Foça LRF avım

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Can Kurtul tarafından paylaşıldı.

1. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Dün akşam üzeri 6 da başlayıp gece 11 de bitirdiğim lrf avinda oltanın ucuna özenle iliştirdiğim berkley gulp kurduna atlayan minik bir lidaki oldu 15 cm kadardı aynen suya iade edildi abilerini almak amacıyla yine aynı markanın yengeç taklidini jigheadın ucuna iliştirdikten sonra 2 vuruş aldim ama yengecin bacakları gitmişti banghead tamda o sırada nereden geldiğini anlamadığım bir canlı kum yengeci ayağımın altında geziyordu bende onu oltanin ucuna taktim 10 metre kadar uzağa düşürdüğüm yemim başta taşa takıldı zannettim fakat hemen o beklediğim kafa darbeleri ve kalama sesi geldi 2 büklüm olan kamısımla mücadeleden sonra yakısıklı bir kaba lidakiyi kiyıya kepçe yardımiyla aldim reeling sonradan gelen lidaki, ısparoz ve kayabalıkları suya iade edildi :thumb:

2. zaad

zaad ZAFER

O balığı LRF kamışı ile çekmek... Çok heyecanlı olmuştur.
    Fotoğraflar ve paylaşımınız için teşekkürler, Rastgele

3. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Misine kopacak diye korktum ama kepce vardı yanimda

4. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Tebrikler güzel balık. Desene kısmet ayağının altındaymış:)

5. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Biraz öyle oldu Yaşar abi

6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Bende okurken tam keşke canlı yengeç deneseydiniz diyecektim ki son balığı o şekilde almışsınız. Geçen hafta kordonda av yapanların lrf'yi canlı yengeçle yaptıklarını ve gayet güzel sonuçlar aldıklarına şahit oldum. Tekrar gidecekseniz eski foça limanınını deneyin bence en soldaki iskelelerde çok fazla ufak balıklar var fakat lrf ve yengeç kullanarak veya madya güzel balıklar alınabilir.

7. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Peki kordon ve iç körfezde bostanli-üçkuyular arasi av yapma yasaği hala geçerlimi sırf yasak var diye bayraklidan focaya gitmek zorunda kaliyorum eger yasak geçerli değilse daha sık av yapma olanagim olurreeling

8. simiot

simiot Serkan

Can, öncelikle tebrikler, yine güzel ve zevkli bir av yapmışsın.. Yasak halen geçerli ama dinleyen yok ki:) Her sabah işe giderken görüyorum, Üçkuyular iskelesinden Konak'a doğru dizelenmiş onlarca balıkçı teknesi oluyor. Arada bir gelen sahil güvenlikten dolayı kaçışıp sonra tekrar yerlerini alıyorlar:)
    Bence tuttuğun balığı yemeyeceksen, sadece yakala-bırak tarzı av yapılacaksa bu bölgelerden avlanabilirsin. Bunun dışında sağlık açısından riske girmeye lüzum yok diye düşünüyorum..

9. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Biz yine yeni foçadan devam edecez yani anlasılan:thumb: