Merhabalar

Konu, 'Tanışalım' kısmında EmiReiS tarafından paylaşıldı.

1. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Fladen, Shimano, AlbaStar
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Alabalık 58 Cm, Aynalı Sazan 14 Kg.
    Merhabalar.

Adım Emir, Erzurum´da ikamet etmekteyim. Özel bir firmada bölge yöneticisi olarak çalışıyorum. D.Anadolunun Kars, Ağrı, Iğdır, Erzincan, Bayburt ve G.Hane illerini sürekli ziyaret ediyorum.

Hobilerim ve çalışmalarım arasında Açık Kaynak Kodlu yazılımlar.

Drupal-Joomla-Smf-Mybb vb. sistemler üzerine çalışıyorum.
    İşletim sistemleri olarak Linux kullanıyorum, dünyanın en gelişmiş bir Linux dağıtımın (Mandriva) Türkiye destek ve paylaşım platformunun sahipliğini yapmaktayım. Bunun yanında yeni bir oluşum olan Mageia Linux dağıtımın yine Türkiye destek ve bilgi paylaşımını üstlendim.

Grafik alanda Gimp üzerine çalışmalar yaptım. Kısaca GNU düşüncesine uygun olan tüm yazılımları severim.

Bu günlerde Avcılık üzerine ülkemizde ki en kapsamlı platformu hazırlamaktayım, inş. kısa sürede bitireceğim. Burada paylaşmak doğru olurmu ? bilmem buranın da bir kuralı var duyurumu buradan yapmama izin verirse yetkili arkadaşlar buradan da sizlere duyuracağım.

Tatlı su avcılığında çok acemiyim :) itiraf ediyorum. Akarsu ve Göl balıklarını avlamayı seviyorum. Bunların içinde Alabalık ve Kefal tercihimdir. Tuttuğum sazanı suya bırakırım :) ha birde 25 Cm. den aşağı balık yakalamayı sevmiyorum.

Balık avcılığının yanında kara avcılığıda yapmaktayım. Kara avcılığında en çok sevdiğim yaban tavukları ve keklik. İşime yaramayan, küçük vb. kural dışı hayvanlara kurşun atmayı sevmem.

Şuna inanırım. "Bizler gibi bu hayvanlarında bir yaşamı ve bir doğası var. Biz sadece bunlara saygı göstermeliyiz. Amacımız katliam değil, avcılık"

Saygılarımla

2. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    Shimano nexave 5-20 gr 210-240 cm
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    Hoşgeldiniz Emir bey, keyifli paylaşımlar dilerim. :)

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Emir merhaba, aramıza hoşgeldin.:)

Anladığım kadarıyla kara avı ile ilgili bir çalışmadan bahsediyorsun. Başarılar dilerim.

Bunun yanında olta balıkçılığına da ilgi duymana sevindim. Balık boy ve diğer limitleriyle ilgili başvuru kaynağı niteliğindeki 2/2 nolu Tebliği buradan inceleyebilirsin. Biz amatör balıkçıların uyması gereken yasal/kanuni konuları ihtiva ediyor.

http://www.kkgm.gov.tr/teblig/2008-49.html

Selamlar.:)

4. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Aramıza hoşgeldiniz, iyi forumlar... :)

5. EmiReiS

EmiReiS EmiR

Favori Kamış:
    Fladen, Shimano, AlbaStar
    Favori Makine:
    Shimano Exage 1000 RCDH
    En İyi Avı:
    Alabalık 58 Cm, Aynalı Sazan 14 Kg.
    Teşekkür ederim Eran Kardeşim, Hoşbuldum.

Sadece kara avı değil Nuri Aabim, tüm av ve avcılık üzerine. Bu arada verdiğiniz bağlantıya önceden bakmıştım. Balık avlama ruhsatımıda aldım :)

Teşekkür ederim.

6. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Hoşgeldiniz. Yazılımcıların en çok ihtiyacı olan şey , böyle deniz ve doğa sporlarıdır. iyi bilirim. kolay gelsin.