deniz turna avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında ekinox tarafından paylaşıldı.

1. ekinox

ekinox özgür

Favori Kamış:
    ef&fe adventure
    Favori Makine:
    ryobi-6000
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 8.5 kg
    merhaba arkadaşlar sizlerin yardımına ihtiyacım var.denizde turna yakalamak istiyorum gittiğim bir yerde çok sayıda turna var ama oltaya gelmiyo rapala ve yakaladığımız küçük balıklardan takıp denedim ama sonuç alamadım.nasıl yakalayabilirim.yardımcı olursanız sevinirim

2. turkport

turkport ali İZMİRLİ...

Favori Kamış:
    olta,,zıpkın
    En İyi Avı:
    yayın balığı 12 kilo civarı
    özgür merhaba ; turna için en ideal tür sırtı mavili alt bölümü beyazlı sahte balık benim geçmişte yayınladığım raporlara bakarsan oradada sahtenın resmini görebilme şansın var eğer bu dediğim sahteyi bulabilirsen turna buna bayılıyor görür gözmer atlıyor ben daha önce defalarca turnaya gittin ve cok heyecanlı ve eğlenceli avlar yaşadım ; canlı balık tutmana hiç gerek yok cok zorda kalırsan sübye deneyebilirsin ben sübye ilede cok turna aldım

sana diğer bir teklifimde ayın 15 gibi bende antalyadayım eğer programları tutturabilirsek ben gelirken sahteleride getiririm bu heyecanı beraber yaşarız :)

3. 4K-MERSİN

4K-MERSİN Kenedi Sezer

Favori Kamış:
    snap/lineaeffe/shimano kamislar
    Favori Makine:
    Shimano, penn, okuma, kumyang
    En İyi Avı:
    Akya(sarıkuyruk) 10kg
    ben genellikle 3 degisik sahte balik kullanirim.
    1) river2sea (11 cm) beyaz gozleri kirmizi olan,
    2)yozuri turuncu kafa ve sari sirt(cristal minnow)(11cm)
    3)maria princess sari sirt, kirmizi alt (11cm)
    bu üçü ile hic bos donmedim her defasinda birine rastgeldi ozellikle gece atislarinda cok basarililar.
    adrasan da da arkadasimla birlikte ciktigimiz avda 1no ile aldik.

gunduz ve suyun/havanin rengine gore de diger cesitleri kullanabilirsin ozellikle sirti kara alti gri tipler genelde basarili oluyor.
    rastgelsin.

4. ekinox

ekinox özgür

Favori Kamış:
    ef&fe adventure
    Favori Makine:
    ryobi-6000
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 8.5 kg
    ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyelerinize uyarak şansımı deneyeceğim

5. PACO

PACO Umut DEMİR

Zamanlama konusunu da unutmamakta fayda var,Sabah ezanında güneş doğmadan,akşam güneş batışı,2 alacakaranlık aralığında...;)

6. m.şahin

m.şahin m.şahin dikici

iyi günler arkadaşlar
    turnada tada baraküda da kullandığım yem rapalanın husky jerk 14 cm blue yada silver blue 12 cm de olur ama 14 daha randımanlı küçük yemleri hap gibi yutuyor. rastgele