BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

07-11-2012, 09:16   #2541
metallurgist
Gültekin Güler / İskenderun

metallurgist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Lineaeffe spirit 3,90
En İyi Avı: Lüfer 1 kg
hafta sonu iskenderunda balık avı yarışması var arkadaşlar. katılmak isteyenlere duyrulur
metallurgist çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2012, 19:06   #2542
UZM-36
Mahmut Ç. / Tunceli- HATAY,Dörtyol

UZM-36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Okuma Alümina 240 cm spin kamış - energy carbon 3 m -lineaeffe 2.10 m spin kamış
Favori Makinası: Okuma Octana OT-40 8 bilyeli
En İyi Avı: (CEYLAN PALAMUTU 1.250 KG) (LÜFER 1 KG) (LEVREK 1.KG ) (SAZAN 53 cm)
metallurgist
hafta sonu iskenderunda balık avı yarışması var arkadaşlar. katılmak isteyenlere duyrulur
S.A Gültekin, yarışma tam olarak hangi gün ve şartlar hakkında bilgin varsa bu konuda da bilgilendirirsen seviniriz
UZM-36 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2012, 19:31   #2543
der3uzy
Ekrem / Hatay/Antakya

sevgili dostlarım yıllardır -her ne kadar kesntiler de olsa- balığa gidiyorum. neredeyse her balığı yakaladım ama son iki senedir sadece at-çek olmak üzere levrek ve lüfer peşindeyim, almadığım sahte, silikon -ges dahil- kalmadı samandağ-konacık-arsuz-iskenderun civarında -nokta gizlemenizi anlarım- ama en azından ne zaman ve nerelerde aramalıyım? liman içinde 11-12 cm olmak üzere bir adet levrek yakaladım -elbette saldım-. bu hasreti bitirecek bilgilerinizi bekliyorum sağlıcakla kalın!
der3uzy çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2012, 20:01   #2544
alişan
Alişan / İskenderun

alişan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: eh işte Allah ne verdiyse
Sevgili hemşehrim
İskenderun körfezinde GES ile levrek alan hiç duymadım
GES ile turna aldım geçen yıl ekimde sabah namazını az geçe
Levrek ve lüfer alamamak tamam
Ama turna muhakkak alınmış olunması lazım iki yılda
Çünkü hareket eden hiçbir şeyi affetmez
Kaşıkla alan çok duydum.
Fiyat farkı gözetmeden vurur sahtelere
Bizim buralarda silikonculara gelmez. Gelir diyen varsa video göstersin. Hemen yanlarından atıp çeken benim her marka sahteme gelir. Daiwa ve Max Rap hem de 15 cm liğine kocaman beyaz bana gülmüşlerdi silikoncular... Az sonra bana imrendilerdi izn-ü keremiyle...
En nazsız, lafı dolandırmayan, dalga geçmeyen, niyeti ciddi, hemen sadede gelen demiyorum, hep sadedde olan, açlıktan ya da hırsından yemin peşinden ta ayağının dibine kadar teşrif eden, çekişi en zevkli, eti en lezzetli, büyüdükçe tadı artar.
Pişirirken balık değil deniz sucuğu mübarek
Kaşıkla atçek yapıp da turna alınamıyorsa, -sahte balıkla da aynısını söyleyebilirim- o merada turna yok demektir. Olsa inan vurur. Hiç değilse ayak dibine kadar takip eder.
E iki saat attım vurmadı, sonra bir turna tuttum. Demek ki yanından geçti geçti vurmadı iki saat... Yemi değiştirince tutabildim. Cevap:Hayır. Mesele, turna kolonilerinin o meraya uğrama zamanına denk gelinmesi meselesidir.

Atçekle levrek lüfer hiç yakalamadım daha önce bilemiyorum.

Bu da temizlemesi gıcık, fakat unla kavrulduğunda yenebilir lezzette, ilk başta yassı olmasından dolayı mercan diye her yerde masum vatandaşın kandırılabildiği, ancak boyutu büyüdükçe yassılıktan çıkıp şiş karın japon balığı kıvamına doğru yolculuğunda teknecilerin avuntusu PM balığı.

Temizlemesi şöyle, pulunu alayım diye derisi de geliyor, yani et fire veriyor pulunu alırken gıcıklığı orda. Ha bi de dikeni batıyor. Dedim belki büyüyünce eti daha bi löpleşir. Bir umut.

Ama çekişi zevksiz mi ? Hayır. Yiyeni zehirler mi ? Hayır. Balık mı ? Balık. 5 kilo mu? 5 kilo...
Tebrikler resimler için teşekkürler Şerif abi.
PM mm. ne olursa olsun. Yine de mal iyi göründü tezgahta abi gözlerimizin pası silindi. Be birader, teknenin altında antenli mercan sürüsü vardı da, biz mi dizmedik tezgaha dediğini duyar gibiyim.
moduz balığı da iyi abi, keşke daha güzel bir ismi olaydı. Afiyet olsun

alişan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2012, 20:33   #2545
UZM-36
Mahmut Ç. / Tunceli- HATAY,Dörtyol

UZM-36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Okuma Alümina 240 cm spin kamış - energy carbon 3 m -lineaeffe 2.10 m spin kamış
Favori Makinası: Okuma Octana OT-40 8 bilyeli
En İyi Avı: (CEYLAN PALAMUTU 1.250 KG) (LÜFER 1 KG) (LEVREK 1.KG ) (SAZAN 53 cm)
S.A Arkadaşlar kardeşim Erkan'ın 04.11.2012 günü saat:06.30 dan 14.00 a kadar tekneden Dörtyol dörttaş açıklarından 7-10-15-20 kulaçlardan tutmuş olduğu balıkları siz forumdaş arkadaşlarla paylaşmak istedim

UZM-36 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-11-2012, 21:17   #2546
alişan
Alişan / İskenderun

Zahmet etmeyin işte UZM-36 arkadaşımıza ait resimler

08-11-2012, 00:52   #2547
mişel uyar
Mişel Uyar / İstanbul-İskenderun

mişel uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Lineaeffe Spider Surf 420
Favori Makinası: Trio 55
En İyi Avı: Antenli Mercan, 750 gr.
der3uzy
sevgili dostlarım yıllardır -her ne kadar kesntiler de olsa- balığa gidiyorum. neredeyse her balığı yakaladım ama son iki senedir sadece at-çek olmak üzere levrek ve lüfer peşindeyim, almadığım sahte, silikon -ges dahil- kalmadı samandağ-konacık-arsuz-iskenderun civarında -nokta gizlemenizi anlarım- ama en azından ne zaman ve nerelerde aramalıyım? liman içinde 11-12 cm olmak üzere bir adet levrek yakaladım -elbette saldım-. bu hasreti bitirecek bilgilerinizi bekliyorum sağlıcakla kalın!
eğer yol sorunun yoksa samandağ çevlik arsuz arası koyları tavsiye ederim. akya ve lüfer yapıyor zaman zaman, ama güneş doğmadan orada olman lazım. birde karaağacı geçince koylar iş yapar yalı kent ve sonra olabilir. konacık tarafını hiç bilmiyorum.
mişel uyar çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-11-2012, 18:52   #2548
alişan
Alişan / İskenderun

şerif abiden mms ler geldikçe yayınlıyom
Abi MMS in eksik olmasın e mi

Konu2 Allah bazı yerlere balığı saçıyor. Aşağıdaki video tam da bunu anlatıyor. Balığı öyle ilginç bir teknikle tekneye alıyorlar ki şaşıracaksınız. Biz de ortalama yirmi otuz gidişimizden birinde atçekle balık alabiliyoruz dörtyol barınağından.
09-11-2012, 09:46   #2549
der3uzy
Ekrem / Hatay/Antakya

teşekkür ederim dostum deneyeceğim
der3uzy çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-11-2012, 10:09   #2550
serif1961
şerif / osmaniye

Alişan kardeşim çok teşekkür ederim, sana zahmet veriyorum biliyorum fakat ben resim yükmeyi beceremediğim için sana gönderiyorum. Saygılarımla.
serif1961 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları