Baraj gölünde Alabalık avı malzemeleri

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında no_panix tarafından paylaşıldı.

1. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    Daha önce hiç yapmadığım barajda alabalık avı yapmayı istiyorum ama malzeme konusunda pek bir bilgim yok at çek için BULL FIGHTER 2,70 MT 10-30 GR SPIN KAMISIM var denizde kullandıgım bu kamısı gölde kullanabilirmiyim?birde misina nasıl olamalı meps- kaşık olarak onerecegınız marka model nedir tam olarak link verirseniz çok menun kalırım av marketimden veya diğer sitelerden sipariş vermek istiyorum

2. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    At çek, alabalıkta tadını alacağın en güzel ama bir o kadarda sabır gerektiren avlanma şekli. :) Alabalık için ekstra kancaya falan ihtiyacın yok. Çeşitli numaralarda ve modellerde mepps alman yeterli olacaktır. Hangi modelin, renk ve numaranında en iyi iş yapacağınıda forumda biraz kurcalarsan senin için avantaj olur. Kamışının atarı daha düşük olsaydı daha rahat kullanabilirdin mepps çok hafif bir malzeme o yüzden uzağa atışın sıkıntı olabilir. bir yerlere kurşun takviye et diyeceğim ama alabalık çok zeki bir hayvan, yinede büyüklerden mantıklı çözüm yolları gelecektir. şimdiden rastgele...

3. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    Atarı 10-30 Gr olan kamısımı denızde kullandıgım sahtelre gore aldım oyuzden golde kullannma sanısım pek yok sanırım marka model olarak muhakkak meps te de vardır favorıler tabıkı her bolgeye gore degıse bılır ben aydın ve cevre ılleredekı golet barajlara gıdebılırım ancak enazından bu cevrelerde avlanan varsa ona gore onerebılceklerı model vardır dıye dusunuyorum geneldede tutualn mepsler varsa tavsıylere acıgım :D

4. fthstorm

fthstorm fatih

Favori Kamış:
    Shımano Vengeance Shad 2.70 Cormoran Bull Fighter 2.70 DAİWA Crossfire 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Exage 2500 FC Okuma Travertine TR40
    En İyi Avı:
    3.5 kg. Levrek
    Mesut kardeşim;bende denizde levrek ve gölde gökkuşağı avında Bull Fighter 2.70 kamış kullanıyorum.Beni hiç mahçup etmedi.Bence gölde kullanımında hiç bir sakınca yok,2 no döner kaşıkları ben 30 metre fırlatabiliyorum buda bana yetiyor.

Kullanacağın döner kaşıklara gelince de piyasada oldukça çeşit mevcut farklı farklı markalar var,fakat şunu belirtmek isterim ki orjinal mepss marka döner kaşıklardan asla şaşma.Gerçekten müthiş iş çıkartıyorlar.

http://www.avmarketi.com/asp/product/134706/MEPPS-COMET-DECOREE-No-2 bence her renginden olmalı.
    http://www.avmarketi.com/asp/product/134691/MEPPS-AGLIA-TW-KASIK hiç vuruş alamadığım zamanlarda imdadıma bu döner kaşık yetişti.
    http://www.avmarketi.com/asp/product/134733/MEPPS-AGLIA-RAINBOW-TROUT-KASIK-NO-5 bu kaşık favorilerim arasındadır tavsiye ederim.

5. no_panix

no_panix mesut

Favori Kamış:
    carmoran bullfigter 2.70
    Favori Makine:
    okuma flame 30
    En İyi Avı:
    1.5kg müren
    Çok sağolun önerileriniz için denizde evet çok güzel bir kamış ama gölde nasıl kullanışlı olurmu fikrim yoktu göl avı hakkında zaten hiç tecrübem yok en yakın deniz kenar 100km mesafede herzaman gitme şansımız olmuyor ama bir çok gölet var 50 60 km mesafelerde o yuzden artık gölede gitmek isitiyorum bunun için takım ve malzemler alıcam tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum gideceğim yerler çine topçam barajı ve bozdoğan kemer barajı aydın ili içinde her ikiside sazan ve göl alası mevcutmuş sazan ve alabalık hakkında baya bir bilig toplama çabası içindeyim şu ara :D