26.07.2009 Yamula Barajı Gökkuşağı Alabalık Avımız

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında aslan_kral tarafından paylaşıldı.

1. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Ekibimizden Rıfat abinin yıllık iznini kullanıp yanımızda olmadığı 2 haftalık sürede biz antrenmanlarımızı ihmal etmeyip güzel balıklar yakaladık.Alabalık bizim için büyük bir tutku olduğu için Rıfat abininde katılımıyla yeni bir alabalık avına karar verdik.Ekibimiz Rıfat abi,Atilla abi,Fatih ve bendenizden oluşuyordu…

Cuma gecesi saat 02:30 da gecenin zifiri karanlığında düştük yollara…Alabalık yakalamayı düşünmek bile bizleri heyecanlandırmaya yetiyordu…Erkenden avlağımıza varmıştık…Hemen çayımızı demledik ve güzel bir kahvaltı yaptık sohbet eşliğinde…Kahvaltı sonunda Rıfat abiyi kıyıda yeni aldığı rapalalarıyla baş başa bırakarak botumuza atladık ve önceden planlanan hedef noktaya ulaştık….Sabah balığının tam zamanıydı şafak sökmüş balık hareketlenmişti…Hemen yemli takımlarımızı suyun derinliklerine indirdik. Havanın ve suyun ısınmasından dolayı balıkların derine çekildiğini biliyorduk ve mepslerimiz eskisi kadar cazip gelmiyordu. Derken o adrenalini en üst seviyeye taşıyan alanın oltaya vurma anı…Tarif edilemez mükemmel bir heyecan…Sert vuruşlar ve oltadan kurtulma çabası…Müthiş bir mücadele işte bizim tutkumuz buydu…Bu mücadeleyi yaşamak … Yakalamak ya da kaçırmak değildi önemli olan o sert vuruşları oltanda hissetmek anlatılmaz yaşanır derler ya işte öyle bir şey…Telsizle Rıfat abiye seslendik onda tık yoktu…Hemen botla gidip onu balıkların yoğun olarak vurduğu yere getirdim…Öğlene kadar ki avımız oldukça bereketliydi…Rıfat abi formdan düşmüş gibi gözükse de ben öğleden sonrası için ondan umutluydum…

Öğle yemeğimizi hızlıca yedikten sonra öğleden sonraki avımıza başladık…Ekibimizde bir kişi vardı ki ününü daha önce sıkça duymuştum avbeyimiz Fatih balıkları ensesinden kuyruğundan bacağından kolundan demeden yakalıyordu…Maşallahı vardı ballı Fatihin…Atilla abiyle bende çekiyorduk balıkları ama Rıfat abi oldukça formsuz bir gündeydi… Limit sayımızı bulduğumuzda saat henüz 14:00 gibi erken olmasına rağmen biz avı bitirmiştik…Av sonunda 40 alabalıkla mutlu ve huzurlu bir şekilde evimizin yolunu tuttuk…
    Umarım Rıfat abi üzerindeki kara bulutları bir an önce dağıtır ve sahalara muhteşem bir dönüş yapar.İşte tuttuğumuz tamamı porsiyon üzeri olan alalar…

2. autan

autan Gorkem

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Bu güzel anlatım ve fotolar için teşekkürler.

3. sehzadem82

sehzadem82 H Barış KEDELEŞ

Favori Kamış:
    AlbaStar
    En İyi Avı:
    4 Kg Sazan
    Çok bereketli bir av olmuş tebrik ederim balıklar harika elinize emeğinize sağlık.
    Yem olarak ne kullandınız birde onu yazsaydın ustad?
    Uzun zaman oldu alabalık yemeyeli :(

4. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Barış kardeşim yem olarak hamur içine ezilmiş alabalık yemi kullanıldı ve bir miktar un ve yumurta ile de desteklendi. Açıkçası at-çek tarzı avlanmayı daha çok seviyoruz ama balıkların derinde olması neticesinde bu tür yemli takımları denedik ve sonuç aldık.

İnşallah size de en kısa zamanda hem avlamak hem de afiyetle yemek nasip olur..

5. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Havanın sıcaklığı sebebiyle alabalık suyun derinliklerinde ikamet etmekte bizde bunu düşünerek mepsleri bir kenara bırakıp yemli takım yaptık iyi ki de yapmışız...Yem olarak alabalık yemini ezip un ve yumurtayla karıştırıp hamur şekline getirdik...Balıklarda bunu oldukça sevdi doğrusu...

6. avbeyi

avbeyi M. Fatih COŞKUNÇAY

Favori Kamış:
    balık tutacak kadar yeterli malzeme
    En İyi Avı:
    TURNA 70 cm
    Bizim için güzel bir gündü. Herkese böyle avlar nasip olur inş...

Son düzenleme: 29 Temmuz 2009
  7. CalkuT

CalkuT İsmail

Favori Kamış:
    Alba Star
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg
    Tebrikler guzel avınız ve raporunuz icin. Rıfat abi alabalık roparlarını okuya okuya dayanamadı kactı sonunda alabalık avına :)

8. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    Gerçekten güzel bir av günüydü bizi bu avlağı ve av yöntemini gösteren Fatih arkadaşımıda teşekkür ederim.doyamadan bitirdiğim bir av oldu bazı arkadaşlar diyecek şimdi 40 balık tutulmuş doyamadım diyor diye ama çoğunu fatih tuttu bizim limitide o doldurdu.bütün arkadaşlarımın en kötü avı böyle olsun herkese rasgele.
    Fatih bizi balığa götürrr....:D :eek: :eek: :eek:

9. malidemirkan

malidemirkan Mahmut Ali DEMİRKAN

Favori Kamış:
    Shimano Nexave 5-25 15-45
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    güzel bir av olmuş. Fatih nasılsın bu arada? Nerelerdesin?
    Birşey daha sorabilir miyim? Kaç kişi avlağa gittiniz? Yeterden biraz fazla gibi geldi de? Tabi buradaki ustalar daha iyi bilir.. Tekrardan rastgele

10. avbeyi

avbeyi M. Fatih COŞKUNÇAY

Favori Kamış:
    balık tutacak kadar yeterli malzeme
    En İyi Avı:
    TURNA 70 cm
    Mali kardeşim nasılsın. ben kayserideyim. enerji bakanlığına bağlı bir kurumda çalışıyorum. ava 4 kişi gittik. limitleri doldurup bıraktık. selametle görüşelim inş.

11. aslan_kral

aslan_kral Kubilay

Resimlere dikkatle bakılırsa ya da dikkatli bakmaya gerek bile yok normal bir bakışla da görülebilir 4 kişi av yapmış ve tam 40 balık var 41 yok yani...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Temmuz 2009
  12. nahit38

nahit38

Favori Kamış:
    kamış olta
    En İyi Avı:
    turna 60cm
    çok güzel av olmuş tebrikler arkadaşlar

13. armada42

armada42

tebrikler çok güzel bir av olmuş. siz bensiz nasıl organize yaparsınız. ama iyi yapmışsınız. ben aranızda olmacagım artrık. bi,liyorsunuz antalya kemere geldim. yazıyı bir solukta okudum nede olsa eski günler aklıma geldi. balık tutmak bahane sohbet şahene güzel bir ortam olduğunu bilmek bana yetiyor. avınızda muhabbetinizde bol olsun
    herkese selamlar

14. takunya

takunya M.Uğur YILMAZ

Favori Makine:
    clipper 022
    En İyi Avı:
    35 cm dağalası
    Tebrikler arkadaşlar. İnanın, gökkuşağı avlarınızı imrenerek takip ediyorum

15. malidemirkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    grşz tabike .. bende öğretmenim artık. rastgele ... kancanız keskin olsun :)

16. malidemirkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 4000FI
    En İyi Avı:
    76 cm sudak
    dikkat etmemişim :)

17. fixahmet

fixahmet AHMET

Favori Kamış:
    Daiwa msp 270
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 4000vi
    En İyi Avı:
    sazan 5150 gr
    maşallah maşallah. Allah nazardan saklasın. harika bir av ve güzel bir rapor olmuş. tebrik ve teşekkürlerimi yolluyorum tüm ekibe.

18. NADİR

NADİR NADİR

Favori Kamış:
    kenardan at-çekte kullanılan tüm malzemeler
    Favori Makine:
    SHİMANO
    En İyi Avı:
    yakaladığımda heyecanlandıran balık
    Vallahi tebrik ediyorum.Yine ekip toplanmış güzel bir av yapılmış.Tebrik ediyorum. Havanın çok sıcak olmasına rağmen balığı arayıp bulup yakalamak süper.Helal olsun.Kullanılan yem gerçekten akıllıca.Ancakkkkkk tabi bu arada Rıfat ve Atilla abiye sitemlerimi iletiyorum.Yamulaya gelmişiniz, bir alo demediniz vallahi alacağınız olsun. :( Yine beni böyle bir güzel avdan yoksun bıraktınız. Hepinize Rastgeleee...

19. Emili

Emili Anıl

Tebrikler, bereketli bir gün geçirmişsiniz. Yem isabetli bir seçim olmuş ;)

20. Ati

Ati atilla

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Yayın 88 cm.
    Kardeş inanmazsın belki ama inan aklıma geldin ama gelemen diye haber etmedim birde avlağa bizide fatih götürdü durum ne olur bilemediğimden ta oralardan boşa çağırmayım diye aramadım avın böyle geçeceğini bilsem kesin arardım.bu hafta bir plan yok gibi olsa olsa dokuzpınara gitmeyi düşünüyom haftaya kesin birşeyler yaparız ondada kesin haber ederiz aslında sana ters düşmese bir uzunyayla yapsak güzel olacakta güzel turna çıkıyor bu ara ama sana ters kalıyor.bu arada levreklerden haber varmı durum ne haber bekliyoz.