yemleme botu (bait boat)

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında focus63 tarafından paylaşıldı.

1. focus63

focus63 harun

öncelikle herkese selam ederim uzun süredir forumu takip ediyorum lakin yeni üye oldum forumdaki arkadaşlardan allah razı olsun çok faydaları dokundu hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.forumdaki arkadaşlardan ilham alarak bende bir projeye başladım adım adım resimler ile anlatmaya çalışacağım

fiber işlemini gerçekleştirirken resim çekemedim çünkü fiber işlemi biraz sıkıntılı

2. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    BRAVO USTAM

Harun Bey merhaba.Bu arada , üyeliğiniz hayırlı olsun.Keyifli paylaşımlar dilerim.Maşaallah , yetenekli insanları aramızda görmekten , mutluluk duyuyoruz..Allah , hayırlısıyla bitirmeyi nasip etsin inşaallah.Herşey gönlünüzce olsun.Hoşçakalın , :) şen kalın.Bursa'dan selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

3. focus63

focus63 harun

teşekkür ederim ercan bey bu benim ikinci deneyimim ilki acemilik oldu bu usta işi olacak allah izin verrse he denemesi bitti motorları bekliyorum boya işnden önce yüzdürüp testettkten sonra inşallah boyattıracam resim ve videoların devamı gelecek

4. focus63

focus63 harun

teşekkür ederim ercan bey alnımızın akıyla çıkıcaz bu işten inşallah boyadan önce motorların gelmesini bekliyorum inşallah sitedeki ilgili arkadaşlarada ilham kaynağı olabilirsem ne mutlu bana

5. focus63

focus63 harun

6. focus63

focus63 harun

7. focus63

focus63 harun

8. focus63

focus63 harun

9. focus63

focus63 harun

fotoğrafları yayınlamakta biraz sıkıntı çektim ama yayınlamaya devam

10. focus63

focus63 harun

denge yemleme botunda en büyük sorunlardan biri ama şükür böyle bir sıkıntı olmadı

11. focus63

focus63 harun

astarlama işlemini yaptım ve çıkan hataları bu şekilde daha net görebiliyorum

12. focus63

focus63 harun

13. focus63

focus63 harun

tutma kulpu ve yemleme haznesi montajı yem haznesi tam 6 kilo alacak şekilde tasarlandı

14. focus63

focus63 harun

esc yatakları montajı

15. focus63

focus63 harun

akü yatakları yemleme botunun önemli unsurlarından biri suda botun dengesini ayarlayabilmek ve ilerde akü değişimlerinde akü boyunun değişebileceği ihtimali göz önüne alınarak kızaklı olarak tasarlandı

16. focus63

focus63 harun

fotoların devamı gelecektir

17. graski

graski Kerem

Herkese selamlar.

Kolay gelsin. 10 numara bir bot ve işçilik yapmışsınız.Bende bu aralar henüz kendi yaptığım botumu bitirdim. Ancak mesajı şu sebeple atıyorum. Resimlerinizden anlaşıldığı kadarıyla esc leriniz 3 kablolu yani fırçasız ( brushless ) motor kullanacaksınız. Ancak taktğınız bataryalar 9ah. Fırçasız motorlar genelde daha yüksek amperjalı olur. sipariş ettiğiniz motorların amper değerlerini kontrol edin ve bununda en az 1.5 katı değerde lipo pil ile beslemenizi yapın. kurşun asit aküler fırçalı ( 2 kablolu ) motorlar için uygundur. tabi bu durumda elinizde olan esc uygun olmaz. Size tavisyem ise sadece bataryalarınızı, motorlarınızın amper değerinin en az 1.5 katına denk gelen lipo piller ile değiştirmenizdir. Ancak 2 akü kullanmanız nedeniyle paralel bağlantı yaparsanız 18 ah değerine ulaşır. Buna uygun fırçasız motorlarda vardır belki.

Belkide hepsini biliyorsunuz ama ben nacizane sürücü olarak esc kullanıp, kurşun asit akü seçmenizden dolayı bu mesajı atıyorum.

Ben botumun kontrol ve sürücü kartlarını kendim yaptım.Tabi işlemci yazılımını da kendim yazdım. Botum gps destekli olup araç çakmaklık girişinden de şarj edilebilmektedir. Ben daha çok kart kısımları ile ilgilendiğim için botun dış görünüşüne tam manada özenemedim. Şuradaki bebek küvetini modifiye ettim.
    Ancak youtube de gördüğüm normal 10 cm vb. çaplı tesisat borularından zodiac tarzı birşeyler yapmak çok daha kolay olur. Bir tane daha yaparsam kesinlikle tesisat boruları ile zodiac bot tarzı birşeyler yapardım.Yani 40 - 50 cm uzunluğunda bir " U " şekli.

Forumu takip ediyordum ama hiç mesaj yazmamıştım.Bu sayede siftahı da yapmış olduk.Tam bitince birkaç resim eklerim bende.

18. focus63

focus63 harun

kerem çok teşekkür ediyorum yorumun ve önerilerin için.dediğin gibi fırçasız motor kullanacağım ve esc lerde amper değeri olarak yüksek aldım fakat gel görki malzemeler elime ulaşmadı daha hobbyking sağolsun.aslında lipo kullanmamım sebebi kuru akülerü nazaran daha hafif ve buda botun suya tam batmamasına sebep hal oyle olunca pervaneleri güç kaybına uğratıyor artı lipo piller malum ülkemizde fiyatları çok uçuk uzun süreli kullanım içinde yüksek mah değerli piller kullanmak gerekiyor yurt dışında lipoların uçakla taşınması yasaklandı bu yüzden kuru aküye yöneldim.bu arada seni de tebrik ediyorum escleri kendin yapman gerçekten çok güzel.benim o konularda yeteneğim yok.bebek kuveti gerçekten güzel fikir bunu daha önce düşünmedim.resimlerin devmınını bekliyorum.BAŞARILAR

19. focus63

focus63 harun

20. focus63

focus63 harun