Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    peki şikayet? ilgilenen olmaz mı?

2. kaderaniz

kaderaniz Deniz

Favori Kamış:
    Okuma LureMania 258cm 12-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40
    Bugün, çok saygıdeğer (!) meteorolojinin 2-4 tahminine uyarak sabahın köründe kalkıp tekne ile açılmak üzere, halden aldığımız 2 kilo karidesle yollara düştük. Teknenin yanına vardık ki ne görelim... Deniz bize sürpriz yapmış, zam üstüne zam, 2-4 olmuş 3-5... :)

Biraz bekledik, cesaretimizi topladık. Olmadı! Olduramadık!

Meteorolojiye rahmet okuyarak gerisin geri döndük evlerimize... :)

3. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    şöyle yapın ava gideceğiniz zaman av için hazırlığa başlamadan deniz kenarında bulunan birini arayacaksınız tekneci yada deniz kenarında balıkhanaden birilerini tlf la arayacaksın deniz nasıl tekneyle çıkmaya uygunmu çıkılırmı bu gün diye öğreneceksin sonra internetten bir kaç siteden araştıracaksınız havayı ondan sonra hazırlık başlayacak yola çıkıp balığa gidilecek yoksa böyle hüsran olur deniz kenarındaki denizden ve havadan anlayanlar daha iyi tahminde bulunurlar meteorolojiye pek güven olmuyor bazen tutar bazen tutmaz

4. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Sizce ciddi bir devlette alo falanca yerde dinamit patlatıyorlar diye ihbarda bulunmaya gerek var mıdır? Adı üstünde dinamit yer gök inler, normal bir ülkede anında sahil güvenliğin bitivermesi lazım orada o balıkları da toplayıp er/erat takımına yedireceksin 1 tane balık yedirtmeyeceksin o dinamiti atan hayvanlara...
    Anca o şekilde vazgeçerler.... Çekip youtube a falan koymak belki çevrecilerin ilgisini çeker de olumlu birşeyler olur bu anlamda...

5. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    devletin her deliği gezmesinede gerek yok ihbarları ciddiye alsın ihbar edenleri cezalandırmasın yeter bulunduğum yerde adam dama tüm marangoz malzemesini mülk evinin damına çıkarmış orda dolap mobilya vsss her türlü imalat yapıyor ne vergi veriyor devlete nede mahallede huzur kalıyor sınavlara çalışanvar bebeği olan var o gürültüde milletin kafası ............. yor belediyeye tlf açıp burda böyle böyle bir durum var müdahale edermisiniz dedim adamlar hiç müdahale etmedi bile adamı şikayet ediyorsun adamlar hiç bir yaptırım yapmadan bak falan kişi seni şikayet etti tlf numarası şu adı soyadı şu bilgin olsun kolay gelsin diyorlar varmı böyle bir mantık

6. kaderaniz

kaderaniz Deniz

Favori Kamış:
    Okuma LureMania 258cm 12-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro SPa-40
    Sabah çok erken saatte gittiğimiz için aramaktan çekiniyorum. Balığa gitmeyeceksem sabahın beşinde, altısında biri beni arasa çok küfür ederim. :)

İlk defa böyle oldu. Gerçi çıksak yine çıkılırdı ama risk almak istemedim açıkçası. Önerin için teşekkürler...

7. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    10 gündür balığa gidemiyorum lüferler iskenderunda yanaştılarmı kıyıya acaba yakalayan birileri yazsada harekete geçirse bizi balığın misina ucundan kalama almasını özledim :)

8. mehmetpaydas

mehmetpaydas mehmet

Favori Kamış:
    okuma salina seaspin 10-40gr 240 cm
    Favori Makine:
    okuma trio 30s
    En İyi Avı:
    akya 4 kg
    Mehmet lüferi kıyıdan avlıyorsan takım ve yem hakkında bilgi verebilir misin şimdiden teşekkür ederim :)

9. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    en başta iğne sonra 30 cm çelik misina sonra 50 lik misina en sonda kasnak :) iğneden 1.5 metre sonra beyaz köpük takacan iğneyece canlı zargana takıp yüzdüreceksin oda yoksa yem takıp dibe atacaksın yada at-çek yöntemi ile sahte balık yüzdürerek yakalayacaksın spin kamış 30 luk yada 40 lık makina 0.26 yada 0.28 lik sağlam bir misina ve güzel bir sahte işini görür

10. Turkish

Turkish Murat Çulcu

Favori Kamış:
    Olta+Zıpkın
    En İyi Avı:
    Akya
    Mehmet;

Beklediğin müjdeyi ben vereyim sana.Evet lüfer başladı hatta kofana diyebiliriz. Arkadaşlarım Payas tarafında, Eknciler ile İDÇ arasında, Denizciler A.Tor kışlasının oradaki kayalıklarda yakaladı, 2 ie 5 kilo arasında değişik boyda.Gözümle de gördüm,bu sıralar ben de hazırlanıyorum.Özellikle Payas çayının denize döküldüğü yer olan idç fabrikasının payas tarafındaki sınırında birkaç arkadaş almış.Yalnız ilginçtir botla çıkan arkadaşlarım nadiren avlamışlar. Fotoğraflarını bulabilirsem eklerim.

Selamlar.

11. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Bu haber iyi oldu. Üçtür Dörtyol barınaktan boş dönüyorum. Hafta sonu bende Payas tarafında denemeyi düşünüyorum..

12. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    gelsinler artıkya yeter bekledik daha az önce balıktan geldim yine boş ama peşine düşecez yine heyecan lazımreeling

13. mehmetpaydas

mehmetpaydas mehmet

Favori Kamış:
    okuma salina seaspin 10-40gr 240 cm
    Favori Makine:
    okuma trio 30s
    En İyi Avı:
    akya 4 kg
    teşekkür ederim mehmet :)

14. Kemal01

Kemal01 Kemal Keser

26-27 Nisan Payas'a geleceğim Yakın olupta balığa gidecek olan varsa birlikte takılabirliz. At-çek veya Lrf

15. EVRENTOKAY

EVRENTOKAY evren

herkese selamlar ben balık tutmaya merak sardım ama bilmiyorum nasıl tutulacağını yardımcı olursanız sevinirim geçen yaz denemelerim oldu ama 2 balım tutabildim koca yaz temmuzda arsuz a geleceğim orada olan arkadaşlar var mı bana yardımcı olabilecek mesajlarınızı bekliorum saygılar..

16. BlazenHK

BlazenHK HÜSEYİN

Favori Kamış:
    Okuma Helios 2.40 15-45gr
    Favori Makine:
    RYOBI OASYS 4000
    En İyi Avı:
    Paşa 2,985gr.
    ben gelicem büyük ihtimalle at-çek için İskenderun'dan. kesinleşirse yazarım. acemiyim ama daha 1 ay oldu olacak balık avına merak salalı. 23 nisanda(dün) gittiğim avlağımda ilk kez balık oltama takıldı. onuda acemiliğimden alamadım. misinayı patlattı :( sahtemle beraber yol aldı :(

17. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Arkadaşlar önceki hafta sonu Payas civarında lüfer aldındığını duyarak, sabah saat:05,30 gibi arkadaşla buluştuk. Barınak civarında 2 saat kadar atçek yaptık. Kıyıya 100 m civarında iki tane yunus gördük. Atçeke devam ederken ben sağlam bir vuruş aldım. Kısa bir mücadeleden sonra baraküda olduğunu anladım. Bir sür daha devam ettik ve başka da bir şey çıkmayınca işyerine de gideceğimden ayrıldım. Pazar günü akşam Dörtyol barınakta denemelerim oldu. 2 defa barakuda yavrusu atladı sahteye 20-25 cm anca gelir. Geri suya iade ettim. O günde boş geçti. Herkese rastgele..
    [​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

18. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    tebrikler birde bizlerede denk gelsede balık hevesimizi alsak son zamanlarda adam akıllı bir balık alamadık

19. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN

20. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM