

Asant07 Osman

Favori Makine:
    Banax

Merhabalar Arkadaşlar
    Bu fotoğrafta yer alan alabalık 500 gr ağırlığında ve Manavgat çayında 15.04.2007 tarihinde 3 aile olarak gittiğimiz piknikte avladım. Piknikçilerin içinde balıktan anlayan sadece ben vardım. Saat 09:00 da vardığımız piknik yerinde herkes piknik düzeni alırken ben hemen döner ile alabalık avlamaya başladım. Yarım saat at çek yaptıktan sonra gördüğünüz balığı aldım. Bu foruma kaydolduğum ilk gün ve gönderdiğim ilk fotoğrafım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2007
  3. fubo

fubo

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo turna

aman dikkat geçen senede böğle ekledim sezon daha açılmadı diğe silmiştiniz resimlerimi önce onu söğleyim:D çünkü bizim burda sezon açıldı sezon açıldığından beri gidiyorum bir iki kiloluk levrek aldım ama yanımda fotomakinası olmadığından görüntü alamamıştım bugün akşam üzere işten gelince hop hemen balığa koştum nasipimde bir ta sudak birtane de ismini bilmediğim kendisinide daha önce hiç görmediğim bir balığı alıp eve döndüm ufak olanın ismini bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
    Bir de geçen gün çok iri bir yayın takıldı oltama makinam iii olmasına rağmen saramadım bir türlü elimle bayağı getirdim ama nasip değilmiş misinayı kopardı kısmet başka zaman görüşmek üzr

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Nisan 2007
  4. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    yarışmada bende varım

Bütün hazırlıkları tamamlayıp sabah avlagımıza dogru yola koyulduk sazonun ilk turna avı için herşey tamamdı yada biz öyle zannediyorduk.Daha sabah ilk aksilik başladı ana yoldan bizim avlaga saptıgımız yolun giriş noktası dag gibi toprakla kapatılmıştı.Bimbir zorlukla arabanın altını vura vura girmek zorunda kaldık ama bu bizim balık tutma şevkimizden fazla birşey götürmedi heyecanlı heyecanlı göle dogru yaklaşmaya başladık oda ne gölün kenarında 3 tane çadır var hemen yanlarına yaklaştık aklıma gelen başıma geldi evet tam tahmin ettigiz gibi bu küçüçük gölün heryerini aglarla kapatılmış ikinci şoku burada yaşadık.Ben direk adamların yanına giderek agların kime ait oldugunu sordum adam gayet rahat bir tavırla neolmuş bizim dedi.Dedim güzel kardeşim bu küçüçük gölün neyine ag atıyorsunuz üstelin yasak babanın tapulu gölü gibi heryeri kapatmışsınız biz nerede avlanacagız adam yine pişkin bir tavırla banamı sordunuz gelirken git nerede balık yakalacaksan yakala dedi.Bu sözün üzerine benim şalter attı sen kendini ne zannediyorsun buraların agası senmisin hemen agları toplayın yoksa dedim direk jandarmayı arıyorum onun arkadaşları ve bizimkilerin araya girmesiyle olay dahada büyümeden yatıştı.Yaklaşık 1 saat sonra aglarını toplayıp gittiler.Ama adım gibi emindimki bu adamlar buraya tekrar gelip ag atacaklar.
    Bizde epey bir zaman geçtikten sonra işe koyulduk
    Avlak yeri:ist-tayakadın eski kömür ocakları
    Kulanılan yem:normal turna kaşıgı,5 numara meps güzel iş yapıyor silikon yem iş yapmıyor canlı yem hiç denemedik
    büyük turna normal turna kaşıgına geldi boyu 65-70 cm kadar, digeri 5 numara mepsle yakalandı boyu 60cm kadar gölün en kötü yönü dibinin otluk ve agaç kökleriyle kaplı olması kaşık atarken çok dikkatli davranılması gerekiyor yoksa çok kaşık takılıyor turnada özellikle buralarda bulunuyor otların ve agaç köklerinin arasından çıkıp biranda kaşıga saldırıyor.
    Ben birçok turnayı hemen 1 metre önümde yakaladıgımı biliyorum. Çelik beden kullanmıyorum birkaç kez denedim hiç balık atlamıyor.Ama dün ilkkez kulanmadıgıma pişman oldum kaçırdıgımız turnalardan biri komple takımı koparıp götürdü herhalde bu yakalananlardan epey büyük birşeydi yinede günümüz iyi geçti hem eglendik ,hem temiz hava aldık ,hemde balık yakaladık bir amatör balıkçı daha ne isterki .Hepinize rastgele
    Burası gölümüz
    Büyük turna tam ölçmedim ama 65-70 cm arası
    Buda digeri 60 cm kadar

5. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Yer: Samsun
    Kişiler : Sanalbalıkcı(ömer abi)-ahmetcem(bendeniz)-iftina(amcam)
    Kullanılan Malzemeler : Silikon Turna Yavrusu - Maket Balıklar - 4 No. Meps
    Not:
    Abiler ablalar arkadaşlar sezon açılşında yaptığımız avı yeni yayınlıyorum cd yeni elime yeni geçti hemen sizlerle paylaşıyorum.İnşallah beğenirsiniz.
    Balık Durumu:
    SAbah erkenden avlakta olduğumuz için sabah suyunu kaçırmadık ve resimdeki iki baliği yakaladık balıklar sanalbalıkcı tarafından yakalandı akşam suyunda da 2 balık daha yakalandı onların yagmur yüzünden resmini çekemedik hemen arbaya kaçtık akşam balıklarından biri sirkülere ufak kalıyordu ve onu geri saldık diğer balık 55 cm civarında idi,resimdeki balıkların biri 61 diğeri ise 58 idi.

6. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

bu da benden...

mekan:yedigöller
    düzen:şamandıralı takım
    yem:solucan

çok güzel zaman geçirdim....balıkların biri nerdeyse 1kg dan fazlaydı.30 cm den küçük balık yok(vardıda suya iade)
    elimde görünen 2 sini o akşam kamp ateşinde bir güzel pişirdim ve cumburlop mideye.:)
    diğer 3 ünü Ankarada evde fotoladım
    buyrun resimler ve en altta BOMBA video..iyi seyirler :D
    oylarınızıda eksik etmeyin :D :D :D
    Ve video

http://www.youtube.com/watch?v=9fXsc1q5iqg

7. mtfa_

mtfa_

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kefal,levrek
    Buda benden

meraba ben mustafa

öğle vakti ani bir kararla çanakkaleye ait bir göle gittim.Nehirde sadece ben vardım.oltayı atıp çekerken bir odun takıldı sandım

yavaş yavaş sarıyordum 4-5 sanit sarıyorum kıyaya geldi bir şapırtı ettiki ben sonra balık olduğunu farkettim.

Boyu:105 cm
    Kilosu:15 kilo civarında

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Mayıs 2007
  8. mrwolf

mrwolf a

Favori Kamış:
    .
    En İyi Avı:
    .
    trofe alabalık avı

arkadaşlar 25 nisan da tutuldu bu av.yanlız 3 kg nun üstünde ama tartmadım.yanlız resimdende anlaşılabilir ne kadar güzel ve büyük olduğu.yer yedigöller.arkadaşlar diğer resimler forumda var.tekrar yüklemedim buraya.

20 nisan cuma akşamı yola çıktık.gece 3 gibi yedigöllerdeydik.hemen kampımızı kurduk.çok güzel bir kamp oldu bizim için.çok fazla eğlendik ve çok dinlendik.fotoğrafların çoğu bizle gelen arkadaş da kaldı o da hemen Eskişehire gidince koyamadık ama bunlarda fena değil.büyük olan 3 kg nin üstünde olması lazım ama tartmadık hemen mideye indirdik.büyük iki balıkta zevkimi anlatamam.ekibimizde çok kaynaktı anlayacağınız unutulmaz bir av ve temiz hava teneffüs ettik.dip oltası ve kurt ve dere cüğeri ile avlandık.patlayan tupumuz gole ucan cadırımız gorulmeye degerdı keşke patlayan tüpümüzün videosunu çekebilseydikde ne kadar korktuğumuzu ve gecenin zifiri karanlığında nasıl ortamı aydınlattığımızı görseydiniz.tabii ki çok korkutucu bir olaydı ama biz gülmekten öldük galiba aptallığımıza güldük.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Mayıs 2007
  9. svergie-06

svergie-06

Favori Kamış:
    olta
    Herkese merhabalar bende sansimi denemek istiyorum.Bazi arkadaslarimiz malasef dusunuyorlarki yurt disinda heryerde balik ciftlikleri yada buna benzer ortamlar var saniyorlar emin olunki buranin Turkiyeden hic bir farki yok hatta ben daha Ankara Gölbasinda tuttugum turna kadar buyuk turna tutamadim daha.
    Yer;Isvec,Stockholm,Ekerö
    28.04.2007 saat 19;00 sulari
    Av arkadasim; Esim tutmasada guzel resim cekiyor:)
    Rapala ile aldigim bu baligin boyu 1mt civari -5cm,+5cm kg;4,5 civari
    Sirti yaparken yaklasik 1.5 kg lik bir balik aldim onu tuttugum yer cok hosuma gittigi icin orada demir attim yaklasik 1 saat icinde 4 tane aldim ayni bölge civarinda ama son geleni sizinle paylasmaya daha layik gördum hepinize böyle guzel avlar.Rastgele!

Son düzenleme: 30 Nisan 2007
  10. wien_yakisikli

wien_yakisikli

Favori Kamış:
    olta kamis
    En İyi Avı:
    sazan 14 k
    viyana tuna nehrinde misirla beraber tutulmustur resimde arkamdaki nehirde tutulmustur 9 kilo civari ama bayagi ugrastirdi .biliyorsunuzdur ki tuna nehri hizli akan bir nehir benim bunu tuttugumyerde suyun akici olan yeri degildi bizimoldugumuz yerde der agzu tunaya baglanan ve su akici degil asagi yukari 10 metre kiyidan derinlik te 2.5 3metre civari dedigim gibi taze misirla tutuldu oltayi suya atmamizla 30 dk sonra vurdu balik asagi yukari balik 20 30 metre salinarak yordumyavs yavas cekerek kiyiya aldim anlatmasi kolay ama kiyiya kadar getirmesi bayagi ugraSTIRDI

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Mayıs 2007
  11. Bigcarp

Bigcarp

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    27 kg. Sazan
    Yeni senenin ilk denemesi

Öncelikle forumda bulunan tüm arkadaslara selamlar...

Aslinda sazan avinin hikayeleri hep birbirine benzer ama heyecanlari cok faklidir ,
    bunu farkli kilansa zamana ve suyun durumuna göre bilincli bir sekilde ön hazirliktir bizde arkadasim Mustafa ve ben senenin ilk ciddi avi icin hazirliklarimizi yaptik ve ilk av olmasindan dolayi iki farkli mesafe ve derinlik denemek istedik yani kisaca biri tutmaz ise bir digeri en azindan ikinci bir sans olacakti en azindan planlar bu yönde idi bu yilki kisin buralarda biraz iliman gecmesinden dolayi sular normalinden daha sicati ve bu avantajdi

Neyse iki farkli mesafe iki fakli derinlik dedik biri yaklasik 25m. mesafede ve 7 m. derinlikti digeri ise 90 ila 100m. mesafe ve 9 ila 10 m. derinlikti ve bu derinliklere görede ayri ayri yemler denenecekti bir haftalik hazirliktan sonra hersey hazirdi Cuma aksam üzeri av yerimize geldik ve oltalar sudaydi isin bundan sonrasi sabirla beklemekti saat aksam 9.00 sulari ilk düdük benim yakin oltadan geldi bu iyi bir baslangicti fakat beklenen balik degildi yani biraz kücüktü 14 kg. civari hemen salindi cünkü foto degeri dahi yoktu ikincisi gece yarisina dogru ve yine aslolan degil moraller biraz bozulmustu böylece yattik sabah kalktik süper bir hava vardi kahvatlitizi yaptik keyif caylarimizi iciyordukki benim uzak oltanin düdügü calmaya basladi oltayi ilk elime aldigimda iste budur dedim cünkü bu seferki iyi birseye benziyordu araliksiz 35- 40 m. cekti ve yavasladi biraz o biraz ben derken nihayet kiyiya iyice yaklasti tahmin dorru idi en az 20kg. disari alip tartildiginda ise 22 kilo 800 gr. fena degil ;) tartilip fotograflari cekildikten sonra tekrardan geri birakildi bu arada oltaninda yemi tazelendi ve suya yollandi ve aslinda aradan cok zaman gecmeden yarim saat falan belki ikincisi yine uzak olta anlasilan balik daha derinde idi onuda ilki gibi aldik 18 kilo 450 gram. ondan sonra iki saat kadar bosluk verdi ve arkadasim Mutafanin uzak oltasinin düdügü calmaya basladi oda 21 kilo. ilkten umutsuzlukla baslayan av mutlu sonlanmisti neyse birdahaki sefere daha iyisi olur insallah........

Tekrardan herkese selamlar Rastgele..

12. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar anket açılmıştır...

13. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

abi ustasın valla laf yok ama sorum olacak

abi kusura bakmada şu devasa sazanları yakalamada kullandığınız yemin bi tarifini msn'den alabilirsek sevincem valla sizin oralarda olduğu kadar buralarda sizin yakaladığınız derecede büyük sazanlar belkı yok ben hiç rastlamadım maşallahın var hepte yakışıklı yakışıklı aynalılar tutuyorsunuz çok rica ediyorum ustam saygılar harbiden ustasın rastgele hep daha iyileri ümidiyle dört gözle olulu yada olumsuz bi cevap bekliyorum usta

14. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    çok güzel balıklar ellerinize sağlık

15. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu ay ne güzel avlar katılmış yarışmaya :) Dönüp dolaşıyorum, tekrar bakıyorum yok birine oy verirken öbürüne haksızlık etmiş olurmuyum diye de oy veremiyorum :D Ne yapmışsınız arkadaşlar :) Hepinizi tebrik ederim, şov yapmışsınız adeta :) Hay Allah... :confused: :)

Son düzenleme: 28 Mayıs 2007
  16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Mtfa ve BigCarp dostumuzun arasında kaldım.
    Yurtdışında bu işin daha profesyonel malzemelerle ve daha bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Yasalara uygun av ve geri salma uygulamaları sayesinde bu derece iri balıkların suda bol olduğunu tahmin ediyorum. Türkiye şartlarında bu kadar büyük turnaların yakalanmasının daha güç olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle Bigcarp dostumu da tebrik ediyorum. Yanlış anlaşılmasın mutlaka o balıklarda çok güç yakalanmış ve çekilmiştir.
    Ama oyum bu sefer Mtfa arkadaşımıza.

Tüm av sahiplerini tebrik ederim.

17. deePblue

deePblue na

site yöneticilerimiz bu ay için bize 3-4 oy kullanma hakkı verebilir mi acaba :D:D
    bu ne ya maşallah..

18. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Verseler iyi olacak ;) :)

19. taraf_team_38

taraf_team_38 Tolga

Favori Kamış:
    hertürlü av malzemeleri
    En İyi Avı:
    1- 60 kg kız arkm :) / 2 - 6.400 gr Turna (Kayseri) 3 - 7kg Sazan (Nevşehir)
    bigcarp kesinlikle 1. abi;)

20. sagopakajmer07

sagopakajmer07

Favori Kamış:
    sarma(kıbrıs),kamış
    En İyi Avı:
    sokar
    tahsin abi o sırrı verirr ama sen o kadar balığı türkiyede yakalayamazsın anca almanyada:D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.