selamlar, bot için görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında kurnaztilki tarafından paylaşıldı.

1. kurnaztilki

kurnaztilki ercan yeşil

Favori Kamış:
    silver star
    Favori Makine:
    tica ls 4500
    En İyi Avı:
    levrek 3.200 kg sazan 10,400kg
    selamünaleyküm, arkadaşlar ben ercan, adana da yasıyorum fakat görevim gereği mardın deyim, kısmet olursa haziran ayında adanaya tekrar taşınacağım. amatör oltacıyım, 2 yıldır denıze hevs sardım, 25 yıllık yılan balığı avcısıyım, yılan balığında iyi sayılırım sizlerle paylaşımlarımıda yapacağım kısmetse.

benım sizlerden bir yardım talebım olacak, hayatımda ne bir bota bindim nede av yaptım yanı hep kıyıdan avlandım. fakat artık bir botum olsun ve 2 kişi azamı 3 kişi ile fazla olmamk kaydı ile açılıp denızde olta atmak istiyorum. botumu bagajımda taşıyacağım bir bot olması lazım cunku yerım yok evde.. hiç ama hiç tecrübem yok. biraz araştırdım kimi elektirikli motor alınmalı kimisi alınmamalı diyor. bot öneriniz ne olur ayrıca elektirikli motor önerirmisiniz. birde düşüncem 330 veya 360 cm bir bot. bunun için liman kaydı veya ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

yardımcı olursanız minnettar kalırım. saygılarımla..

2. levrekcan

levrekcan Kürşat

Favori Kamış:
    Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin
    Favori Makine:
    shimano technium 2500 fc
    En İyi Avı:
    levrek 2,5 kg 67 cm 3 kg+ domuz balığı
    iki kişi için 3,30 ideal üç olursa 3,60 bot daha iyidir.bot ve ekipmanları düşünülürse pek bagaj da muhafaza etmek zor olur.ben alüminyum tabanlı bot kullanıyorum.menunum tavsiye ederim.elektrikli motor denizde pek kullanışlı değil.tatlı suda güzel iş yapıyor.motor için benzinli düşünün derim.

3. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    3 kişi çıkmayı düşünüyorsan mutlaka 3,60 al. 2 kişiye de gayet rahat olur. Motor olarak 6-8 beygir benzinli yeterli olur.

4. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    bu dediklerini normal binek bir arabada taşıman imkansız.
    3. kişi çok az gelecekse 3,20 yeterli olur.
    Boyut ne kadar büyürse zahmet artar.
    Şişme taban ve 5 bg öneririm.

5. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Bende sana şişme taban öneririm. Tahvta yada aliminyum taban tak çıkar bir sürü dert. Şişme taban derken sert kumaş (Zodiyak olarak tabir edilenlerden) alıcaksın. Bana göre uzun seneler kullanmak için Mercury 6 Hp motor al.

6. kurnaztilki

kurnaztilki ercan yeşil

Favori Kamış:
    silver star
    Favori Makine:
    tica ls 4500
    En İyi Avı:
    hepinize teşekkür edrrim bilgi için. birincisi 330 bot buldum ve sanırım kesin alacağım. bot asagıdakı, motor ise 6 hp benzinli olcak oda kesin ama tek karar veremediğim, benım koyacak yerım yok bagajımda yada arka koltukta tasıyabilecegım çantaya giren bişey olmalı. şişme taban için öneren cok ama cok az, şişme taban olması sorun cıkarırmı.?

7. enginköp

enginköp engin köprülü

Ercan merhaba ;

Botun boyu olarak 3.30 cm ' i kesinlikle geçme derim ben...Çünkü bagaja sıgdırması gerçekten zor oluyor.İlk satın aldığında katlanmış olarak durduğu şekline boyuna posuna bakıp heh bu benim bagaja sıgar deyip sakın aldanma...3.20 bot var bende aracım opel meriva ve bagaja sıgdıracak kadar katlamak gerçekten zor oluyor...
    3.60 da kullandım daha önce.merivanın bagajına sıgmıyordu.Ancak koltuğun tekini yatırınca oraya sıgıyordu...
    Kesinlikle elektrikli motor alma!!! onun aküsü taşıması etmesi benzinli motordan daha meşakkatli...Satana kadar da canın çıkar benden sölemesi :) çok yakın bir arkadaşım bu olayları yaşadı çünkü ordan biliyorum...
    Dersenki bütcem fazla değil ; elektrikli yerine hemen hemen aynı paralara 2.5 hp ya da 3.5 hp bir motor al çok daha memnun kalırsın...

8. kurnaztilki

kurnaztilki ercan yeşil

Favori Kamış:
    silver star
    Favori Makine:
    tica ls 4500
    En İyi Avı:
    yorumlarınız için cok teşekkür ederm. 330 da karar aldım motor ise 6hp düşünüyorum. tek sorrun şimdi bagaja girecek bir model, şişme tabanmı ızgara tabanmı orda kararsızım. hangisi girerse onu alcam artık.