Avcılar Denizköşkler Kıyıdan balık avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında yilmazsog tarafından paylaşıldı.

1. yilmazsog

yilmazsog xxx

Merhaba Arkadaşlar,

Havalar ısındı malum. Bu mevsimde Avcılar kıyıdan ne alınabilir? İstavrit fileto veya kurt-teke yemli olarak?

Teşekkürler

2. deePblue

deePblue na

havalar ısındı ama su soğuk henüz..
    seçim günü b.çekmece sahilinde bi kaç olta atan vardı ancak hiç bir şey alamadıklarını (bi vuruş bile) söylediler..avcılarda da farklı bi durum olduğunu sanmıyorum. yine de o bölgede tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır umarım.
    rastgele :)

3. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Ahmet selamlar.

Geçen mesajını aldım ama cevap yazamadım bir türlü fırsat bulupta.

Albatros'un ilerisinde gürpınar sahil tarafında o betonluğun bittiği yer var ya,
    orası zaman zaman izmarit yapar, yem olarak tırnak büyüklüğünde tuzlanmış tavuk göğüsü tak.iğne olarak 8no-9no iyidir.

ama bu aralar fazla heveslenme Bence zira balık hakikaten biraz açıkta,anca önümüzdeki bir kaç haftadan sonra inşallah.

rast gelsin

selamlar.

4. cemmeydan

cemmeydan cem

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    Yayın
    Selamlar, Avcılar ve civarında kıyıdan balık almak kışın çok zor, yazında seyrek. balığın keyfine varmak isteyen mutlaka kayıkla denize açılmalı. Son 10 senedir kıyıdan balık almak eski tadı vermiyor. Söylediklerim özellikle istavrit, izmarit için geçerli. İllaha kıyıdan avlanılacaksa, ben mevsimi geldiğinde kefal ve zargana öneririm.

5. deePblue

deePblue na

abi teşekkürler :)
    dediğin bölgeyi yaptığım keşif esnasında görmüştüm.zaten olta atanlar da o tarafta vardı sadece. söylediklerini iyi anladım. su ısındıktan sonra o bölgede şansımı deneyeceğim. en azından vakit geçiririm :) :D
    size de rastgelsin

6. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Selam

Avcılarda kıyı balıkçılığı maalesefki yok denecek kadar azdır,yalnız belli başlı yerlerinde mevsimine göre güzel avlar vermektedir.

Bunların başında Ambarlı balıkçılar barınağının önünden ve yine sahil şeridinden denizköşklere kadar olan kısımda kefal ve zargana bulabilme ihtimalin var.

Ambarli iskelesinin olduğu Atatürk evinin önündeki mendirek tarafinda doğru ilerlerseniz geceleri Eşkına avlayabilirsiniz.

Ambarlı dolum tesislerine dogru ilerlerseniz eski balaban motelin alt tarafları yine bu dönemlerde Mırmır yapabilir. Daha ileri gidip Petrol ofisi dolum tesislerine kadar gelirseniz boruların denize baglandığı yerlerde Levrek olmasi kuvvetle ihtimal.

Zira alanlarda var ;)

Son düzenleme: 2 Nisan 2009
  7. wopeer

wopeer mustafa kemal saka

Favori Kamış:
    albastar delta 60 alba carbon leader kamıs
    evet arkadaslar avcılarda balık tutmak cok zor ancak ıstavrıt oda sandal la acılırsan kıyıdan urastıgına deymez

8. world8080

world8080 hakkı

balık

arkadaslar avcılar sahilde balık baslamıstır ben dün gittim 28.04.2012 saat:5.50 ile 9 arası avcılar sahilde balık yapmaktadır istavrit ben dün olta ile kıyıdan beyaz tüy kullandım 912gram balık ile eve geldim yemegimi cıkardım...