BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Yemler ve Yemleme
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

sazan için boli yada boili

09-06-2007, 11:08   #51
carphunters
sebahtin / istanbul

Favori Kamışı: shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
mby.yigit
bu arada benim merak ettiğim boili takıldıktan sonra tekrar yerinden çıkmasın diye halkanın oraya (en uç kısıma) takılan şey nedir?
boili düşmesin diye hazır satılan plastıkler var onlardan kullanabılırsın veya ufak bir çubuk parçası da işini görür buradaki amaç boiliyi bir şekilde sabıtlemek

Konu carphunters tarafından (09-06-2007 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir..
carphunters çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-06-2007, 13:30   #52
mby.yigit
mustafa / ankara-konya

mby.yigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: shimano
Favori Makinası: remixon
En İyi Avı: levrek 1kg
çok teşekkürler arkadaşlar, bu bilgiler benim için faydalı oldu (sanırım boili için ayrı bir stoper da almaya gerek yok, yeme zarar vermiyecek herhangi birşey de kullanılabilir)
mby.yigit çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-06-2007, 15:05   #53
carphunters
sebahtin / istanbul

Favori Kamışı: shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
mby.yigit
çok teşekkürler arkadaşlar, bu bilgiler benim için faydalı oldu (sanırım boili için ayrı bir stoper da almaya gerek yok, yeme zarar vermiyecek herhangi birşey de kullanılabilir)
boili dediğiniz çok geniş bir kavram
eğer boili ile avlanıcaksanız bu sene sezon açılmadan önce çok çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş olmanız lazım ıkı üç ay boyunca balığı boili ye alıştırma
eğer bu hazırlığı yapmadıysanız başarı oranınız boili ile çok zayıf

nasıl bır doili kullanmayı duşunuyorsunuz dibe yatan yuzen boili
eğer yuzen boili düşünüyorsanız bu sefer ağırlaştırıcı kullanmanız gertekiyor
aşağıda resimde görüldüğü gibi eğer bunu yapmazsanız bu sefer boili yüzer olduğu için bir metre yukarıya çıkar bu da başarı oranınızı düşürür sazan balığı genelde dipte beslenir
montajları geçtik gelelim boili ye ne tarz bir boili kullanıcaksanız içeriği ne olucak buna karar vermeden önce avlanıcağınız avlaktaki canlı potansiyeli çok iyi bilmeniz gerekiyor midye varmı kerevit varmı eğer varsa boili nin içeriği mutlaka bu saymış olduğum canlıların tadında olması gerekıyor veya kokusu olursa avantaj olur tersine avlanıcağın avlakta balık ot ve meyve ağırlıklı beslenıyorsa kullanıcağınız boilinin tadı buna uygun olması gerekiyor
kısadan hisse balık midye,balık,kerevit ağırlıklı besleniyor siz ot ve meyve ağırlıklı boili kullandınız başarı oranı sıfır bu sefer boili bir işe yaramadı dersiniz
yukarıdaki saydıklarımın yanında eğer balık potansiyelini bilirseniz bu sefer boilinin büyüklüğüne de çok rahat karar verirsiniz 16mm 20mm 22/25 mm

ağırlaştırıcı kunulmuş montajlar

Konu carphunters tarafından (09-06-2007 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir..
09-06-2007, 16:33   #54
mby.yigit
mustafa / ankara-konya

mby.yigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: shimano
Favori Makinası: remixon
En İyi Avı: levrek 1kg
sevgili Sabri,
forumdaki sazanla ilgili avcılıkta kullanılan tüm yazıları dikkatlice okudum hatta senin yazmış olduğun konu ile ilgili oldukça faydalı bilgiler var. bu arada bende gerekli çalışmalara başladım tüm yazılanları değerlendireceğim. emeğin için teşekkürler
temmuz gelsin de senin sazan avı resimlerini göreyim diyede dört gözle bekliyorum
mby.yigit çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-06-2007, 16:49   #55
carphunters
sebahtin / istanbul

mby.yigit
sevgili Sabri,
forumdaki sazanla ilgili avcılıkta kullanılan tüm yazıları dikkatlice okudum hatta senin yazmış olduğun konu ile ilgili oldukça faydalı bilgiler var. bu arada bende gerekli çalışmalara başladım tüm yazılanları değerlendireceğim. emeğin için teşekkürler
temmuz gelsin de senin sazan avı resimlerini göreyim diyede dört gözle bekliyorum

kısmet nasıp diyelim mustafa bu sene ben de yaptım hazırlığımı şu ana kadar 4 göl ve ıkı baraja 400 kg yakın yem döktük zaman olursa gidip kurtlarımızı dökeriz olmazsa da sağlık olsun
13-06-2007, 16:43   #56
Balikci34
selim / Almanya

Balikci34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Sportex,Shimano
Favori Makinası: Shimano,Daiwa,Dam,Abu
En İyi Avı: Turna
Çok yararlı bilgiler sabri,yanlız şu kavonoz içindeki resimde iki mısır arsına takmış olduğun yüzdürücüleride açıklarsan boile ile avlanmak isteyenlere daha çok yardımcı olursun,sadece mısır yüzmez bunu yüzdürmek için seninde resiminde vermiş olduğun sarı reng köpük sayesinde yüzer,bazı boileler kendiliğinden yüzer onlar o av şekli için imal edilirler,ama kendiniz boileyi yada mısırı yüzdürmek isterseniz o zaman köpük şart olur,tabiki boile yada mısırın renginde olması gerek köpüğün.
Balikci34 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
14-06-2007, 01:20   #57
carp
Mehmet / Silivri/İstanbul

carp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Göllerde midyeleri en kolay nasıl bulabiliriz ve daha da önemlisi bunları boililerimizin içine katmanın yolu nedir?
carp çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-06-2007, 23:21   #58
birkan

birkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: .2.40 remixon & 4.50 alba star
En İyi Avı: el kadar sazan
arkadaşlar bu sazanlar için solucan işe yararmı ? malzeme dükkanlarından satın alabilirmiyiz
birkan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
19-06-2007, 01:46   #59
carp
Mehmet / Silivri/İstanbul

carp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

birkan
arkadaşlar bu sazanlar için solucan işe yararmı ? malzeme dükkanlarından satın alabilirmiyiz
İri ve diri solucanlar her zaman işe yarar da satan dükkan var mı bilemem...
carp çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
20-06-2007, 18:13   #60
mcoskunerol

mcoskunerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Carphunters in cevapları ve açıklamaları tatmin edici .. teşekkürler.....
mcoskunerol çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları