İstanbulda Levrek nerede tutulur ?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında murat303 tarafından paylaşıldı.

1. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Kıyıdan Kamış ile İstanbuldan Levrek tutmak için nerelere gidilebilir ? Tabiki tam nokta vermenizi beklemiyorum ama ( Beykoz tarafı v.b ) şeklinde yerleri belirtebilirseniz bizlerde Levrek için atışlara başlayabiliriz.

Ayrıca Mevsimi nezamandır yaklaşık olarak ?

2. webokur

webokur cihangir

ya ewet.. nerelerden çıkıyor bende merak ediyorum. bilen abiler varsa sevinirim.

3. morrigan

morrigan

Favori Kamış:
    olta,çapari,kaşık,rapala,silikonlu yem vsvs..
    En İyi Avı:
    zargana-levrek-uskumru bide kaya balığı:)
    kilyos bence:) attım ama içime öyle doğdu valla

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    mart ve nisan ayında galata köprüsünün belli yerlerinde levrek ve eşkine çıkmaktadır
    yem kurt ve teke

5. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    İstanbul ve levrek ha... Bak şimdi ben de merak ettim...
    Yanılmıyorsam bayağı bir tehnalık yerlerde çıkıyor olsa gerek, şöyle Karadeniz'e doğru felan :):):)

6. MGB

MGB GOKHAN

Favori Kamış:
    Kamış olta, yapay yemler, sırtıyı pek severim :) ...
    En İyi Avı:
    Umarım yakında İRİ bir LEVREK :)
    Bir levrek aşkı aldı başını gidiyor... Hadi hayırlısı... İnşallah herkese nasib olur bu sezon şöyle güzel levrekler tutmak... Şunun şurasında ne kaldı Mart'a :)

7. labas

labas

Favori Kamış:
    Silstar multimesh 3.50, silstar GXB 70 makina
    En İyi Avı:
    olacak birgün mutlaka :)
    Benim bir abim caddebostandan fenerbahçeye kadar zıpkinla dolaşır hep büyük levrekler vurduğundan bahseder ama henüz ben görmedim ama görenlerle konuştum.

Belki faydası olur ama geçen hafta ben epey bi dolaştım hiç birşey alamadım.

Sevgiyle...

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi öyle deme başka yerlerinde çıkıyormu bilmiyorumda galata köprüsünün belli noktalarında ispendek.levrek,eşkine çıkıyor

9. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Cok iyiydi:D :D :D :D

10. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Yaşadığım deneyimler sonucunda Şile sahilden giden yol üzerinde Sahilköy(daha önce İstanbul organizasyonu için adı ve fotografları forumda geçmişti) diye bir köy var buranın sahilinde geniş bir kayalık kıyı şeridi mevcut burada kaşık ile levrek alınıyor ama yemli hiç denemedik bilmiyorum belkide yemli oltaya daha iyi gelebilir.Yalnız kayalıklar üzerinde sessiz beklemek gerekiyor zira çok hassaslar ve denk gelirse 10-15 kg kadar olanları bile var.Bana bir sefer Lüfere kaşık sallarken geldi ve 0,35 misinayı koparıp gitti

11. webokur

webokur cihangir

marta kadar sabırla bekliycez demekki.. :D :D

12. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    evet:D:Dve erken gidecegizki akşama yer kapalım oglenden kapatıyorlar balık çıkan yerleri

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bizim Yalıköyde ( E-5 in Mimarsinan tarafındaki Çatalca çıkışından çıkın dimdirek devam edin karadeniz kıyısında ) bir tanıdığımız var restoran sahibi, senede 3-4 kere gideriz ben orada sahilde gezerken (ki denizi balık tutmaya çok müsait hemen derinleşir ve tertemiz) koca koca levrekler görüyordum. Kefal değildi levrekti kefallde levreği ayırabiliyorum. Ama o zaman küçüktüm aklım ermiyordu pek. Aslında o tarafa bi ava gitsek iyi olur. Kalkanda yapar boş göndermez tahminimce.

14. webokur

webokur cihangir

abi mesajın insanın kanını kaynatıyor... hemen gidesim geldi..:D:D:D:D:D

15. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Bana kalırsa İstanbul'da hemen her yer levrek yapabilir, ancak her yerden levrek avı yapılamaz. Zıpkıncıların vurduğu balıklar sizi yanıltmasın, zıpkınla levrek alınan yerlerden oltayla levrek alınabilir şeklinde bir kaide yok. Balıkların sadece gezdikleri meralar vardır, bir de yemlendikleri meralar vardır. Olta için balıkların yemlendiği meraları bulmak önem taşır.
    İstanbul'da oltayla levrek yakalandığını gözümle gördüğüm tek yer Galata köprüsü. Galata köprüsünün ayak diplerinden baharda canlı teke ile levrek alıyorlar, ama o bölgelere kolay kolay yanaşamazsınız. Bazı balıkçılar buraları parsellemiş durumda, o dönemlerde boş bulmak imkansıza yakın.
    Bunun dışında arkadaşlarımdan doğru levrek yaptığını duyduğum yerler var. Bunlar Adalar, Sarayburnu, Tuzla, Yeşilköy. (Yakın zamanda levrek yakaladıkları yerler) Kendim avlanmadığım için buralarda nerelerden ve nasıl avlandıklarını bilmiyorum. Bunun haricinde tekneyle bahardaki Karadeniz'e çıkış döneminde Üsküdar ve Beylerbeyi'nden uzun oltayla av yapıldığını biliyorum. Eminim tüm bunların dışında da daha bir çok levrek yapan yer vardır.
    Madem biliyorsun, niye avlamıyorsun diyorsunuz tabii. Önümüzdeki sene inşallah :)

Son düzenleme: 12 Ocak 2007
  16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Selam adaş

Yeşilköyde bilinçlimi levrek avlamışlar yoksa şans eserimi bunu merak ettim. bir bilgin varmı nasıl avladıkları konusunda

Cidden bi levrek merakıdır aldı milleti bu aralar hayırlısı olsun.
    Levreğin tam mevsimi nedir acab bu aralar çıkma ihtimali varmıdır

17. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sorma herhalde 1 aya yakın oltayı elime almammdan kaynaklanan bir durum olabilir bu . Hatta 50 gün falan. Ama yarın büyük gün ;)

18. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Emre, senden bu sorunun geleceğini tahmin ediyordum. :)
    Dediğim gibi bu avı yapan bir arkadaşım. Bilinçsiz olduğunu sanmıyorum, öyle olsa Beşiktaş'tan kalkıp Yeşilköy'e gitmezdi. Kendisiyle ilk karşılaştığımda ne tarafında avlandığını sorarım.

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Saolasın Emre
    Evet yeşilköy denince kanım dondu. Ama bu doğru değil aslında, balıkçı adam her yere gidebilmeli. Ama işim bunlara engel malesef keşke daha esnek bir iş hayatım olsaymış.
    Arkadaştan detayları öğrendiğinde bana özel mesaj atarsan sevinirim. Saolasın

20. berk43

berk43

Favori Kamış:
    olta, sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 7 Kg.
    Selam İstanbul' u pek bilmem ama az önce bir sitede gezerken şu yazıyı okudum: " Levrek İstanbul Boğazı' nın Marmara' ya açıldığı kısımlarda, sarayburnundan Kumkapı' ya doğru olan alanda, özellikle batıklar çevresinde bulunur " Reklama girer mi bilmiyorum ama okuduğum yer bilgehansarp.net
    Umarım işine yarar, Şimdiden rastgele...