Trabzon / of barbun avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Saintmendoza tarafından paylaşıldı.

1. Saintmendoza

Saintmendoza Doğan

Of deresinin denizle birleştiği yerde iki günden beri olta ile kıyıdan barbun avı yapıyorum. Öğlen on iki gibi başlayıp beş gibi sonlandırıyorum. Ortalama bir kilo kadar tutuyorum. Beden 0.25 köstek 0.20 7/8 numara iğne kullanıyorum. Kurşun 50 gram kullanıyorum. Ve en can alıcı nokta ise boru kurdu yerine solucan kullanıyorum. Baya verim aldım ama barbundan başka bir balık vurmuyor. (Vatoz hariç) Hava biraz bozarsa levrek denemesi yapıcam. Tüm arkadaşlara rast gele reeling hooked :hungry: :thumb:

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Arkadaşım solucan derken bildiğimiz toprak solucanı mı??Bu bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.Sevgiler,

3. baraküda007

baraküda007 fatih

metin abi karadeniz bölgesinde çok kalın ve uzun büyük solucanlar oluyor bayağı etli olduğu için denizde iş yapabilir. bende batı karadenizliyim köyüm geredede ama karabük merkezde doğup büyüdüm, bizde çayda balık avı için toprak solucanı kullanırdık nemli topraklarda yazın acayip solucan olurdu hele bahçelerde ağaçların altında dökülmüş nemli yaprakları kaldırınca kazmaya bile gerek olmazdı tencereden elinle spagetti makarna alır gibi avuçlayıp doldururduk torbaya :D karabükte ve gerede de çaylarda çok balık tuttuk o solucanlarla :D antalyada da çok kazdım toprakları ama öyle solucan yok incecik kısa küçücük onlar iş yapmıyor denedim denizde balık görmüyor bile incecik

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Ben de ACABA!!! diyebi heveslendimdi..Tüh beee :D olsun en azından denemeden sonucu sayende öğrenmiş oldum sağol kardeşim:thumb:

5. kofana1903

kofana1903 Timuçin TÜRKYILMAZ

En İyi Avı:
    Kofana
    Tebrikler devamini dilerim , fotograf yok mu . ? :D

6. Saintmendoza

Saintmendoza Doğan

Arkadaşlar merhaba. Fotograf çekemedim ama en kısa zamanda gene çıkıcam balığa o zaman çekip yayınlarım inşallah. Ve evet bildiğimiz toprak solucanı kullandım. Boru kurdundan daha iyi verim aldım solucanla fakat sadece tekir tutabilirsiniz haberiniz olsun. Rast gele

7. bekir arslan

bekir arslan bekir arslan

En İyi Avı:
    aynalı sazan 8 kg
    doğru bir seçim olmuş.bende tesadüfen riva deresinde 15 20 adet arası yakalamıştım.bildiğiniz toprak solucanı ile kum tekiri yakaladık.kefal ve sazan için atmıştık oysaki.