kızılkanat tutmak için

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında acemi0lta tarafından paylaşıldı.

1. acemi0lta

acemi0lta Mehmet

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    10 istavrit
    Selamlar,

Yarın ya da daha sonra kızılkanat tutmaya sazlıbosnaya gitmeyi düşünüyorum. Acemi olduğum için kızılkanat avı mantıklı geldi bana. Kızılkanat için Oltama ne takım takmam gerek yardımcı olur musunuz lütfen?

Teşekkürler !!

2. vetserhat

vetserhat Serhat TORUN

Favori Kamış:
    mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
    Favori Makine:
    shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
    En İyi Avı:
    Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
    Ekmek,toprak solucanı,tavuk göğüs eti vb.
    biz genelde bunlarla tutarız. avlanacağın yer sığ ise hiç kurşunsuz şıp şıp olta ile kolaylıkla tutarsın. derin ise köstekli dip oltası işe yarar.

3. acemi0lta

acemi0lta Mehmet

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    10 istavrit
    Teşekkürler arkadaşım, şıpşıp olta alayım ya da yapayım bugun.
    yarın da tutmaya giderim.

benim gibi bir acemi için zevkli olacaktır :D

4. akinkaptan

akinkaptan

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,rapala,çapari
    En İyi Avı:
    Turna Valla 4 5 Kiloo Vardı
    arkadaşım sazlıbosnada balık kaldımı :( ben hiç sanmıyorum ama şansını dene toprak solucanı ile çok güzel av yaparsın ama kızılkanat varsa tabi şimdiden rastgele gittikten sonra haber verirsin bekliyorum haberlerini.

5. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    Şubat ayında kıyıdan kızılkanat alman bence biraz zor, kıyıdan yakalarsın fakat dibi yosunlu bölgelerden alırsın ben derim tek iğneli bir dip oltası yap kurşun en ucda iğne ortada ve kurşundan yarım metre kadar uzaklıkta bir küçük şamandıra tak kıyıdan 30 metre civarı salla yem olarak bulabilrsen kesinlikle solucan kullan solucan bulamazsan çiğ tavuk göğsü kullan

yapacağın olta düzeneğinde misina şamandıra sayesinde gergin durucak ve iğne su akıntısına göre hareketli olur böylece kızılkanat'ın ilgisini daha çok çeker...

6. atmaca

atmaca İNANÇ SİNAN

Favori Kamış:
    meslek sırrı
    En İyi Avı:
    yayın 7,5 kg
    selam mehmet ağbi

Agbi kızıl kanat tutmak istiyorsan evde yemekte yediğimiz makarna çeşiti olan kus kus denilen makarnayı kullan,ama önce birazını yemlemede kullan:)

7. almanci

almanci

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Pullu sazan-13 kilo-83cm
    merhaba arkadasim Kizilkanatbaligini tutman icin iyibir yem biliyorum misirunundan yada taze beyaz ekmegin icindeki hamurunu cikartip kücük bir dis Sarmisakla karistir, bunu birgun önceden yapip naylontorbanin icine k oyarsaniz daha iyi olur.sarmisak az olsun cok olursa balik yemekten vazgecer. Umarim sizler icinde iyibir balik yemi olur. Rastgele:cool::rolleyes:

8. meco

meco mehmet (meto)

Tatlı su balıklarının icerisinde enkolay enbasit avlağ bence kızılkanatır.Herşeyden önce avlanacak olduğun bölgeyi iyi bir yemlemek gerekir .Daha sonra ben genelde kemik kurdu kulanıyorum yem olarak yada arpa şehriye *Kaynamış* şıpşıba 3-4 iğne takıp o şekilde avlanıyorum.Denemenizi tavsiye ederim