rus kefali oltası..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında sanalbalıkcı tarafından paylaşıldı.

1. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Arkadaşlar karadenizde rus kefalini olta ile yakalayabilenler taktiklerini yazabilirlermi acaba..Teşekkürler rasgelsin..

2. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    ömer abi ben rus kefalini 5 no igneyle kurt takarak yakalıyorum 3lü takım ama biz bunu galata koprusunde yukardan asagı dipten 9-10 tur yukardan alıyoruz

3. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Bu balık birde karadenizde yakalansa ..

4. korsan_28

korsan_28

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,çırpma
    En İyi Avı:
    kefal:2.200
    abı en ıyısı karadenızde kefal ıcın cırpma balıgı gor sonra şaaak cok kolay bende gıresunluyum ve kefali bu sekılde cok yakalıyorum

5. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Tebrikler

Sevgili arkadaşım senden rica etsem çırpma(çarpma) ile balık yakalarken kaç tane balık gözü yada parçası yakaladığını yada kaç tane balığı parçalayarak yaraladığınıda rica etsem yazabilirmisin..

6. korsan_28

korsan_28

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,çırpma
    En İyi Avı:
    benım uzmanlık alanım cırpmadır cok ıyı yaparım ayrıca cırpmayla balıgın gozunu degıl balık tam olarak yakalanır hıc parcalamadadım ben yakalayamayacagım balıga atmam

7. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Bildiğim kadarıyla çırpma yöntemi, 3 lü kancanın takılı olduğu misinayı balığı gördüğünüz tarafa doğru atıp hızlı bir şekilde çekerek balığa saplama şeklinde yapılan avdır ki, burda kancanın balığın neresine geleceğini kestermeniz imkansızdır. Yani bu balık tutma yöntemi ile balığı yaralamanız içten bile değil. Balık misinadan kurtulamazsa pek sorun yok, fakat balık misinadan kurtulduğu taktirde o balığın sonunun ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı ???

8. korsan_28

korsan_28

Favori Kamış:
    olta,zıpkın,çırpma
    En İyi Avı:
    bu zamana kadar kancamdan hıc balık kacamadı ama duyduylarım gorduklerım var:kuyruk kısmından yakalanan balık sert kuyruk darbelerıyle kancadan kurtulur yanı anlıcanız balık kuyruktan kancaya gemısse ısınız...kancadan kurtulan balıkların bazıları yaralarını zamnla ıyılestırıyomus duyduguma gore bızım arkadas oyle bı balık yakalamıs ustunde cırpma ızı varmıs

9. Suatreis

Suatreis

değerli arkadaşım, öncelikle sizden imzanızı rica ediyorum malumunuz üzere bu konuda haberi olan olan tüm dostlarımız imza hususunu sevgili admin lerimizin hitabet ve benzeri konularda karışıklığa mahal verilmemesi için kendisi adlarına kural addetrmişlerdir. Diğer bir konu ise çırpma diğer ve asıl adı ile çarpma denilen aygıtın avcılık ile hiçbir bağdaşır yanı yoktur. Avcılıkta temel ilke avınıza temel ihtiyaçlarınız doğrultusunda (karın doyurma, ısınma, korunma ...) yaklaşmıyorsanız o na şans vermenizdir.Aksi halde bunun adı tuzak olur. Tamam eyvallah tuzağında avcılıkta yeri vardır ancak incelersek bunun cezbediciler aracılığı ile avın tercihine bırakıldığı görülür. Daha açık ifade edersem ki tamamen özdeyişim olup, sizi rencide etmekten müstesna olarak çarpma kullanımını "katillik" olarak vasıflandırıyorum. Bambaşka olmamakla beraber yine bir konuya müsadeniz ile değinirsem, bizler amartör (meraklı-hevesli) avcılarız amatörlüğün gereği hiçbir konuda uzmanlık iddiamız yoktur sizinde böyle bir dostumuz olduğunuzdan şüphe duymayarak kullandığım kelimelerin sivriliği için özür diler, bunların anlatımın icabı olduğunu belirtir kucak dolusu sevgilerimi sunarım.