motor önerileri

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında haylasx tarafından paylaşıldı.

1. haylasx

haylasx tolga

Favori Kamış:
    fladen extraa flexxx 15-50
    Favori Makine:
    okuma safina pro spa 40
    merhaba ben yakın zamanda birtane 4:60 boyunda fiber bir tekne alicam fiyatı 2500 lira denizde kullanıcam kıyıdan fazla acılmak değil niyetim iyi havalarda 300 400 metre civarı acılırım buna uygun dıştan takmalı hangi motoru önerirsiniz

2. Emrahmuh

Emrahmuh Emrah Kildiran

Favori Kamış:
    Okuma Cedros 60 Lb
    Favori Makine:
    Remixon Jig Master
    En İyi Avı:
    Orfoz 5 Kg
    Selamlar.
    4,60 boyundaki tekne 200 KG dan aşağı değildir. Alacağınız bu boydaki teknenin eni 1.80 den aşağı olmasın.
    Gelelim motora en az 15 hp bir motor gerekir daha zayıf motorlar ile denizin süprizlerinde nahoş anlar yaşıyabilirsiniz.
    Motor markası olarakta Tohatsu öneririm hatta 20 HP alırsanız daha da yerinde olur. Şu an Suzukilerde kampanya var Suzuki daha yeni teknoloji ile üretilmiştir ve daha hafiftir. Suzuki 20 hp 4 zamanlı bir motorda tercih edebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun. Tabi 10 hp ve üzeri deniz motorları için ADB gerektiğini unutmayın ;)

3. haylasx

haylasx tolga

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma safina pro spa 40
    en 1:70 boy 4:60 birde az önce bir firma ile konuştum mercury 9.9hp tavsiye ettiler benim kullanacağım alanı şöyle söylim kızılırmakdan denize giriş yapcam iyi havalarda acılacağım maksimum 300-400 metre

4. suats

suats Suat

Favori Kamış:
    Lınefeeve okuma Dam
    Favori Makine:
    DAM okuma Ryobi Mitchel
    En İyi Avı:
    Kırlangıç 3 kg
    Bence en az 15 beygir al ,:thumb: Daha azı zorlanır ve fazla yakıt harcamana sebep verir...Bizden söyemesi;)

5. haylasx

haylasx tolga

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma safina pro spa 40
    ***ler 15 hp alicam sağolun bilgileriniz için

6. enginköp

enginköp engin köprülü

Tolga merhabalar ;

EMrah Bey söylemiş ama gözünden kaçmadı umarım ?

Amatör Denizcilik Belgen var yada alacaksın değil mi ?

7. cerbit01

cerbit01 Mehmet

merhaba. hemen belirteyim. 4 zamanlı motorların 9.9 ile 15 hp leri arasında çok fazla güç farkı yok emin olabilirsin. hepsinin klavuzları açıkça var internette. ben de alırken çok araştırdım şu an 9.9 4 zamanlı parsun motor kullanıyorum. bir kere naz etmedi tabi bakımlarını eksik etmezsen. adb yoksa önce onu hallet eğer 10 bg üzeri alıcaksan oda kursa tabi sanırım. kıyaslama yapman için kendi teknemi ve arkadaşımın teknesini söyleyeyim .

4.50 safter + 9.9 mercury arkadaşımın

4.50 marin boat + 9.9 parsun benimkisi .

adb alıcaksan gidipte 15 hp e para bayılma.20 ve 25 hp i düşün.

karar senin hocam şimdiden güle güle kullan.

8. mmbb

mmbb murat ballı

merhaba herkese benim ilk teknem isatek 4.00 motor yamaha 9.9 hp durgun suda hiç bir sorun yaşatmıyordu hava bozunca kıyıya çıkmak zorlasıyordu tekne saroz körfezinde kullandım şimdiki teknem safter 5.00 motor 50 hp evinrude hiç bir problem yasamamaktayım motoru nekadar buyuk takabilirsen sorun yasamassın tekneye gore tabiki