Çizme-Kasık Çizme-Tulum Çizme

Konu, 'Takım Çantası' kısmında KANLIKAYA tarafından paylaşıldı.

1. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Yiyiciyim :)
    Merhaba arkadaşlar. Kıyıdan at-çek avlarında kullanmak için sizin tavsiyeniz hangisi olurdu? Neden?

Çizme mi? Kasık Çizme mi? Tulum Çizme mi?

Av yeri; İzmir kıyıları
    Av Sıklığı; haftasonları.

Teşekkür ederim.

2. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Alper abi neopren malzemeden imal edilenler pahalı oluyor ama soğuk derdin olmuyor.. bende neopren tulum var kıyıdan kurt çıkarmak için denize girdiğimizde arkadaşım ayaklarım dondu diye dert yanıyor ben daha soğuk hissetmedim diyorum :) soğuk havalarda suya girmesem bile kullanıyorum rüzgar ve soğuktan koruyor..
    çizme, kasık çizme, tulum hepsinin neopren olanı mevcut..
    soğukta su içinde kullanacaksan pvc olanlardan alma neopren al sağlığını düşün derim..
    rasgele..

bendeki bu çin malı..laser fish diye bir marka, burda bir dükkandan 170 liraya aldım.

3. Elvis

Elvis Suat

Bu biraz avlanma yönteminiz ve meranızın yapısı ile alakalı bence...Eğer tuzlusu da kıyıdan at-çek avı yapıyorsanız,tulumçizme öneririm,neopren hareketlerinizi bu avda kısıtlar ve yorar...Ben DAM marka kullanıyorum,pahalı fakat çok memnunum...

4. İHTİYAR_BALIKÇI

İHTİYAR_BALIKÇI Süleyman

şimdi bu çizmeyi ne amaçlan kullanacaksınız. o önemli. suya belli bi mesafe giripte suyun içinde atçek yapmak istiyosanız ona göre mecburen tulum çizmesi kullanılacak. ama dikkatli olmak lazım geçmiş zamanda bu şekilde suyun içinde avlanırken kayıp düşen arkadaşların boğulma tehlikesi atlattığını oldu. suya girince bi şekilde dengeni kaybettiğin anda tulumun içine su doluyor sonrada ayakların havaya kalkmaya başlıyor. sakat iş. bide tulum çizmeyle suya girince belden aşağı derin suda basınçtan ayaklarını çok sıkıyor. kan gitmiyor kadar sıkıyor valla.

suya girmeyeceksen sadece ıslanmamak içinse tabi yada su bileğine kadar valansa kasık çizme al. hem taşıması için hem giyip çıkarması için hemde içine su sıçrayıp su almaması için en doğrusu budur. kısa çizmenin içine illaki su sıçrıyo be abicim.

5. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
    Alacağım ürünü sonbahar-kış-ilkbaharda kıyıda ıslanmamak için kullanmayı düşünüyorum. Ayak bileğime kadarcık suya girerim, belki en fazla dizime kadar :)

6. cemil sarihan

cemil sarihan cemil sarihan

7. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
  8. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Alper abi ozaman fazla pahalı bişey alma ayak numarasını az büyük al neopren çopar giyersin 20 30liraya mevcut ;)

9. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    benim var tulum çizme normal tiplerden,aklımda yok deyil kaliteli üşütmeyen üzerimde kibar duracak birşey,

sende isteyince aklıma yine girdi:)

ayak numaran kaç kardeşim:confused: bayii ile sıkı pazarlığa gireyim 2 tane alalım,

2dir bana mesaj atıyor firma size özel %40a kadar indirim var diye,ay sonu sonmuş,

istersen sorayım,harbidende %40 indirim yaparlarsa,ilk mesajdaki ürünün benzeri.
    SHAKESPEARE marka alalım:confused:

10. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Sevgili Alper,

Geçen gün başka bir sitede aynı soruya verdiğim cevabı sana da söyleyeyim;

Su içinden avlarda olsun(at-çek), kıyıdan gece avlarında olsun, tulum çizmeler senin de belirttiğin gibi oldukça kullanışlı.

İlk olarak piyasada 30-40TL civarında satılan PVC malzemeden yapılan tulum çizme aldım. Isıtma hiç yoktu. En basit bir takılmada yırtılma ile karşılaştım.

Daha sonra geçen gün satışa koyduğum Cormoran tulumu aldım. PVC olana göre nispeten çok daha iyiydi. Fakat ısı problemi gene vardı.

Birde şunu özellikle belirtmek isterim; tulum çizme alırken muhakkak ayak numaranızı 1 hatta 2 numara büyük almanızı tavsiye ederim. Hareketsiz durumda özellikle ayaklar çok üşüyor. Birçok arkadaş da bundan dem vurmuş. Bunun çözümünü son aldığım neopren tulumla çözdüm sanırım.

Son olarak Türkiye piyasasında neopren tulum araştırdım. Fiyatlar oldukça yüsekti. Bende yurtdışı araştırmalarımda, daha önce arkadaşlarımında kullanarak test ettiği "Cabela's Roaring Fork™ Neoprene Waders" aldım. Fiyat&performans bence harika. 3,5mm kalığınlığında bir ürün. İzmir şartları için oldukça yeterli. Geçen hafta yaptığımız avda termal çoraplarla kullandım. Ayaklarım da üşümedi. Ama bunda en büyük etken normalde 12 numara ayakkabı giyerken 13 numara sipariş etmem. Küçük numara giyildiğinde zaten kat kat çorap giyerek ayaklarımızı daha çok sıkıştırıyoruz ve kan dolaşımını çok çok yavaşlatıyoruz. Buda üşümemizi arttırıyor.

Aynı ürünün TC fiyatı;
    3.5mm Neopren Tulum izme | TULUM ZMELER | www.cabelas.web.tr

Umarım bir fikir oluşturmanıza yardımcı olur.
    Sevgi ve selamlarımla...

11. KANLIKAYA

KANLIKAYA Alper

Favori Kamış:
    D.A.M.
    Favori Makine:
    Okuma Safina SNa-25
    En İyi Avı:
  12. mrmess

mrmess MESUT

En İyi Avı:
    MGRİ 2KG CİVARINDA
    Aynı soru benimde aklımdaydı, cumartesi günü Metro Market'ten bir çizme aldım ama her halde tavsiye ettiğiniz tulum çizmeyi de almam gerekecek...