dev minekop baligi

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında adem1 tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Başka bir haberde "Eşkina" ismi de geçiyor, sevgili Kaan hepsini toparlamış sağolsun.

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bursa'da dun bunun konusu hakimdi. Balık vurgun yemis,kıyıya vurmus zaten. Ters donmus sersem sersem bekliyormus.Zıpkına bile gerek yoktu. İmiginden tut al,o kadar. Aslında bu, Marmarada denizin dibinde hayat oldugunu degil ,hayatın bitmek uzere oldugunu gosteriyor kanımca. Hepinize sevgilerimle.

3. emrepasa

emrepasa emre

şu ka suyu muhabbetiyle alakası varmıdır Tevfik abi,HAVALAR ÇOK GARİP SON ZAMANLAR,veya eceli gelmiştir felan?bende bu haberi 25 kilo levrek diye duymuştum.

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Vallahi emre kardesim, o balık neden vurgun yemis ve sersemlemistir bilemem. Ava sahit olan arkadasların soyledikleri,o balıgın sersemlemis vaziyette kıyıya vurdugu ve o sekilde avlandıgıdır. Malumunuzdur ki bu balıklar genelde dip balıklarıdır.Hal boyle olunca da, demekk ki Marmara'da balıklar dipde saglıklı yasam alanları bulamamakta ve son kalan ornekleride bu sekilde telef olmaktadır.. Tabiiki bu benim sahsi gorus ve yorumumdur.Esenlıkler dilerim kardesim. Tevfik.

5. muhammer41

muhammer41 Muhammer YILMAZ

Karadenizde iskorpit yiyen bir levregin kıyıya vurdugunu duymuştum hata bir arkadaşımız üç kg bir levregi kepçeylen yakalamıştı dragonya veya balon da yemiş olabilir kırgın yedigini sanmıyorum minokopun yüzeyide altın yaldız çizgileri olur irileştikçe kayboluyorsa bilemem .

6. emrepasa

emrepasa emre

Etme Tevfik abi:)Narlı da bu hale geldiye yandık demektir!belki de eceliyle öldü hayvacağız.Siz Bursa da yaşıyorsunuz galiba öylemi abi.Ben de buurda öğreniyim,hafta sonu Narlı ya vardık,tutanlar tuttu karagözü ama biz boş döndük.

7. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Evet Emre kardesim,Bursa'da yasıyorum. Narlı'dan bos dondugunuze uzuldum.Tabii ki bu kısmet isi. Ama sunu bil ki orda ki karagozler midyeye tav olurlar. Baska yemleri tercih etmezler. Cunku bu hatayı bende yaptım.Sabaha kadar laylaylom. Yanımda ki 87 tane karagozu aldı gitti.Deneyimler tecrubelerle sabittir. Rasgele kardesim.Tevfik.

8. emrepasa

emrepasa emre

Vay Tevfik abim benim be:)87 karagöz ne demek:)ben taze karidesle yakalıyorum,ustamdan öyle gördüm,ama elbette senin söyled,klerini dikkate alacağım.Ama o tarafta midye yi nerde bulurum ki abi?Bir de orası için gecerli olan avlanma sistemi nedir,nasıldır?

9. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Midyeyi Narlı'da iskelede kayalıkların dibinden toplayabilirsin.Avını da hurda tekneden degilde arka tarafta kayalıklar tarafından yap.Ben orada karagozlere tekeyi kabul ettiremedim.Midyeye baslayınca aramız duzeldi,ama sabah olmus is isten gecmisti artık.Sana bol sanslar dilerim.Tevfik.

10. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Pardon,avlanma sistemi demissin,atladım.8 - 10 numara igne 2-3 gr.kıstırma kursun kullan.1 mt.samandıralı yap.Oralar dolgu kayalıktır. Kamısınıda 3 m.ve ustu kullanırsan verim alabilirsin.

11. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Dün aksam show haberde marmarada 1.90 boy 83kg tahminen 80yasinda zipkina avlanan minakop diger ismi kütük baligi olarak bir haber verildi ayni balik olmasin :s haber olsun diye abartmislar herhalde.. Ben zipkinci olsam kafada snorkel elimde zipkin o baligi görsem kesin kaçarim bellimi olur çekiverir adami mavi derinliklere :)

12. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
  13. volkan07

volkan07 Volkan

En İyi Avı:
    Doğaya iade ufaklıklar
    ben yüzerken suda bununla karşılaşsam arkama bakmadan kaçarım :) hem böyle bişeyi niye avlarsınki kart olmazmı bunun eti, bırak gezsin dursun denizde :)

14. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))
    Başka bir açıdan bakınca.

Amatörlük adına önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırdığımızı söylesem.
    Ne dersiniz?

Arkadaşlar o balık için http://www.yabantv.com/haber/7018-74-kiloluk-minekop.aspx da çıkan haberin altına eklediğim yorumum aşağıda.

Haberi okudum, okudum ve umduğumu buldum. :))

.......... kilosunu 20 TL’den satacaklarını söyledi. :-((

2/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ e göre;
    MADDE 42 (6) Tüp, nargile, maske, zıpkın ile dalış yapılarak, şnorkel ve sualtı tüfekleri kullanılarak su altında ticari amaçla balık avcılığı yasaktır.

2/2 Numaralı Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğe göre ise;
    MADDE 14- (1) Amatör balıkçılıkla avlanmış olan her türlü su ürününün satışı, canlı olarak nakledilmesi ve başka kaynaklara bırakılması yasaktır.

Yani duyula ve biline ki, zıpkın ile avlanmış olan o balığın satışı yasaktır.

Mudanya'da faal olan Kocamanlar Balıkçılık ve dolayısıyla Ömer bey suç işlemek üzereler.
    Tamamen iyiniyet dolu olan teselli de ilginç.
    80 yaşındaki balığın yumurta dökmüş olması. :))

15. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun