yemleme botu (bait boat)

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında focus63 tarafından paylaşıldı.

1. focus63

focus63 harun

2. focus63

focus63 harun

3. focus63

focus63 harun

4. focus63

focus63 harun

5. focus63

focus63 harun

sonunda yemleme botumu bitirdim ve sezona hazır hale geldi sayılır inşallah çok kısa bir süre içinde yüzme testi videosunuda ekleyeceğim

6. focus63

focus63 harun

7. focus63

focus63 harun

8. focus63

focus63 harun

9. focus63

focus63 harun

10. focus63

focus63 harun

pervane kısımlarını süzgeç takıldı yosun veya misinanın dolaşmaması için

11. focus63

focus63 harun

12. focus63

focus63 harun

meşakkatli bir sürecin ardından yemleme botum bir çift olta bırakmalı çift yemleme hazneli 500 metre mesafeli bir bot
    kullanılan malzemeler
    strafor
    epoksi ve yan malzemeler
    folyo bant
    koli bant
    maket bıçağı
    makas
    tutkal
    sıcak silikon
    akrilik silikon
    aktivatörlü yapıştırıcı
    fleks makinası
    zımpara makinesi
    bol zımpara kağıdı :)
    polyester macun
    boya
    ve aklıma gelmeyenler bu işe başlayan arkadaşlara allah yardım etsin çok kafa yoran sabır isteyen bir iş yapacak olan arkadaşlara allah şimdiden kolaylık versin

Son düzenleme: 6 Mayıs 2014
  13. focus63

focus63 harun

http://www.youtube.com/watch?v=KrUvmZHyP1w<iframe width="640" height="480" src="//www.youtube.com/embed/KrUvmZHyP1w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

14. Ribolovets

Ribolovets BASRİ

Favori Makine:
    DAİWA
    En İyi Avı:
    26Kg YAYIN
    Arkadaşım allah rızası için şunun planlarını gönder bana.Bakmadığım araştırmadığım yer kalmadı kafayı yemek üzereyim.Kalıbını bir çıkarsam gerisini halledicem ama hiçbir ölçü yok elimde.Gerçekten minnetar kalıcam sana.

15. focus63

focus63 harun

çizilmiş bir projem yok bu benim 5.ci kalıbım ama ölçülerini vereyim boy 70 cm genişlik 55 cm yüksekilk 25 cm kafana takılan olursa tekrar sorabilirsin

16. Dadafu

Dadafu Enez KAPLAN

Merhabalar Harun Bey,
    Öncelikler ellerinize sağlık harika bir iş çıkartmışsınız. Açıkçası bu paylaşımınız beni çok heveslendirdi. Kalıp çıkarma konusunda deneyimlerim var fakat elektronik aksam konusunda hiç bilgim yok. Bu işe başlamadan detaylı bir araştırma yapmak istedim ama hiç bir yerde detaylı bir bilgi bulamadım. sizden ricam elektronik aksam için gerekli parçalar, bu parçaların bağlama şeması gibi bilgilere ulaşabileceğim bir kaynak ( web sitesi, kitab vb.. ) önermeniz. Birde bu alet toplamda size kaça mal oldu ?

17. Escadril

Escadril cem

En İyi Avı:
    Akya 3.270 gr
    TEBRİKLER

Harun bey gerçekten çok güzel olmuş yemleme botunuz.Ellerinize saglık bir inat ugruna bile olsa sizi tetiklemiş güzel beceri sergilemişşiniz.

18. basri1635

basri1635 BASRİ

Harun abi sakıncası yoksa mail adresini isteyebilirmiyim.Acil yardımına ihtiyacım var.Telefonum 05356961778 yardımcı olursan çok sevinirim

19. demircan043

demircan043 halil demir

Yemleme botu

Tebrik ederim harun bey güzel tasarım.nasipse bende başladım yemleme botuna .sizin kullandığınız 12 v. 9ah kuru pillerden birtanesini 12 v ile çalışan 2 adet su jeti pompaya bağlamak istiyorum.kaç saat idare edecek bilmiyorum.tecrübenize dayanarak bir tahminde bulunabilir misiniz.teşekkürler.

20. focus63

focus63 harun

teşekkürler enez bey bana bu alet 1800 liraya mal oldu elektronik aksam şeması yok yada bağlantı konusunda bi web sitesi ben tamamen deneme yanılma yöntemi ile çalıştım gerekli parçalar ise 2.4 ghz kumanda ve alıcı genellikle takım olur bu ikisi ben fırçasız motor kullandım motor başına esc. tabiki esc de amper mevzusu var. aldığınız motorların çektiği ampere göre esc almanız lazım. ben kuru akü kullandım ama imkanınız var ise lipo kullanın lakin lipo pillerde maliyet çok yuksek kuru akü ideal bu konuda aklınıza takılan başka bi soru var ise tekrar cevaplarım